лимон във водата за пиене?

  • 1 761
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте мами, искам да питам дали е подходящо да слагам малко лимонов сок във водичката за пиене на бебе, което е на годинка.  До момента не съм  му давала никакви цитрусови плодове, но в лимона има много вит. С и ми се иска да го получава по някакъв начин. Аз лично много харесвам водата по този начин, защото не е нито блудкаво, нито кисело. И въобще какви плодове мога да му давам през зимата, за да съм сигурна, че ще си набави необходимите витамини?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
След годинката можеш да даваш вякакви плодове,като с цитрусите трябва да захраниш постепенно,за да проследиш за евентуална алергична реакция.Не виждам причина да не слагаш лимонов сок във водата на детенцето,стига да му харесва.Преди това трябва да си сигурна,че приема лимоните добре.Освен това,витамин С в контакт с въздуха се разгражда за минути,за това трябва да приготвяш водата непосредствено преди да му я дадеш да пие и то да я изпива всичката.Няма да има смисъл да цедиш лимон във водата сутрин примерно и детето да я пие часове наред,защото вит. С на практика няма да е останал.И най-накрая,имай предвид и че лимоновият сок действа запичащо.

# 2
  • София
  • Мнения: 672
С на практика няма да е останал.И най-накрая,имай предвид и че лимоновият сок действа запичащо.

Това не го знаех. Благодаря  bowuu  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз не виждам защо да не даваш лимон с водата. Стига детето да хареса този вкус, както и да подходиш внимателно при захранването.
Цитат
И въобще какви плодове мога да му давам през зимата, за да съм сигурна, че ще си набави необходимите витамини?
на практика след годинката можеш да предлагаш всички плодове, които са на пазара. Най-добре да са сезонни обаче, така че тази зима примерно можеш да захраниш с портокал, киви, мандарина. Освен тях банан,  ябълка, круша, грозде, които предполагам, че вече си предлагала.

# 4
  • Мнения: 2 714
Щом е на годинка може

# 5
  • Мнения: 9 973
давай смело Peace

# 6
  • Мнения: 552
Може да му даваш без притеснения,стига да му харесва.
Най-много витамин С има в чушките,и то най-вече в зелените и в шипките!

# 7
  • Мнения: 15 379
Може да му даваш без притеснения,стига да му харесва.
Най-много витамин С има в чушките,и то най-вече в зелените и в шипките!
За чушките е напълно вярно, само, че важи само за лютите!  Grinning
Червените чушки са по-богати на вит. С от зелените.

# 8
  • Мнения: 575
И в кивито има много, също може да даваш, много е полезно.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм слагала лимон във водата

# 10
  • Мнения: 27 524
А защо трябва да слагаш лимон?  Thinking Давай пресни плодове, всякакви може да даваш вече, освен ако детето няма някакви алергии.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 433
даже и преди годинката съм давала лимон.

# 12
  • Мнения: 3 306
по-добре даваи пресни плодове  Peace

# 13
  • Мнения: 4 447
Лимонената киселина знам, че е вредна за емайла на зъбите.

# 14
  • Мнения: 5 183
Моя позната лекарка даваше на детето си (от бебе) отвара от шипки за вит С.
Вместо вода даваше разредена отвара от шипки. Почти никога не е давала чиста вода само и то детето си свикна с вкуса на шипките  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт