А каква термокана?

  • 1 394
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 558
Каква термокана ще ми препоръчате - като марка, пластмасова или метална? Какви наблюдения имате и как облекчавате домакинството си с нея?

# 1
  • Мнения: 2 166
Аз също мислех да си купя, но реших да продължавам да си топля вода в микровълновата печка. Поне мен този вариант ме устройва. Иначе погледни другите теми по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294865.msg7528881#msg7528881


# 2
  • Мнения: 1 632
Метална Peace

# 3
  • Мнения: 4 187
И аз се чудя, нужна ли ми термокана при положение, че топля водата в микровълнова  newsm78?

# 4
  • Мнения: 1 632
Зависи за какво ти трябва топла вода.
Аз запалих нашата кана и сега топля в микровелето,но ми е по-неудобно.
Явно е въпрос на навик!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Гледай да е със скрит реотан. Дали пластмасова или метална, според мен няма значение. Аз лично купих евтина, за 30лв, когато се скапе няма да ме е яд и направо ще си купя нова.

П.П. Само на мен ли ми се струва, че ядене или вода затоплени в микровълнова изстиват доста по-бързо?

# 6
  • Мнения: 1 632
Когато е в микровелето изстива по-бързо,но от кана-не.

# 7
  • Мнения: 106
металните са по-тежки, най-важното да е скрит реотана.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Когато е в микровелето изстива по-бързо,но от кана-не.
Точно това имах предвид. Значи не си въобразявам Wink

# 9
  • Мнения: 1 449
Е, да топлиш вода за чай или нес кафе в МВ не става - образува се някаква пяна отгоре, гадна работа. Когато готвя нещо от сорта на пълнени чушки, сърми,  ориз на фурна и т.н. заварявам вода в каната за минута, за да залея яденето. Няма нужда от метална кана - пластмасовата върши чудесна работа и се поддържа по-лесно.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Нашата е пластмасова със скрит реотан. Непрекъснато е в употреба и съм много доволна.

# 11
  • Мнения: 680
TEFAL-метална. Peace
Много практичен уред.
Ползвам я непрекъснато,за кафе,чай,да стопля вода като готвя.
Определено спестява време и ток! Peace

# 12
  • Мнения: 1 237
Нашата е пластмасова със скрит реотан. Непрекъснато е в употреба и съм много доволна.

 Peace Много ми е удобна.

# 13
  • Мнения: 4 187
Е, да топлиш вода за чай или нес кафе в МВ не става - образува се някаква пяна отгоре, гадна работа.


Топля си вадя в микровълновата, не съм забелязала никаква пяна. Вярно е обаче, че изстива по- бързо.

Общи условия

Активация на акаунт