Как да сложа шоколад в кекс-разтопен или на парчета?

  • 3 263
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами,
много ми се иска в кекса,който правя да сложа и шоколад.
Взела съм 2 блокчета млечен шоколад.
Обаче се чудя как да го сложа-дали предварително да го разтопя в микровълновата и после течен да го сложа в сместта newsm78Но от тук идва и друг въпрос-дали няма да стане глетав.
Което пък най-го мразя.
Или да сложа шоколада на парчета и той ще се разтопи в процес на печене.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз го разтапям с 2-3 ч.л. прясно мляко в микровълновата и го добавям разтопен  Peace

# 2
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
Аз днес правих козунаци и сложих натрошен на парченца шоколад и стана супер той сам ще се разтвори ако е имало по големи парченца може дори да остане и да се усеща като парченца иначе смятам че няма да ти се получи ако го разтопиш  chef

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 аз също го слагам на парчета...

ако се чудиш направи компромис - половината на парчета, другата полозвина разтопени като глазура върху вече опеченият кекс  Wink

# 4
  • Мнения: 707
И в двата варианта става, но вкусът е различен. Разтопеният прави вкуса на целия сладкиш шоколадов, а парченцата - само там, където са се паднали в тестото. Те не се разтапят в целия сладкиш, а само на място.
Все ще се изяде, независимо как го сложиш  Grinning.

# 5
  • Мнения: 304
 Peaceаз слагам на парченца

# 6
  • Мнения: 243
Както си избереш може на парченца,може рендосан с белачка за картофи,може шоколадови пръчици,може и втечнен на водна баня!
Винаги е хубаво нали е шоколад  Laughing

# 7
  • Мнения: 38
Ако ще слагам парченца шоколад в кекса, предпочитам да ги сложа отгоре, а не в тестото. Когато кексът се изпече парченцата отгоре придават по друг вкус... напомня на бисквитки Papadopoulos. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 581
 Аз го разтопявам на котлона с малко прясно мляко.На мен повече ми харесва с разтопен шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт