МАРЦИПАН-от къде, или как да приготвя в къщи?

  • 11 356
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
Добра вечер на кулинарките във форума!  bouquet
Обожавам марципан,черен шоколад и най-вече блокче черен шоколад с марципан отвътре.
Незнам защо  в България  не се продава истински марципан???
Питала съм къде ли не? ooooh!
Тази вечер  свърши и последният  RITTER SPORT-MARZIPAN, който мъжът ми донесе от Австрия. newsm50
Моля Ви ако някой знае как се приготвя тази "храна на  боговете" да ми каже и ще съм благодарна цял живот! :pray
Става въпрос за марципан,който има вкус на бадеми.
БлагодаряВи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 359
Имаше в Метро, но миналата седмица не намерих, че и моя свърши.

# 2
  • Мнения: X
Тук във форума четох,че и в Билла имало марципан.
В Метро редовно зареждат.

А за домашно приготвяне ,виж тортената тема.

# 3
  • Мнения: 679
Отворих Тортената тема и намерих двете рецепти.

Предполагам,че рецептата за сварения марципан е по-добрата. bowuu
За Била и Метро чувам за първи път,но ще търся и там.
Мерси! Peace

# 4
  • Мнения: 154
Билла продават и шоколади RITTER-SPORT, остава и да има варианта с марципан и проблема е решен!  Peace

# 5
  • Мнения: 679
Билла продават и шоколади RITTER-SPORT, остава и да има варианта с марципан и проблема е решен!  Peace
Ами за съжаление няма. bowuu
Има всякакви видове,но не и с марципан.Преди години имаше във фирмените магазини на LINDT едни бонбони на килограм - черен шоколад с пълнеж от марципан,но вече не зареждат от тях,защото били скъпи и не ги купували. newsm78
Мисля,че е въпрос на вкус.Явно малко хора харесват марципан.  Hug

# 6
  • Мнения: 321
здравейте,случайно попадам на темичката. вчера четох в едно списание,че в София е открит еврейски ресторант ЗИОН в еврейският дом-не знам къде,та там приготвЯли десерта МАЦАПАН, което се е марципан. това са млени бадеми със захар и че може всеки да си вземе от там. мисля ,че го четох в декемврииската ЕVA. МЛЕНИ БАДЕМЕ,ЗАХАР ОЩЕ НЯКАКВА МАГИЯ И МИСЛЯ ,ЧЕ СЕ ВАРИ. АКО СЕ ИНТЕРЕСУВАТЕ ЩЕ ТЪРСЯ РЕЦЕПТА;

# 7
  • Мнения: 27 524
Явно малко хора харесват марципан. 

Аха  Sick

И аз знам, че в Метро има, дано намериш  Peace

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз съм купувалаи от Била и от Метро. Има и блокче черен шоколад с пълнеж марципан, мисля Бел Ами се казваше (ако не бъркам името, аз карам по спомен на опаковката  Blush ). Сега са пуснали щолените вече, те са си с пълнеж от марципан, ако не намериш друго  Wink
Намерих картинка, не било Бел Ами  hahaha

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 14:54 от Сиренце

# 9
  • Мнения: 707
От марципан до марципан разлика колкото искаш  Wink. Както при шоколада - различно качество и цена  Mr. Green.

Намерих ти рецепта от един немски сайт. Не съм я пробвала и не давам гаранция за резултата. Ако не намериш готов можеш да се пробваш:

150 гр. обелени бадеми
150 гр. пудра захар
    1 с.л. розова вода (от Аптеката)
    2 капки "горчив бадем" аромат

Смилат се финно бадемите, прибавя се захарта, розовата вода и капките горчив бадем. Меси се по-дълго до получаване на хомогенна маса.


# 10
  • Мнения: 5 228
Марципан има в едно малко магазинче за кафе на ул. Асен Златаров №4, съвсем близо до пресечката с бул. Янко Сакъзов. Истински прекрасен немски марципан. Мляс.

# 11
  • Мнения: 679
Марципан има в едно малко магазинче за кафе на ул. Асен Златаров №4, съвсем близо до пресечката с бул. Янко Сакъзов. Истински прекрасен немски марципан. Мляс.
Охо,още утре отивам!!! Мляс!
От марципан до марципан разлика колкото искаш  Wink. Както при шоколада - различно качество и цена  Mr. Green.

Намерих ти рецепта от един немски сайт. Не съм я пробвала и не давам гаранция за резултата. Ако не намериш готов можеш да се пробваш:

150 гр. обелени бадеми
150 гр. пудра захар
    1 с.л. розова вода (от Аптеката)
    2 капки "горчив бадем" аромат

Смилат се финно бадемите, прибавя се захарта, розовата вода и капките горчив бадем. Меси се по-дълго до получаване на хомогенна маса.




Мерси за рецептата!!!  chef  bouquet

# 12
  • Мнения: 321
сега се връщам от посоченото магазинче на Асен Златаров 4. наистина има страхотен марципан. Оригинален немски marzipan  schwarzbrot. Просто е великолепен, от високо качество. Има опаковки по 125гр. и по 375гр. Похапвам си и благодаря сърдечно за информацията.

# 13
  • Мнения: 5 228
Там изобщо има всякакви хубави немски продукти - аз от там си купувам кафе Dalmayr, до скоро го нямаше в България, марципан, Джотто и други такива вкусотии, които иначе само от Германия си купувам.

# 14
  • Мнения: 321
Ми наистина има.Аз така се впечатлих от асортимента ,който в интерес на истината  тук не съм виждала, че проведох цяло разследване с продавачката и доколкото подразбрах собствениците се снабдявали от германия. много благодаря още веднаж. не знам дали щях да намеря улицата ,ако по някаква щастлива случайност не бях ходила на ресторант малко по нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт