Сколиоза и раждане

  • 2 267
  • 5
  •   1
Отговори
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Искам да попитам има ли раждали мами със сколиоза (гръбначно изкривяване)и как е протекло раждането , имахте ли нужното разширение на таза , правиха ли ви снимка , наложи ли се секцио? Изобщо какво да правя ? Към кого да се обърна за консултация и необходимо ли е въобще?

# 1
  • Мнения: 822
Да ти кажа,че 50% от жените имат сколиоза,но много е важно твойта коя степен е?Ако е физиологична сколиоза не би трябвало да имаш проблем.Ако изкривяването е структорно по-добре разговаряй с ортопед и с гинеколога ти.









# 2
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Сколиозата ми е втора степен , забележима с просто око , ако се вгледаш . Придобита в следствие на неправило седене на чин в училище, носене на тежки чанти само с едната ръка - дясната , съответно дясното ми рамо е паднало, десният крак е визуално скъсен, посукан таз , болки в гърба. Каква е разликата между физиологична и структурна сколиоза?

# 3
  • Мнения: 822
При физиологичната при заемане на "мирно" или както се казва се изправиш,сколиозата изчезва,тя не е структурна.Посъветвай се с ортопед и с гинеколога ти за професионално мнение.

# 4
  • Мнения: 1 426
аз имам S изкривяване в долнат част на гръбначни стълб видим с просто око, рохи 2 деца нормално и две епидурални ми сложижа, дори анестезиолога го видя това изкривяване.

# 5
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Благодаря за отговорите! Явно изкривяването е структорно , ще се консултирам с ортопед

Общи условия

Активация на акаунт