4 месеца смесено - перспективи отлични!

  • 472
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Привет кърмещи мамчета!
Малко е смешно, но Денис вчера стана на 4 месеца и искам да похваля на мама героя - вече 4 месеца се налага да се дохранваме след почти всяко хранене, но никакво отбиване няма - винаги търси на мама гърдата Hug Hug
Като се замисля заслугата е изцяло негова, аз нищо особено не съм правила, като изключим факта, че всички съвети за наличие на кърма спазвам и го слагам на гърда винаги, когато може. Той си я търси за заспиване, за успокояване, за хапване...не си я дава Laughing
Така че успех на всички мамчета, които са на смесено хранене! Да знаете, че перспективите са мноооого добри!

Само едно нещо се чудя- така както шишетата и отворите на бибите могат добре да се подберат за да не се отбие детето дали има значение и вида АМ? Нашето е много близко по вид до кърмата, нито по-гъсто, нито по-мазно, дори и на вкус е подобно.
1-2 пъти съм пробвала други млека и забелязах, че са доста по-различни.

# 1
  • Мнения: 1 376
Здравей,
Поздравления на теб и малчо  Hug
Може ли да те попитам с какво АМ дохранваш?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Фризолак.
Но това за АМ е просто моя чуденка, не твърдя че има значение. Интересно ми е дали има някакви наблюдения по въпроса. Мислех си например, че ако АМ е по-сладко от кърмата може би децата ще го предпочитат заради това? Или ако има някаквъ вкус (като тези за злояди деца) също ще има значение newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Може би си писала преди, но аз отдавна не съм отваряла този форум, та да попитам: защо се налага да го дохранваш? Пробвала ли си да махнеш добавката? Щом си суче от теб човека, явно кърма има  newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Може би си писала преди, но аз отдавна не съм отваряла този форум, та да попитам: защо се налага да го дохранваш? Пробвала ли си да махнеш добавката? Щом си суче от теб човека, явно кърма има  newsm78

Да, писала съм доста, ходих и в кабинета по кърмене, Хедра също ме консултира. В общи линии поради някои особености при мен кърмата не е достатъчна. Та за нас е успех, че смесеното кърмене успява без да се отбие. Имаме и напредък, увеличихме количеството кърма, но за съжаление изцяло на кърмене все още е недостижим идеал за нас (освен нощно време, тогава сме само на кърма).

# 5
Браво на вас!  Hug
Моето бебче е на два месеца и също сме на смесено хранене и само през нощта е на кърма.
Пожелавам ти да се кърмите още много месеци.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 043
Разбирам. Жалко, че така се е получило.
И Браво, че продължаваш да упортстваш. Желая ти още дълги месеци да се кърмите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Писала съм и в други твои теми,ама пак да повторя.Ние се хранихме смесено 1г. и 4 м.,без никакво желание за отказване от гърда.Отбиването мина гладко,но беше по моя инициатива.Докато кърмех съм сменила няколко марки АМ- Фризолак,Нутрилон,Нестожен и Нестле Джуниър.Не съм забелязвала да прави никаква разлика м-у тях и никое не й е пречило на кърменето.
Браво за продължаващото кърмене и бъди спокойна,щом имаш желание,ще се кърмите още дълго Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Ами аз точно затова се вписах. Понеже днес пак четох в друга тема, че мине ли се на дохранване детето почти винаги се отбива. А ми се струва, че при правилно кърмене няма причина това да стане.
Та един вид да окуража и другите майчета, които дохранват по някаква сериозна причина, че могат да си кърмят още дълго. Hug
Аз точно от твоята тема получих кураж да продължавам упорито и един вид се успокоих, така че благодаря ти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт