Моля за съвет

  • 1 170
  • 25
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Какво точно правите, след като нахраните бебе? В смисъл държите го изправен известно време, или го гушкате, или го разхождате, или го люлеете? Просто имам чувството, че нещо не правя както трябва и след всяко ядене той започва да мрънка, което понякога преминава в рев. Оригвам го, държа го известно време изправен, но нищо не действа. Почти всеки път е едно и също. Само един или два пъти на ден след ядене директно се отнася. Мисля, че не са колики, ама и аз откъде да знам. Все още съм толкова ошашавена, че само питам и разпитвам за почти всяко нещо  Embarassed и хубаво, че ви има, че от вас много неща научих

# 1
  • София
  • Мнения: 39 739
Може да не се е наяло бебето.

# 2
  • Мнения: 228
И аз като AnMary мисля че не се е наяло... Най-важно е спокойствието...  Аз обикновено след всяко хранене ги карах да се оригват... след това се унасяха... това е докато бяха така мънички.. после изхитряват и искат повече и повече нормера... Успех Peace

# 3
  • Мнения: 304
като се нахрани го изправям да се оригне

# 4
  • Мнения: 544
Може да не се е наяло бебето.

И аз това си помислих.

# 5
  • Мнения: 9 481
Оптималното време за сукане/без да спи бебо/ е 30-40мин.
Ако има колики, бебето се сгъва и изпъва като струна/имам предвид прибира крачетата към коремчето, а после ги изпъва/..дано ме разбереш  Rolling Eyes

Пиши малко повече за храненето за да добием представа...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 703
и аз си го обяснявам че е гладно, ако го кърмиш по колко време го държиш на цица , пробва ли да се изцедиш и да видиш колко изяжда на едно ядене ,или ако е на адаптирано по колко му даваш, и на колко часа ядете?

# 7
  • Мнения: 8 999
Или не се е наяло, или е преяло, или пък са колики /не е невъзможно на тази възраст/. Но явно има някакъв дискомфорт, който го мъчи.

# 8
  • Мнения: 2 015
Или не се е наяло, или е преяло, или пък са колики /не е невъзможно на тази възраст/. Но явно има някакъв дискомфорт, който го мъчи.
Ааа, може и да е преяло Thinking!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
явно нещо го мъчи

# 10
  • Мнения: 9 814

Абе то че го мъчи и майка му разбира много добре, въпросът е какво?
Ако бебето е преяло най-вероятно ще върне част от кърмата, ако е все още гладно може да се направи едно пробно кърмене да се види по колко гр. всъщност яде. Третият вариант е да са колики, решението тогава е чайчета и/или капки, много гушкане и търпение.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Пропуснах да кажа, че е на АМ. Незнам дали е редно да му дам повече, въпреки че е едро бебе.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 703
по колко му даваш?на кутиите пиши , но винаги е относително и можеш да направиш пробно плюс 20 отгоре и да видиш дали ще го изпие и след това дали реве, а какво казва педиатъра на бебето по въпроса?

# 13
  • Мнения: 4 555
Незнам дали е редно да му дам повече, въпреки че е едро бебе.
Естествено, че е редно! Колкото е гладно, толкова е редно да му даваш. А за това колко е гладно, най-добре да се ориентираш по поведението на самото дете, а не по нещо, написано на някаква кутия.
За справка, когато дъщеря ми беше във възрастта, за която пишеше, че на едно ядене се дават 100 мл, тя изяждаше по 180. Също се роди едричка и аз си знаех, че явно има нужда от повече храна.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Той колики има от първата седмица, като са по-силни през деня, но незнам. Ето досега сме се приспивали, което прави 2 часа. Виждам, че му се спи, но не и не. Благодаря ви за отговорите. В четвъртък сме на лекар и там също ще попитам

Общи условия

Активация на акаунт