Млечница ли е това?

  • 473
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
Здравейте мами кърмачки!  Ще се опитам да изложа точно проблема си, дано успеете да ми помогнете. От понеделник лекуваме млечница на малката, която се пренесе на зърната ми. Появиха се тъмночервени точки по кожата и станаха болезнени. Педиатъра ми изписа Нистатин и за 1-2 дни проблема изчезна, започнах да кърмя нормално. Сега обаче се появи много болезнена рана в долната част на дясното зърно, като в образуваната цепнатина на кожата се виждат 4-5 бели (белезникави) точки една до друга. Чудя се това пак от млечницата ли е или е обикновена раничка от сученето и не знам как да лекувам  newsm78. Лекарката отсъства от града, но по мое описание набързо констатира, че е от млечницата и да продължавам с Нистатина. Да, обаче никакво подобрение нямам, напротив влошава се положението и днес вече само изцеждам тази гърда, защото адски боли при кърмене. Четох тук различни лекове при рани на зърната, но не ми се експериментира излишно, искам първо да съм наясно какво точно трябва да лекувам. Ще се радвам да чуя вашето мнение, дано малкото инфо, което съм написала е достатъчно.
Използвам случая да питам и за другото, което ме озадачава. Наддаваме добре - от 4-я до 14-я ден беше качила 600 гр, но след много вариране досега си установи режим да ака веднъж на ден. Не е ли малко това? Само на кърма е, не дохранвам.

# 1
  • Мнения: 3 869
Нищо не мога да кажа за млечницата, но за акането мога да те успокоя - моят прекара от 1-вата седмица до края на първия месец с акане по веднъж на 3 дни! Рядко, но мащабно като количество. Питах и тук, и педиатърат, и от двете места отговорът беше, че има и такива дечица и щом всичко друго е ОК и си наддава добре, място за тревога няма. Той сащо наддаваше много в началото, направо ме стресна - 1100 гр. за първите три седмици.

# 2
  • Мнения: 899
Мерси, Мег   bouquet. Сигурно е така, но преди акаше по 4-5 пъти на ден и като разреди нали знаеш първото притеснение на майката - да не би на бебето да не му стига кърмата  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт