Безопасност в колата за нашите най-важни същества!

  • 2 502
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 929
http://www.kenanoff.com/blog/archives/283
http://www.kenanoff.com/blog/archives/284

Ето два клипа, които показват какво би се случило при рязко спиране на колата от 30 - 40 км. в час.

 Ние нямаме кола, рядко пътуваме. Но когато пътуваме, Ина в повечето случаи е в столче(все още в кошницата). Преди няколко дни историята беше същата, но тя близо до вкъщи се разплака и аз я взех. Сестра ми по повод това ми прати днес тези два клипа. Не бих постъпила втори път така. А вие?

 Също ми се ще да споделите какви столчета, кощници ползвате. Използвате ли предпазните колани на колата и на самото столче. Къде го поставяте. чувала съм за неразумно поставени столчета на предната седалка, или по средата отзад, за незавързани с колани столчета и не завързани с коланите на столчето деца, само защото разстоянието е кратко.

 Дано темата ви е интересна и безопасна!


 Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 22:39 от alina_si

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Алина, мерси  Hug
Определено ми се струва полезна темата ти.
На Емо столчето е на Бертони 0-18 кг, мисля че модела е Конкорд. В момента е зад шофьорската седалка по посока на движението и е вързан с колана отдолу и отзад, а Емо е вързан с коланите на столчето.
В интерес на истината и аз понякога съм го държала в себе си  Embarassed, когато отиваме някъде наблизо.

# 2
  • Мнения: 1 671
Алинка, благодаря за клипчетата!
Моите деца си се возят в столчето и съответно - малката е още с кошницата за кола. Обикновено слагам столчетата на задната седалка (задължително са вързани с коланите според указанията), но ми се е случвало да возя някое от децата и отпред. Забележка - може да стане само ако колата няма еърбек. Ако има, трябва първо да се изключи (поне на колата на мъжа ми става с едно ключе в жабката) и едва тогава да се вози детето - пише го в книжката на колата и на самите столчета. Налагало ми се е да вися по 1 час в задръствания и понякога е трудно да издържиш бебето да реве, а ти да не можеш да го видиш (защото батко й е много малък да я наглежда  Wink ) и съм много по-спокойна като е до мен. Слагала съм и дете по средата - возила съм и 3 деца отзад в колата и тогава не знам къде бих могла да сложа третото (отпред имаше друг възрастен). Също е било вързано с колан (колата има 3 колана отзад).
Аз самата и за 200м слагам колан, все ми е тая дали шофирам или сядам до шофьора. Но отзад не си слагам колан. То и почти никога не се возя там.
Без да искам никого да скандализирам - щом завия към кооперацията и спра да паркирам в двора - взимам сина ми в моя скут да паркира с мен  Crazy. Но гаражът ни е във вътрешен заграден двор. Детето се радва, сигурно и сестра му догодина ще иска и ще трябва да ги редувам. Crazy
Също така съм откопчавала сина ми и дъщеря ми, за да ги накърмя в колата (докато някой друг шофира), но много рядко. Слава Богу, сега вече пият АМ и нямаме такива изпълнения. Случвало се е обаче само в задръствания, когато не съм имала друг избор.
Опитвам се да пазя децата и себе си, но понякога не спазвам правилата, безгрешен шофьор няма.
Само да вметна, че през последната бременност ни удариха когато мъжът ми наби спирачки, защото жена пресичаше с 3 годишното се дете неправилно (на червено) бул. "Европа" (към "Метро"). Спряхме на 2 метра от детето, което се откъсна от ръцете й, но колата зад нас не спря и ние понесохме удара.
По този повод аз да попитам - позволявате ли си да пресичате неправилно с децата?
И още нещо - само на мен ли ми прави впечатление, че жените не спират на пешеходна пътека (зебра). Има такава към парка и винаги ми спират само мъже. Както казва нашия татко - за жената щом колата се движи и няма проблем  Mr. Green.
п.с. Дайте да споделим и някои трикове за задържане на вниманието или за успокояване на децата в колата. Аз например винаги държа бонбони в жабката и черпя големия в задръствания, за да мирува. Също така събирам всякакви рекламки, листчета, цветни шумолящи пликчета и ги давам на малката да се занимава, за да има мир. Естествено колата ми е пълна кочина. Най-лесно е на дълъг път - тогава ми заспиват, но в задръстванията понякога имам чувството, че съм в някакъв зверилник.  Crazy

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 23:27 от evelinar

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719
И двете деца се возят в кошница и в столче. Задълителни колани. Аз също си слагам колана винаги, но когато съм на задната седамка не, по простата причина, че фабричния колан минава точно през гърлото ми и аз трябва постоянно да го дъра за да не ме стърже. Не съм от най-високите жени - 160 см. Мислехме, че ще вземем обикновена седалка на Вики, но предвид нейната височина и тази на седалката, коланите съмсем ще я обесят. Затова взимаме по-голямо столче, което ползва коланите на колата

# 4
  • Мнения: 46 488
Благодаря за клипчетата!

Винаги пътува в столче, ако ще и за 5 метра да става дума.
Много хора ми се присмиват, но ми е все тая Stop
Има случаи, в които със столче или без ...
Но за нелепите, в които сме могли да направим нещо, трябва да го направим Peace

За светофарите - от около 2 годишна започнахме да я учим, в градината също + личен пример.

За отвличане на вниманието - возя се отпред, кача ли се отзад пада голямо лигавене, ако е сама, направо се хипнотизира, слуша музика, "чете" книжка, рядко се храни (ако сме на дълъг път), въобще не й се чува гласа.

Искам да попитам, от кои възглавнички сте доволни? Аз нещо не мога да уцеля Tired имаме подобна на тази и такава, но първата й е прекалено тънка, втората дебела  Tired

# 5
  • Мнения: 3 034

 Също ми се ще да споделите какви столчета, кощници ползвате. Използвате ли предпазните колани на колата и на самото столче. Къде го поставяте. чувала съм за неразумно поставени столчета на предната седалка, или по средата отзад, за незавързани с колани столчета и не завързани с коланите на столчето деца, само защото разстоянието е кратко.

 Дано темата ви е интересна и безопасна![/b][/color]

 Hug


ползвах кошница (тук пак си се казва столче за новородени) Graco. тук не можеш да напуснеш болницата, ако не си сложиш бебето в подобно столче. излишно е да споменавам, че слагането на всякакви пелени, одеялца, възглавнички и тем подобни отзад в столчето драстично противоречи на безопасността и предизвиква нежелана промяна в извивката на гръбнака на бебето.

тук е забранено на предната седалка да се намира дете под 9 години, а препоръчително и след това да не се намира там. независимо в столче или без него. на сина ми кошницата (а сега и столчето) се намират зад нешофьорската седалка, защото са обемни и иначе опират в шофьорската, и така също се променя наклона, а това не е добре.

колани сме ползвали абсолютно винаги, както и "закотвяща система" - ремъци, с които с метални скоби се захваща столчето. коланите на самото столче е излишно да се коментира, че са жизненоважни. никога не съм си позволявала да вадя бебето от столчето, независимо колко реве.

в момента ползваме столче 3 в 1 Eddie Bauer, то е докато навърши 9 години или надмине килограмовите или показателите за височина.

# 6
  • Мнения: 8 929
Само да вметна, че някъде бях чела, че най-безопасното място в колата е зад не шофьорската седалка, а най-опасното е точно предната не шофьорска седалка!

Hug

# 7
  • Мнения: 431
Благодаря за клипчетата   bouquet
Ужасяващо  #Crazy !
Ние ползваме кошчето на Макси Кози 0-13кг.Трудно се слагат колани с него и не съм убедена,че ги слагам правилно  Rolling Eyes ;следвам инструкцията от схемата,но не се получава същото  newsm78
Признавам си,че и аз съм го държала в ръце,когато започва да се опъва в кошчето и да пищи  #Cussing out,но след това,което видях... Stop

# 8
  • Мнения: 8 929

Ние ползваме кошчето на Макси Кози 0-13кг.Трудно се слагат колани с него и не съм убедена,че ги слагам правилно  Rolling Eyes ;следвам инструкцията от схемата,но не се получава същото  newsm78


Нашето е Бебе Идеал, но е със абсолютно същата конструкция като вашето. Знам че се слагат малко трудно коланите, но ако някой ти покаже веднъж, ще видиш че не е чак толкова. Идеята е да издърпаш първо целия колан, да стане максимално дълъг. После долния край го минаваш от задната страна на кошницата там в джоба през който трябва да мине, а горната част през краката на бебето, като от двете страни има два джоба. Не знам дали го обясних хубаво.

Hug

# 9
  • Мнения: 2 090
Само да вметна, че някъде бях чела, че най-безопасното място в колата е зад не шофьорската седалка, а най-опасното е точно предната не шофьорска седалка!

Hug
Да ,казват че най-безопасното място е отзад по диагонал на шофьорското,а отпред до шофьора го наричат ''мястото на мъртвеца'' Rolling Eyes.

При нас положението е същото като при Никол
Благодаря за клипчетата!

Винаги пътува в столче, ако ще и за 5 метра да става дума.
Много хора ми се присмиват, но ми е все тая Stop
Има случаи, в които със столче или без ...
Но за нелепите, в които сме могли да направим нещо, трябва да го направим Peace

За светофарите - от около 2 годишна започнахме да я учим, в градината също + личен пример.

За отвличане на вниманието - возя се отпред, кача ли се отзад пада голямо лигавене, ако е сама, направо се хипнотизира, слуша музика, "чете" книжка, рядко се храни (ако сме на дълъг път), въобще не й се чува гласа.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 567
Синът ми винаги се е возил в столчето, с колани, като столчето е зад предната не шофьорска седалка!
На ръце не съм го взимала, реве, дере се, това е положението, като спре колата ще слезе!

# 11
  • Мнения: 431
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

# 12
  • Мнения: 9 973
ние сами преработихме коланите на столчето за по-голяма безопастност(бяха накръст през раменете).И ние за 100метра го слагаме в столчето,а аз до него ВИНАГИ Peace

# 13
  • Мнения: 8 929
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

Ами това е много грешно, а и няма как да закопчееш колана на колата правилно в този случай. Гледай хубаво филмчетата където има кошници и виж, че са обратно на посока а движението. Представи си ако спре рязко колата и то е по посока, вратлето му е супер крехко още. А и тези клипчета правени при 30 - 40 км. в час. В България масово се кара с много повече. Моят съвет е да обърнеш детето обратно на посока на движението и когато не караш ти, да се возиш отзад при него.


Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Алинка благодаря за филмчетата.Не знам колко правилно съм сложила столчето,но аз никога не съм държала малкия,а пък и каката в ръце докато се возим.Сложила съм му столчето зад шофьорската седалка(и това не знам дали е правилно),но от там не ме вижда и аз си карам спокойно без някой да ми бучи и реве.Имаме столче от 0-18кг.

Общи условия

Активация на акаунт