Как да опазим децата си от сектите?ЗОВ ЗА ПОМОЩ!!!

  • 1 685
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
Пиша по молба за помощ от мои роднини в Габрово.До тяхната къща от онзи ден започна строителство на компютърен клуб с инвеститор СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВА.
Хората са се видяли в чудо.Как ще бъдат промивани мозъчетата на децата им, с какво ще ги черпят там-не е за говорене.Като се има предвид как въпросните свидетели отричат земния живот и колко случаи на самоубиства има.
Опитах се от София да им помогна.До този момент не мога да направя нищо.Свързах се с кабелната им телевизия.Не става,защото никой не иска да застане пред камерата и да говори.Донякъде са прави хората.
Моля, дайте съвет  и идея какво може да се направи.Дано тук да влизат мами -журналистки от някоя национална телевизия.

# 1
  • Мнения: 2 950
Оффф, гадост. И мен много ме е страх от такива неща, въпреки, че моите още са малки. Незнам как можеш да помогнеш. Според мен, като начало да си държат децата изкъсо, като имам предвид не забрани и наказания, а много мноооого разговори и приятелско отношение, и търпение към тяхното поведение. А, ако успеят да направят нещо и за обществото, супер!  Praynig

Можете да се обърнете към "Господари на Ефира". А нищо не ви пречи и да пишете по един мейл на БТВ и Нова, а и защо не на други ТВ. Желая ви успех! Hug

# 2
  • Мнения: 3 034
ако строежът е законен и сектата е официално регистрирана в България, друго, освен да разговарят много с децата си и да им обръщат макс. много внимание, не могат да направят.

# 3
  • София
  • Мнения: 172
http://www.sarakt.org/viara.html

Можете да се обърнете за съвет към Центъра за религиозни изследвания и консултации "Св. св. Кирил и Методий". Не зная до колко имат възможност да организират лекции или други образователни инициативи извън София, но могат да са полезни с идеи и съвет. Успех!

# 4
  • Мнения: 2 517
Пиша по молба за помощ от мои роднини в Габрово.До тяхната къща от онзи ден започна строителство на компютърен клуб с инвеститор СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВА.
Хората са се видяли в чудо.Как ще бъдат промивани мозъчетата на децата им, с какво ще ги черпят там-не е за говорене.Като се има предвид как въпросните свидетели отричат земния живот и колко случаи на самоубиства има.
Опитах се от София да им помогна.До този момент не мога да направя нищо.Свързах се с кабелната им телевизия.Не става,защото никой не иска да застане пред камерата и да говори.Донякъде са прави хората.
Моля, дайте съвет  и идея какво може да се направи.Дано тук да влизат мами -журналистки от някоя национална телевизия.


Тази работа става с възпитание  и обяснение. Независимо дали дали сектантската локация е до къщата ми или в същия квартал, град.

# 5
  • Мнения: 7 362
                 Трудно е да се даде съвет,но практиката показва,че децата обикновено копират отношенията в семейството си и ако семейството си е на място рядко попадат в секти.Деца ,на които не се обръща внимание,не се разговаря и по-късно родителите не са и приятели попадат в подобни организации.Децата просто търсят това което им липсва в къщи.Така,че задачка на мама и татко е да знаят къде и с кого са децата им,как прекарват деня си,а не да гледат само дали са си написали домашното и дали са изкарали достатъчно средства за да задоволят капризите им.
                 Спирането на строеж е почти невъзможно защото най-често всичко като документация е в ред и собствеността на терена,и разрешителните.До нас има огромен център на Свидетелите и аз лично винаги съм говорила с неприязънта ,която изпитвам към тях пред децата си и съм обяснявала надълго и широко защо отношението ми към тях е такова.За щастие моите деца имат същото отношение към подобни организации като моето и това на съпруга ми.Имам позната,която живее сама,майка и е починала и с една дума бяга от самотата в подобна организация,не е Свидетелите,но е все тая.Детето ми попаднало на сбирка на групата беше възмутено от глупостите ,с които се занимават.
                  С една дума най-добре е съвсем внимателно и тактично родителите да обясняват на децата си без да забраняват,защото забраната е нож с две остриета.И ако самите родители не са склонни към суеверия и мистерии трудно децата им ще попаднат в сектантски среди.

# 6
  • Мнения: 95
ако строежът е законен и сектата е официално регистрирана в България, друго, освен да разговарят много с децата си и да им обръщат макс. много внимание, не могат да направят.
Е,нали уж според закона сектите са незаконни... newsm78 Ако е официално регистрирана,значи някой си е затворил очите,макар,че е  незаконно Close На ваше място задължително ще им отворя на сила очите и ще сигнализирам,да дойдат да проверяват регистрации на място.Подгответе се и с една подписка от съседи из квартала...,не мисля,че някой ще откаже да се подпише...

# 7
  • Мнения: 1 931
Смятам, че родителите трябва да бъдат приятели с децата си за да не се налага разбирането да го търсят навън и се надявам да го постигна за моите деца. Другото което е предпочитам децата ми тук да играят на разни игри, а не да ходят по клубове, та затова трябва задължително да имат компютър. По клубовете може освен със секти да се сблъскат и с наркотици(не че на друго място не може, но все пак).Като е тук бих могла да знам горе долу какво става.

# 8
родители на тийнеджъри и приятели на стари болни самотни хора, ВНИМАНИЕ отново са се засилили похожденията на 'свидетелите на Йехова' да обсебват хора в риск!!!
Комшийското дете го отървах от две госпожи свидетелки на йехова на приблизителна възраст 45-55г, действието се развива в жилищна кооперация в гр. София.

Едната госпожа е активната, другата само слуша и прави компания или може би се обучава?. Активната госпожа е рядко нагла, можете да я разпознаете ако ви попадне, можете да я разпознаете че е рускиня и говори 50% български 50% руски.
Та тези две госпожи, са идвали и са говорили с комшийското девойче малолетно и предната седмица, знаеха вече името и заниманията на детето и много лична информация.
Аз наблюдавах през шпионката като първоначално си представях че са от някаква фирма за анкети, ноооо рускинята взе много да се мазни на хлапето и пробуди съмнение у мен, изчаквах да видя дали ще искат да влезнат при детето, за щастие само на вратата говореха.
В един момент освен непринуденият ужким разговор с комплименти към детето и въпроси какво харесва и какво става с заниманията му, рускинята взе да настоява да ходело детето да се запознае с нещо като нейна племенница с ужким същите интереси и възраст?!?!
В този момент вече се намесих, на въпроса какви са .. какво правят и кой им е отворил да влезнат във входа, рускинята с присмех взе да ми отговаря че си говорят и че няма значение кой им бил отворил ..щото всички хора ги обичали и искали да си говорят за 'ДОБРАТА НОВИНА' ..каквото и да значи.
Помолих ги първо любезно да напуснат входа, защото не е обществено място ами собственост на кооператорите.
Рускинята ми се изсмя за пореден път, и вече пристъпих към по-активно изгонване. Казах им че по закон не могат да разговарят със малолетни, и че тяхното поведение се нарича 'ОБСЕБВАНЕ НА МАЛОЛЕТНИ' и ще извикам полиция. Едва тогава се изнесоха почти на бегом.
Вярно е че ще се притеснявам да не ми нещо навредят в бъдеще, но гражданският ми дълг бе да ги изгоня, а вече съжалявам че не викнах полиция вместо да заплашвам, защото вярвам поне 12часа в ареста щяхме да им осигурим и порееедната жалба в досието им....
Разбрах от възрастна самотна жена комшийка, че при нея също са били и са се опитвали да я приканят в сектата, но е успяла да ги отблъсне .. или поне така твърди.
Та така, това е една от схемите.
Разговаряйте с децата си, разяснете им че първо никой възрастен непознат няма право изобщо да разговаря с малолетни камо ли да склонява да се ходи някъде си при какъвто и да е предтекст нито в  секта.
Хора престъпници има всякакви ..кога ще са секта ..кога обирджии ..кога сутеньори ...кога педофили ..кога просто просяци, децата трябва да са подготвени че такива дето звънят на вратата нямат работа с тях без родителски контрол.
Децата определено не си знаят правата и това трябва да се коригира с приоритетно мерки от държавата.

Общи условия

Активация на акаунт