Семейни приятели?

  • 4 944
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Как се справяте със семейните контакти?

Ние все повече се затрудняваме - осн. проблем е, че имаме все по-малко време за колективни начинания, бачкане, ремонт и пр., ама и семейните приятели все повече се излагат - уви, кой не се обажда, кой отказва виждане по безумни причини, но върхът на всичко беше на р.д. на синчето - една семейна "тройка" не дойде, щото хлапето имало турнир по шах, а мамето имало пък курс по английски! Уточнявам: турнири по шах има не по-рядко от два пъти месечно, нито веднъж не сме пропускали техен повод (вече 6г.), информирахме ги за рождения ден повече от месец по-рано и всичко си беше наред, даже до посл. ден питаха какво да му купят, а вечерта преди партито (дневно детско парти - в събота) мамчето звъни и ми вика "От колко е тържеството? Ами ние се чудим дали да идваме, щото синчето е на турнир, а аз - на английски, но ако е след 16.00 - супер! Е, не беше след 16.00 часа и единственото, което успях да промърморя беше "Ами решете и се обадете". В отговор след около час получих SMS "Ще минем утре вечерта, ако е удобно. Да се чуем?".
Не се чухме. Бях потресена и нямах представа как да реагирам. Не исках да ми идват вечерта - само това ми липсваше (специално го организирахме в детски клуб - имаме си достатъчно проблеми у дома в гарсониерата и с ремонта, не ми е до гости)!
На следващата сутрин съпругът ми настоя да звънна и да им кажа, че вечерта няма да сме у дома, за да могат все пак да си преразгледат решението, ако преценят, щом няма да стане за вечерта. Пратих.
И три дни - нищо. На четвъртия тя ми звъня (толкова близка приятелка я смятах, че е включена в групата ми "Семейство и приятели", винаги й затварям и звъня аз), но този път не позвъних. След още три дни дори не й затворих и тя звънила на мъжа ми да пита дали при нас всичко е наред. Казала, да звъннем когато искаме да се видим...

Как ви се вижда? Вие бихте ли се засегнали? Как ще ме посъветвате да си намираме семейни приятели, с които хем да ни е приятно, хем и те да проявяват уважение към нас?

# 1
  • Мнения: 1 329
Бих казала - да ти имам проблема. Ако иска да идва. Следващият път не е нужно да я каниш на рожден ден щом като така драматично ги приемаш нещата. Наистина е кофти това с приятелите, но това е положенеито, хората се променят адски много и в един момент не ги интересува отсрещната страна как би се почувствала.

Щом като искаш тя да разбере че е сбъркала, дръж се на дистанция, макар че тя вече е схванала намека. Следва среща за доуточняване на кой крив, кой прав. Помисли си дали си заслужава. Но те разбирам напълно, аз също реагирам много остро на липса на внимание от приятели.





# 2
  • Мнения: 1 844
разбирам,че ти е станало криво,на никой не би му било приятно близки приятели да откажат покана,още повече,когато тя е с такъв хубав повод..НО!не мисля,че е нужно толкова да драматизираш..понякога просто хората имат други ангажименти или пък просто не им се идва..но не защото не ви чувстват приятели,може просто да не са в настроение.
ето и един пресен пример-наскоро с мъжа ми бяхме канени на рожден ден на наш близък приятел,но и двамата не бяхме в настроение..така или иначе,отидохме,колкото да не засегнем рожденика,постояхме около час-два и тръгнахме..изобщо нямах желание да отида,но не защото не уважавам приятеля ни,или защото не ми е близък..просто бях изморена и не в настроение..
не бива да драматизираме подобни неща,макар че по-чувствителните хора лесно се засягат..все пак едно неидване на рожден ден не означава край на едно приятелство...

# 3
  • Мнения: 1 761
Аз пък харесвам хора,които се обаждат,за да кажат,че не могат да дойдат,вместо да мълчат, а аз да ги чаааааааааааакам цял ден/вечер.Попитали са те далие  удобно да минат вечерта,не са се натресли.Ако не ти е удобно казваш не и отлагате за време, когато и да двете страни е удобно.Толкова ли е трудно?

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не се бъркам и не разнищвам до последно решенията на приятелите ни. Те затова са ни такива, защото се разбираме от половин дума. Дори не търся обяснения за извиненията им, когато ми откажат. Не ме интересува причината и не настоявам повече, разбирам ги и толкова. Последно една моя приятелка каза, че няма да дойде с дъщеря си на рождения ден на сина ми, защото я е наказала, нещо се е провинила в училище. Казах ОК, друг път ще се видим.
Скоро скъсахме с едни познати, които бяха на път да ни станат много близки. Просто бяха много настойчиви в момент, когато на нас ни беше трудно да се виждаме с когото и да било. А те търсеха причина, притискаха ни за обяснения. Е, отрязах ги, не ми е приятно да ме притискат. Аз решавам дали мога или не мога в даден момент и ако човекът отсреща не ме разбира, то той няма място сред приятелите ми.

# 5
  • Мнения: 539
Аз пък харесвам хора,които се обаждат,за да кажат,че не могат да дойдат,вместо да мълчат, а аз да ги чаааааааааааакам цял ден/вечер.Попитали са те далие  удобно да минат вечерта,не са се натресли.Ако не ти е удобно казваш не и отлагате за време, когато и да двете страни е удобно.Толкова ли е трудно?
Ами, да, трудничко е - ако не си ангажирал детски парти клуб около месец по-рано, детски рожден ден просто няма да има. А пък ако си успял да ангажираш, детенцето го чака три-четири седмици с трепет, а в навечерието на празника ти съобщават, че са се сетили...
Разбираш ли, не се отказали обикновено гости, а подготвян повече от месец детски празник, за който те самите знаеха отдавна... Е, това не можех да отложа за вечерта или за когато и да е по-късно в рамките на една година...
ето и един пресен пример-наскоро с мъжа ми бяхме канени на рожден ден на наш близък приятел,но и двамата не бяхме в настроение..така или иначе,отидохме,колкото да не засегнем рожденика,постояхме около час-два и тръгнахме..изобщо нямах желание да отида,но не защото не уважавам приятеля ни,или защото не ми е близък..просто бях изморена и не в настроение..
Именно, отишли сте, за да не засегнете рожденника, явно и вие преценявате, че така е нормално, очевидно е следвало и ние да се засегнем, още повече, че не е за нас, а за детето. А колкото до продължителността - детските партита по принцип не продължават повече от 2 часа.
Скоро скъсахме с едни познати, които бяха на път да ни станат много близки. Просто бяха много настойчиви в момент, когато на нас ни беше трудно да се виждаме с когото и да било. А те търсеха причина, притискаха ни за обяснения. Е, отрязах ги, не ми е приятно да ме притискат. Аз решавам дали мога или не мога в даден момент и ако човекът отсреща не ме разбира, то той няма място сред приятелите ми.
Да, и аз изрично писах, че не съм настоявала, ама никак. Това обаче не прави нещата по-малко обидни. А за случая с наказаното момиченце и аз бих го приела, щом става въпрос за възпитателни мерки...
Разбирате ли, обидата е в това, че явно не те ценят, че те слагат на последно място в сметките си. Това е.

# 6
  • Мнения: 22 343
И на мен близка уж приятелка ми изигра същият номер за рожденният ден на дъщеря ми.
Поканена месец по-рано, изведнъж беше много важно да си отиде на вилата (на която цяло лято по принцип стои) и да не дойдат на празника.
Аз след подобни случки започвам да си правя изводи за хората и за тяхното отношение към мен и към семейството ми.

# 7
  • на майната си
  • Мнения: 424
Обидно е, бих си преразгледала отношението към тези хора - можеха поне по-приемлива причина да изтъкнат.
Има такива хора, просто явно не са за списъка Семейство и приятели - погледни го от хубавата страна - имаш вакантен безплатен номер Simple Smile

# 8
Аз имам такава която ни кани на гости около 8 човека по повод   РД, и 5 часа преди това \ние с купени подаръци\ звъни и вика : ами не идвайте тази вечер, защото ще ходим до Метро и ще се приберем по късно. И това при нея не е единичен случай.

# 9
  • Мнения: 539
Обидно е, бих си преразгледала отношението към тези хора - можеха поне по-приемлива причина да изтъкнат.
smile3521
Ами и съпругът ми така каза - че понякога е по-добре човек да излъже. Предпочитам да ни бяха излъгали!

Има такива хора, просто явно не са за списъка Семейство и приятели - погледни го от хубавата страна - имаш вакантен безплатен номер Simple Smile
  smile3555 -   Страхотна идея! newsm10

# 10
  • Мнения: 539
Аз имам такава която ни кани на гости около 8 човека по повод   РД, и 5 часа преди това \ние с купени подаръци\ звъни и вика : ами не идвайте тази вечер, защото ще ходим до Метро и ще се приберем по късно. И това при нея не е единичен случай.

Леле, Софи, виждам, че имало и по-лошо. Не съм сигурна, че това ме успокои, но поне ме разсмя (щото не ме засяга лично, иначе щях да съм бясна).
Май и ти ще имаш свободна валенция вече... Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 392
 E то само едно дете ли е поканено, та без него ще се провали партито? newsm78 Не бих се обидила, но и не бих събирала гости втори път, заради това, че не са дошли- проблемът си е техен. А турнирът може и да е бил важен.

# 12
  • Мнения: 539
E то само едно дете ли е поканено, та без него ще се провали партито? newsm78
Не съм казала, че партито се е провалило, но това не ме обижда по-малко.
Не бих се обидила, но и не бих събирала гости втори път, заради това, че не са дошли- проблемът си е техен. А турнирът може и да е бил важен.
Може и да е бил - "гросмайсторът" е на 7г., а колебанието им как да постъпят и това, че до предния ден не знаеха за "важния" турнир, хич не говори в полза на предположението ти... Thinking

# 13
  • Мнения: 25 441
Обидно е, бих си преразгледала отношението към тези хора - можеха поне по-приемлива причина да изтъкнат.
smile3521
Ами и съпругът ми така каза - че понякога е по-добре човек да излъже. Предпочитам да ни бяха излъгали!


А сигурна ли си, че наистина не са ви излъгали?
Не ви познавам - нито вашето семейство, нито приятелите ви, но се сещам за един куп причини някой да пропусне празник на приятели и да го досрамее да си признае защо.
Може да е финансов проблем - кой ходи на рожден ден, особено на дете, без подарък?
Може да е нещо друго... Всичко може да е.
Ако е някаква такава, по-лична причината и аз бих излъгала, да си кажа честно - то такива приятели, дето ще те разнасят по форумите, заслужават ли истината?
 Tired

# 14
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Обикновено човек по такива поводи разбира кои са му приятелите. Не го приемай толкова вътрешно - явно просто са ти добри познати и ти досега не си го разбрала. Но, аз също бих се засегнала ако ми изтъкнат такава причина, а по-лошо е ако наистина заради това не идват. Значи си много назад в техния списък с приоритети.

Общи условия

Активация на акаунт