проблем с едната гърда

  • 1 609
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Имам бебе на 4 месеца.До момента е изцяло на кърма.От два дни усещам лека болка в гърдата и под мишницата.Напипвам си твърда буца отстрани.Не знам какво да правя освен да слагам топли компреси.Продължавам да кърмя и от тази гърда и не усещам да има запушване.Ако някой е имал като моя проблем, моля да ми пише какво е правил и  как го е  разрешил.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 860
Здравей temenushka81, тази бучка и аз съм я усещала но когато кърмя малкия или изцедя тя се маха, той може да суче от теб ама дали изяжда всичко?!компресите няма да помогнат ако не изпразваш гърдата явно има мляко вътре или се изцеди или по често бебето на гърда. Когата при мен се получи така ходих на лекар и неговият съвет беше този а ако не можеш така да се изцедиш в банята под душа топла вода и цедиш така се отпускат каналите и е по безболезнено и лесно. Ако можеш обаче посъветвай се с лекар да нестане по лошо, той ще те прегледа и щекаже какво да правиш, дотогава опитай да изцедиш поне малко явно се задържа млякото.

Успех и дано всичко мине с едно изцеждане и да е това което предполагам. Hug

# 2
  • Мнения: 9 481
Масажи, сукане и изцеждане...иначе става мастит Crazy
Пий лецетин-1000мг /1 на ден/. В банята масажа го прави с насапунисани ръце-боли по-малко.

# 3
  • Мнения: 9 776
Извинявам се, че пиша в темата на авторката, но за да не пускам нова. От два дни аз също усещам болка в едната гърда, не напипвам бучка. Досега не съм имала проблеми - бебето изсукваше всичко. Не знам защо се получи така. Сега като прочетох предишните постове, явно и при мен има задържане на кърма, и освен това бебето като суче от нея, не усещам да гълта, както от другата. Усещам болката като натъртване отстрани. Много е болезнено. Какво ще ме посъветвате? Извинявам се още веднъж на авторката. Ако има проблем, ще пусна нова тема.

# 4
Милички, от това което прочетох се усъмних в следното -
дали си изцеждате гърдите след всяко хранене за да сте сигурни че не е останало мляко, а също така и да се напълни добре гърдата трябва да е освободена добре..
бучките може да са следствие на не добре изцеждане, правете масаж с топла вода под душа  и изцеждайте/което мляко може да се замрази за по късен етап
обаче не правете грешката да дохранвате с биберон, хлапетата свикват бързо с лесното/биберона/.

# 5
  • Мнения: 9 776
ulka, аз си признавам, че не съм се изцеждала, само понякога нощем, когато бебето прави по-големи паузи и гърдите ми са били напрегнати. Но той изсукваше и двете и си мисля, че добре ги изсукваше. Явно през нощта е станал при мен проблема. Дано ми се размине лошото. Все още ме боли, но нямам бучка. А иначе цяла нощ бях с Т, но все си мисля, че съм настинала, а че не е от това. Благодаря ти за съветите Hug!
А за дохранване не мога и да си помисля, защото моя човек не иска АМ, само цица. Незнам какво ще го правя, като ми се наложи да го оставя примерно за един ден на майка ми да го гледа.

# 6
  • Мнения: 117
Здравейте, скъпи мами.Много благодаря за съветите.Започнах веднага компреси и изцеждане и ефекта е на лице.Честно казано доста се бях притеснила и дори започнах да си мисля глупости,макар че беше ясно, че е от застой на кърма, защото всичко стана за една нощ,само дето не се оправи толкова бързо.От тогава наблягам повече на проблемната гърда и я държа почти празна.Буцата я няма вече ,но от време на време ме боли.Дано и това мине.

# 7
  • Мнения: 117
polin a аз имам магазин и ми се налага да пътувам за стока.Затова предишните дни се изцеждам и замръзявам млякото,така като ми се наложи да ме няма не давам АМ, а си продължавам на кърма.Щом не усещаш да гълта от едната гърда може би имаш запушване,а това значи че имаш и достатъчно кърма,затова се изцеждай и не се притеснявай, че трябва някъде да отидеш.

# 8
  • Мнения: 9 776
temenushka81, аз и кърма го пробвах да пие от биберон /като видях, че отказа АМ/, но не и не. А иначе продължавам да кърмя и да изцеждам, топли душове и масажи правя. В проблемната ми гърда млякото беше много намаляло, но от следобед пак като че ли е нормално. Понаболява ме, но се надявам да отшуми проблема. Радвам се, че при теб нещата се оправят. Абе не е лесно да се кърми, но трябва да се справим Peace. Успех и живо и здраво детенце ти желая!

# 9
  • Мнения: 60
и аз имам същия проблем едната ми гърда е по твърда и има уплътнение от едната страна,според вас това на задържала кърма ли се дължи

# 10
  • Мнения: 85
Проблем с бучка в едната гърда имах и аз преди известно време.Болеше доста, дори не можех да нося бебо на ръце.Това което направих тогава бе да сложа бебо на тази гърда две последователни кърмения и да го държа докато изсуче наистина всичко.
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт