притеснена съм....

  • 2 672
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Абе скъпи девойки, бременна съм, и съм пила един парацетамол, един тайлол хот, и сироп за кашлица "Стодал". знам че не трябва да се пие нищо, но уж това ми беше казано че мога да го пия от лекар. Моля ви поуспокойте ме че няма проблем нали. Иначе съм в самото начало имам едва 7 дена закъснение от цикъла

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
според мен няма проблем

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Щом лекар ти е казал, защо се притесняваш  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 201
Няма проблем,спокойно! Hug
Нещата,които си изброила могат да се пият от бременни.Тайлола съдържа парацетамол,Стодал-а е хомеопатичен сироп,така че се успокой! Peace
Леко бременеене!  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 290
Спокойно! Аз в самото начало на втората си бременност изкарах тежък грип и пих един куп лекарства, като въобще не знаех, че чакам дете. Е, жива и здрава дъщеря имам.

# 5
  • Мнения: 9 814
Ами успокой се! И освен успокоение потърси и лекарско мнение.
Кога си ги пила тези лекарства преди вероятната дата на забременяването или след това?
А парацетамол може да пиеш и по време на бременност, Стодалът е хомеопатия.

# 6
  • Мнения: 55
Да и според мен няма проблем аз с първото ми дете бях изпила 3 немизил прахчета понеже незнаех че съм бременна и си мислех че болките са от яйчниците.била съм бременна на 1-2 седмици.Не се претиснявай лека бременност Peace

# 7
  • Мнения: 22
не се притеснявай и аз сам бременна в самото начало и като отидох на лекар той неми каза че не трябва да се пият,но ако се притесняваш много отиди на лекар и се посъветвай с него.
Лека бременност.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз знам, че тези неща може да се пият. Няма страшно! Hug (Хаха, колко е лесно, само ми прочетете темата за флуора....)

# 9
  • Мнения: 544
Тези лекарства могат да се пият при бременност. Инфекцията, за която не са взети мерки е по-опасна, така че спокойно.

# 10
  • Мнения: 367
Само внимавай да не пиеш много лекарства, които съдържат Парацетамол, защото така можеш да го предозираш. Имам предвид не пий едновременно Тайлолхот, Фервекс и т.н. Зная за аспирина, че не трябва да се пие по време на бременност. По принцип първите три месеца от бременноста са най-важни за формиране на плода и трябва да се избягват лекарствата, но след като лекар е преценил би трябвало да няма проблем. Между другото има много хомеопатични лекарства, които са ефикасни при простуда и грип и са абсолютно безопасни по време на бременност и кърмене: Осцилокоцинум, Стодал и др. Цитросепта също е много ефикасен и безвреден. По-скоро вземай от този тип лекарства, ако боледуваш отново до края на бременността. Лека бременност и от мен!

# 11
  • Мнения: 158
Много ви благодаря, да като отида на консултация ще споделя и с лекаря. Забравих да кажа че съм пила и витамин С, а с риск да стана нахална знаете ли нещо за стоенето на компютъра, знам че все пак си е малко облъчване, но чак пък толкоз а,  newsm78 ..вкарвам се май във филми вече.... но все пак не е шега, а и ми е втора бременност, и като чели сега съм още по внимателна.... благодаря за пожеланията, всичко добло и на вас мили мами  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 52
Не би трябвало да са проблем лекарствата, които си изпила. А за компютъра - докато коремът не почне да ти пречи на седенето пред него мисля, че нямаш проблем. Аз трябваше да лежа почти през цялата си бременност, ако не беше лаптопа не знам как щях да издържа Wink Наслаждавай се на бременността си без излишни притеснения Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 554
отсега си се шашнала Hug

# 14
  • Мнения: 4 784
Колко бъдещи мами си прекарват целодневно времето пред компютъра само... не си го слагай това на сърцето. Както сама казваш, почваш да влизаш във филми Laughing
За парацетамола са те успокоили. Само сега да не вземеш да прекаляваш с пиенето му Wink Simple Smile.
Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт