За кашите

  • 1 160
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Дъщеря ми навърши 5 месеца и ми се иска да започна да й давам по мъничко оризова каша след кърменето следобед.
Въпросът ми е дали има купена каша, която да е приготвена от кафяв ориз.
Например това намерих за безмлечната, безглутенова каша на Лактана:

Безмлечна Био Каша с пълнозърнест Ориз

Подходяща за деца над 4 месеца.
Състав: Пълнозърнесто оризово брашно, Витамин В1.
Не съдържа глутен и мляко.
Не съдържа: кристална захар, консерванти, оцветители, изкуствени аромати.

Това означава ли, че се приготвя от кафяв ориз?

Благодаря ви за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 10 982
Миналата година по това време, когато се интересувах повече от аспектите на захранването, попаднах на много хубав отговор от Косе-Босе във връзка с оризовите каши. Там тя пише ето това:

"Кафяв/пълнозърнест: отлични хранителни качества и регулиращ ефект, но от гледна точка на захранването и детското хранене е препоръчително е да се избягва като първа храна изобщо или при чувствително стомахче."

На въпроса ти - да, кафявият ориз е пълнозърнест.

# 2
  • Мнения: 3 743
Ами аз точно, заради регулиращият му ефект искам да пробвам с кафяв ориз. Защото сега си ака на всеки памперс и се притеснявам да не се запече  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 10 982
Имам приятелки, които захраниха с безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа и техните деца нямаха запек от белия ориз. На дъщеря ми също съм й давала от нея, нямаше проблем с изхождането.

# 4
  • Мнения: 3 743
Аз точно между Лактана и Милупа се колебаех Grinning. Значи според теб на Милупа е по-подходяща за захранване.

# 5
  • Мнения: 10 982
Според това, което съм чела тук, Милупа е подходяща. Peace А по-нататък, като въведеш белия ориз и детенцето ти порасне още малко, можеш да му даваш и кашата от пълнозърнест ориз.
Аз захраних с пюре от морков, тъй като съм пристрастна, не обичам ориз. Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз захраних с оризовата на Милупа.По това време Лактана все още не се продаваше.Дъщеря ми винаги е била склонна към запек,но от кашата изобщо не се запече.

# 7
  • Мнения: 236
И аз захраних с оризовата каша на Милупа ,много я харесваше Grinning

# 8
  • Мнения: 2 401
От темата за захранването знам, че в началото няма гаранция, как ще реагира стомахчето на бебето, може някоя храна, която се води разхлабваща да го запече и обратното, така че не се притеснявай, аз захраних с оризова каша от бял ориз/домашна/ и не съм имала проблем!

# 9
  • Мнения: 4
Аз също захраних първо с зеленчуково пюре и след около месец  за следобедна закуска давам Оризова каша на Милупа, и не се запече. Но както каза звездиче няма как да знаеш дали ще я запече или не,...пробвай и ще видиш.Ако се запече слагаш вътре малко пюре от сини сливи и всичко ще е ОК. Успех!!!

# 10
  • Мнения: 112
Захраних с оризова каша на Хип. Сина ми не се е запекъл ,а  напротив започна да се изхожда много по редовно от преди захранването. Всяко дете реагира различно. Ще разбереш как ще реагира твоето дете едва като пробваш. Аз също съм чела, че пълнозърнестия кафяв ориз не е добър вариант за първа храна, по трудно смилаем е заради повечето фибри, които съдържа.

# 11
  • Мнения: 3 743
Вижте какво намерих за пълнозърнестото брашно: Важно е да помним,че фините брашна се произвеждат от средния слой на зърното, а пълнозърнестите - и от трите слоя. Т.е. възможно ли е в такъв случай, кашата на Лактана все пак да е от бял ориз.
Клоня към нея, защото ми казаха, че е много добра /разтваря се без бучки/ и може да се намери само на едно място във Варна Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 111
Като първа каша дадох оризова на Милупа,не се запече детето.
А за да не става кашата на бучки-във водата се сипва от кашата по малко и се бърка.Водата не трябва да е много топла.  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз захраних с оризовата каша на Милупа - понесе я много добре

# 14
  • Мнения: 693
Миналата година по това време, когато се интересувах повече от аспектите на захранването, попаднах на много хубав отговор от Косе-Босе във връзка с оризовите каши. Там тя пише ето това:

"Кафяв/пълнозърнест: отлични хранителни качества и регулиращ ефект, но от гледна точка на захранването и детското хранене е препоръчително е да се избягва като първа храна изобщо или при чувствително стомахче."

На въпроса ти - да, кафявият ориз е пълнозърнест.

Това само за кафявия ориз ли важи или и белия не е подходящ за захранване според Косе-Босе?

Общи условия

Активация на акаунт