МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !

  • 2 727
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
ПОМАГАЙТЕ МОЛЯ  ВИ МОМИЧЕТА !

Днес се събудих с болка в гърдата, но не при зърното, както друг път се е случвало, а вътре в самата гърда. През нощта не сме правили по-дълга пауза от обикновенно - храни се към 21.30 ч., а сутринта към 7.30 След кърменето обаче не почуствах облекчение - другата ми гърда омекна след кърменето, но дясната си ме боли и я чуствам, напрегната - просто си ме боли и при пипане и без пипане.
От няколко седмици по препоръка на една аптекарка взимам RICINUS COMMUNIS / 2 х 5 / - какво е мнението Ви за тях. Незнам дали от тях или не, но кърма като че ли си имам - кърмя на 3 часа някъде, а нощем почти не кърмя.
Какво бихте  ме посъветвали да правя - пак взех Рицинуса - дали да го спра, но незнам дали може така, защото знам, че при друга дозировка Рицинуса  е за спиране на кърмата и затова съм объркана и незнам какво да правя. Иначе гърдата не е червена или нещо такова,но вече ме боли цялата и като суче Дея също.  Страх ме е точно сега когато сме само на кърма да не стане нещо което може да попречи на кърменето ми.
От сутринта не е спирало да ме тресе и ме побиват студени тръпки по цялото тяло, от което цялата треперя и ми е много студено. Успоредно с това ми се гади и повръщах, както и ме болят ребрата и кръста, както и носа ми тече, но незнам дали е от плача ми или от друго - последните са като симптоми за вирус или нещо подобно, но всичко се почна от ТАЗИ сутрин, като се почна с гърдата - вчера нищо ми нямаше. Температура имам 39,5.

КАКВО ДА ПРАВЯ - чувала съм нещо за налагане на зеле, но то начукваше ли се нещо - МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ„ ЧЕ НЕ МОГА ДА СТОЯ НА КРАКАТА СИ.

Ще се радвам ако ми помогнете, за което Ви благодаря предварително.
Хубав ден Ви желая !

Към предишния ми пост искам само да добавя, че от сутринта не е спирало да ме тресе и ме побиват студени тръпки по цялото тяло, от което цялата треперя и ми е много студено. Успоредно с това ми се гади и повръщах, както и ме болят ребрата и кръста, както и носа ми тече, но незнам дали е от плача ми или от друго - последните са като симптоми за вирус или нещо подобно, но всичко се почна от ТАЗИ сутрин, като се почна с гърдата - вчера нищо ми нямаше.

Сега съм още по-объркана ...

много се извинявам за големия шрифт, но исках да ме забележите

# 1
  • Мнения: 376
Мила, с нищо не мога да те посъветвам, не познавам това лекарство, но обади се на лекар ако се чувства6 толкова зле. Ако е много напрегната гърдата, не моје ли леко да поизцеди6 да види6 дали няма да ти олекне? Ох, дано други мами имат съвети!  Стискам палци да се оправи6 скоро.

# 2
  • Мнения: 2 376
Според мен са запушени канали. Според мен трябва да отидеш на лекар. Не трябва да взимаш лекарства без лекар, когато кърмиш, оше повече по съвет на случайни хора!!!
Искай да ти дадат лекарство за разширяване на каналите. Едно много старо такова е сандопар и се бие на инжекции. Обаче пак казвам - лекар.
Иначе съм чувала за зелевите листа и компреси с реванол, но ти трябва или консултант по кърменето или лекар. Топъл душ когато си с температура не трябва да правиш. Може да пробваш с помпа или бебето да отпушиш канала.

# 3
  • Мнения: 9 467
Щом имаш Т правиш мастит.
Веднага сложи охладено зелево листо около цялата гърда без ареолата /изрежи зелето там/. Може леко да го намачкаш, и го сменяй през 30мин.
Пий ЛЕЦЕТИН-това е за кърмачки, по 1000мг по 1
Изцеждай, а най-добре бебето да суче.
Като ти падне Т направи топъл душ на гърдата и със насапунисани ръце /така не боли толкова/ изцеждай.
Важно е да разкараш бучката сама, за да не стигаш до цепене.
Пиши как се развиват нещата когато можеш Hug

# 4
  • Мнения: 33
аз също имах същия проблем с вдигане на Т това което помогна беше топъл масаж на гардата с душа отгоре надолу но не с много топла вода и изцеждане на гардата за Т пиех еферелган разтворим но може бебчо да е малко разтроен от парацетамола но най-доброто решение е да се изцеди гърдата успех дано вече си получила облекчение.

# 5
  • Мнения: 860
Здравей, аз да не се повтарям но мамите са ти казали какво да направиш като изцедиш млякото Т сама ще спадне, от това се дига много бързо Т, обаче и симптомитети май наистина са като на настинка но може и да е от Т, потърси лекар така най- сигурно няма да навредиш на бебчето си а на себе си ще помогнеш пълноценно и бързо.

Дано всичко мине и при теб Hug

# 6
  • Мнения: 9 776
При мен положението е същото от вчера. Но си мислех, че втрисането е от настинка. А сега разбирам, че може да е от гърдата - боли ме като натъртена, нямам бучка. Сега дадох на бебето първо от тази гърда да суче, и после от другата. На предното кърмене пак така. Сега дори изцедих малко - нямаше и 5 мл от двете гърди. Не е напрегната, но болката остава. Незнам какво да правя.

# 7
  • Мнения: 1 328
Аз съм се оправяла с това:
1. Топли компреси преди ценене или кърмене, с леки масажирания от основата към зърното.
2. Студени компреси след това, за намаляване на лактацията - намачкани зелеви листа. Като увехне листото се слага ново..
3. Лецитин от 1000 мг. на Валмарк.
Обезателно трябва да се изцеди това което е задържано, че иначе много зле става..
Успех и на двечките!

# 8
  • Мнения: 356
Освен затопляне и цедене в банята можеш да опиташ топъл компрес с памперс - изливаш в памперс приблизително една чаша топла вода (внимавай да не се изгориш!) и обвиваш гърдата. После цедиш с помпа или на ръка, както предпочиташ. Всъщност, най-добре е бебето да суче. Давай й да суче нощем,  без да я събуждаш. Моето момиченце отпушваше каналчетата все нощем, явно тогава дърпаше най-здраво. Давах й да суче само от проблемната гърда, другата изцеждах. Лецитинът на Валмарк също ми помагаше, отначало вземах 4 капсули, после намалявах до 1 дневно. За температурата можеш да вземеш нурофен, действа обезболяващо и противовъзпалително и не пречи на кърмачето.
Непременно се консултирай с лекар утре! Ако имаш желание да продължиш с хомеопатията, ти препоръчвам да се консултираш с практикуващ хомеопат, а не с аптекар. В твоята ситуация аз спирах рицинуса, но приемах друго хомеопатично (не помня точно какво).
Желая ти спокойна нощ и утре да кажеш как си  Hug

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 23:57 от Чикита

# 9
  • Мнения: 9 776
Аз съм се оправяла с това:
1. Топли компреси преди ценене или кърмене, с леки масажирания от основата към зърното.
2. Студени компреси след това, за намаляване на лактацията - намачкани зелеви листа. Като увехне листото се слага ново..
3. Лецитин от 1000 мг. на Валмарк.
Обезателно трябва да се изцеди това което е задържано, че иначе много зле става..
Успех и на двечките!
А при положение, че няма бучка при мен, а само болка като от натъртено, дали ще мина само с кърмене и цедене? Нощеска и утре се надявам да си облекча положението така. Може да си направя топъл масаж като вляза сега в банята, но зеле нямам.

# 10
  • Мнения: 1 981
Имах същия проблем, но без температура! Единственото, което помогна е непрекъснато цедене на ръка, а не с помпа! Тя нищо не изкарваше, докато с ръка излизаше доста! И компреси със зеле също правих, но май цеденето помогна всъщност!

# 11
  • Мнения: 1 328
Аз съм се оправяла с това:
1. Топли компреси преди ценене или кърмене, с леки масажирания от основата към зърното.
2. Студени компреси след това, за намаляване на лактацията - намачкани зелеви листа. Като увехне листото се слага ново..
3. Лецитин от 1000 мг. на Валмарк.
Обезателно трябва да се изцеди това което е задържано, че иначе много зле става..
Успех и на двечките!
А при положение, че няма бучка при мен, а само болка като от натъртено, дали ще мина само с кърмене и цедене? Нощеска и утре се надявам да си облекча положението така. Може да си направя топъл масаж като вляза сега в банята, но зеле нямам.

Като гледам колко е голямо бебчето не мога да кажа дали ти е каквото ми е било на мен. Първите мастити които направих бяха на възраст 1 м., след това на 3 - и двата пъти с много много пълни гърди и твърди и целите бяха на бучки. Следващите 2 ми бяха с меки и както ги описваш натъртени все едно, но и със зачервяване на места - започващо от подмишницата. Но това беше вече на 6 и 8 месеца. Иначе обикновените запушвания, при тях съм усещала на някое определено място болезнен участък и с цедене на ръка само съм се справяла.
НЕ препоръчвам горещи компреси колкото издържиш, а топли - те са достатъчни за отпускане. Аз съм си горила и кожата в старанието си да се отприщят каналите..

# 12
  • Мнения: 9 776
jenny_b, благодаря ти! Много сложно нещо се оказа кърменето. Досега като нямах проблеми и си мислех, че е нищо работа. Болката при мен продължава. Незнам обаче дали Т, която имах цяла нощ е от това. Колко пъти се потих и преобличах, незнам. Това възможно ли е при мастит? Все си мисля, че съм настинала. А иначе при кърмене давах първо проблемната гърда, но бебето сука много малко от нея и се оказа, че почти няма мляко. Днес ще продължавам да давам пак първо от нея, дано помогне това.

# 13
  • Мнения: 1 328
jenny_b, благодаря ти! Много сложно нещо се оказа кърменето. Досега като нямах проблеми и си мислех, че е нищо работа. Болката при мен продължава. Незнам обаче дали Т, която имах цяла нощ е от това. Колко пъти се потих и преобличах, незнам. Това възможно ли е при мастит? Все си мисля, че съм настинала. А иначе при кърмене давах първо проблемната гърда, но бебето сука много малко от нея и се оказа, че почти няма мляко. Днес ще продължавам да давам пак първо от нея, дано помогне това.

Ако още те боли, защо не потърсиш лекарско мнение или консултант по кърмене?
Потене е възможно при мастит, но по-точно втрисане, не можеш да се държиш на краката си.
Докато потене и преобличане звучи по-скоро като настинка..
Първо проблемната, да. Но има и друг вариант - даваш първо за 1-2 мин. здравата, за да стимулираш рефлекса на потичане на млякото и тогава преместваш на болната. Опитай и така..
но за болката все пак е хубаво да потърсиш и по-компетентно мнение  Peace

# 14
  • Мнения: 9 776
jenny_b, на следващото кърмене и това ще пробвам, защото сега като кърмих, пак много малко сука от проблемната и не го чувах да гълта така, както от другата. След това изцедих и двете и имаше по малко. Благодаря ти отново, ще пиша после пак да кажа как съм. И след обилното потене тази нощ, сега съм пушка, нямам Т. Дано не вдигна пак.

Общи условия

Активация на акаунт