при температура - какво?

  • 557
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Кърмя сина си, нямам проблем с гърдите. Почувствах дискомфорт и като си измерих Т, беше 37,8 градуса. Струва ми се,че е вирусно или нещо моментно /дано да е така/, нямам други оплаквания за момента. Какво мога да пия, така че да не навредя на бебето с кърмата? Аз и не разполагам с богат асортимент от лекарства, освен това е събота и тук нямам аптека на разположение. Ако изпия четвъртинка аспирин или аналгин, нали не е фатално /споменавам тях, защото преди 1-2 часа леко ме втресе/? А, да, имам и леко главоболие от сутринта, но мислех, че е от очите /понякога ги преуморявам с висенето по форумите Cry/. Дайте ми съвет, моля!

# 1
  • Мнения: 544
Аз не бих пила Аспирин, нито Аналгин. По-добре Парацетамол или Фервекс, ако имаш. Те могат да се пият по време на бременност, мисля че могат и при кърмене.

# 2
  • Мнения: 2 587
Не че много съм кърмила,но още в началото бях дигнала температура и личната ми препоръча Парацетамол.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Аналгин не трябва да се прилага в периода на кърменето, тъй като неговите разпадни продукти преминават в кърмата, за аспирина - не знам.
Иначе за температура до 38 нищо не приемам.

# 4
  • Мнения: 9 776
За парацетамол не се бях сетила, но имам вкъщи и ще видя колко мога да пия. Тъкмо ми стана криво, че ми изместиха темата, но ви благодаря, момичета Hug! Дано не ме налегне нещо сериозно, защото бебето ми не ще и да помирише биберон и да пие АМ и незнам до колко мога да кърмя с Т newsm78.

# 5
  • Мнения: 7 201
Да,само Парацетамол,или производни,които го съдържат(Фервекс,Колдрекс,Тайлол Хот). Peace
Дано да е нещо безобидно и да се оправиш бързо! Praynig

# 6
  • Мнения: 544
 Исках само да ти кажа че и аз съм кърмила с температура 3-4 дни. Дано се оправиш бързо!

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Хубаво са ти казали момичетата - парацетамол.
И ако е нещо вирусно, по-добре кърми с маска да не прихване и бебока.

# 8
  • Мнения: 9 776
Изпих един парацетамол. Дано се размина с тая лека Т. Много сте мили, благодаря ви Hug!

Общи условия

Активация на акаунт