Случвало ли ви се е това при среща с други българки?

  • 3 511
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Или на мене нещо ми има? Вчера в детския отдел на библиотеката без малко да извикам от радост като видях друга българка с две деца на възраст почти като моите, още повече че живеем на ново място. Опитах да установя контакт, оказа се, че сме на 10 минути пеша, и толкова. Дадено ми беше да разбера, че контакта не е желателен. Случвало ли ви се е? Защото не ми е за първи път и се чудя аз ли имам сбъркани очаквания, чужбината ли ни променя, или какво?

# 1
Не ми се е случвало слава богу. Но хора разни по цял свят. Нищо не трябва да те учудва.
За района на Лондон примерно съм чувала, че се крият един от друг българите, но там е разбираемо. Има много, които са незаконно и предполагам, че всеки гледа да прецака другият.

А ти къде си? Flutter Grinning

# 2
  • Мнения: 3 880
Не ми се е случвало, но ти съчувствам. И на мен ЩеШе да ми стане беzкрайно гадно да zнам, че на 10 мин. от нас има българка с дечица пък тя да ми се надува (на мен най- блиzката zасега ми е на 40-50 км). Ами нека да си се надува, zабрави я просто и дано си намериШ скоро сродна дуШица там където си  Praynig
Иначе и аz мисля, че е до човека, а не до националността...

# 3
  • Мнения: 3 491
Ние сме в Ню Джърси, САЩ. Честно казано, писна ми от български надувки, комплекси, или не знам какво ... А понякога ми се ще да си приказвам с българка на чашка кафенце. Ние сме от 6 години тук и сме си насмогнали достатъчно, не сме опасни. Но кой ли те пита ...  Wink

# 4
  • Мнения: 713
Сигурно ти е станало много терсене. Може пък тя да има неприятни спомени от предишни срещи с българи. Не си мисли, че причината е в теб.
Аз един ден видях млада жена с дълга тъмна коса, слабо бледо лице с грим посред бял ден, облечена с розово сако, черен панталон и със сандали с много висок ток. Лошо няма, но буташе количка пред себе си с тези токчета. Веднага ми мина през главата, че е българка, но не се престраших да се обадя и какво да кажа, ми ако "не контактува с българи Shocked".  И си отминах. Със сигурност знам, че има друга сънародничка тук защото мъжът ми е дал тел. да се обади, но нищо не се случи. Чак да не повярваш, по-бих заприказвала англичанка.

# 5
  • Мнения: 1 909
Или на мене нещо ми има? Вчера в детския отдел на библиотеката без малко да извикам от радост като видях друга българка с две деца на възраст почти като моите, още повече че живеем на ново място. Опитах да установя контакт, оказа се, че сме на 10 минути пеша, и толкова. Дадено ми беше да разбера, че контакта не е желателен. Случвало ли ви се е? Защото не ми е за първи път и се чудя аз ли имам сбъркани очаквания, чужбината ли ни променя, или какво?
Не ми се е случвало, но ти май тпо-скоро рябва да си благодарна, че не ти се налага контактува6 с нея, явно не е читава  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 854
Не ми се е слу4вало и дано да не се.
Направи си т-шьрт-ка с надпис: "Не хапя",ама на бьлгарски  Laughing
Но пьк може и твоя кьсмет досега такьв да е бил и бьлгарите на които си попадала да са били или темерути или да са си патили от други бьлгари.

# 7
  • Мнения: 7 803
и на мен ми се случва няколко пъти вече  Sad

# 8
  • Мнения: 4 399
На мен ми се е случвало нещо подобно. Живеех в малък град, където нямаше много българи. Бях в един magazin с майка ми и там видяхме 2 момичета горе-долу моя възраст които говорех български. И понеже майка ми е най-контактния човек когото познавам, веднага ги заговори. Те и отговориха че да, българки са и продължиха като всячески ни показаха че контактът от там нататък е нежелателен. Ами какво да направя, хора всякави...

Имала съм обаче и много приятни запознанства. Веднъж чух в университета една жена да говори по обществен телефон на български. Изчаках я да приключи и я заговорих. Тя реагира много ентусиазирано и макар да беше доста по-възрастна от мен, станахме много добри приятелки. След това пък тя косвено ме свърза с други българи и така попаднах в една много голяма група от сънародници. Grinning

# 9
  • Мнения: 3 491
Момичета, много сте свежи. Добре, че сте вие. Давате ми кураж да се погледна в огледалото без да ме е страх, че ще видя чудовище.  Grinning

# 10
  • Мнения: 503
На мен ми се е слу4вало няколко пъти. Веднъж в парка едно семейство, само като ме 4у, 4е подвиквам след Мила  Embarassed (ами тя си е щура и не може да стои мирна, все я гоня Embarassed), ги 4ух, 4е си казаха нещо на български, си тръгнаха.
Друг път, то4но на люлката до нас, една българка сложи да люлее детенцето си. Ние веднага й се обадихме, 4е и ние сме българи. Тя поговори с нас 5 мин., след което каза "Много ми беше приятно", и си тръгна. Постоя, то4но колкото да не си свали веднага детето от люлката.
Веднъж ми се слу4и, със съпруга ми да си говорим нещо на български, пак в парка, и ми направи впе4атление, 4е една жена ни позагледа. После разбрахме, 4е е българка, но не защото тя ни се обади. Просто стоеше и ни слушаше, какво си говорим  Close Twisted Evil Close Close. По4увствах се, все едно ни подслушва.
Много е кофти това, аз не знам друга общност, освен нас (и румънците, една румънка тук ми се оплакваше), която да прави така. Вси4ки останали са основали общности, регистрирали са се като малцинства, което им дава куп предимства, вклю4ително при наемане на работа. Само ние се делим, в момента, доколкото знам, в Монтреал има 2 официални (но не регистрирани) и куп неофициални общности и групи4ки. И като видя гръцката общност, примерно, която е едно от най-големите и силните, със свои у4илища, църкви, единна и задуржна, и ми става едно такова Sad Confused ...

Честно казано, писна ми от български надувки, комплекси, или не знам какво ... А понякога ми се ще да си приказвам с българка на чашка кафенце. Ние сме от 6 години тук и сме си насмогнали достатъчно, не сме опасни. Но кой ли те пита ...  Wink

И на мен така ми се иска, ама няма с кого  Sad. И ние не сме опасни  Wink, уверявам ви. Може пък някой път да отско4им при вас на 4ашка кафе  Wink Sunglasses Grinning Laughing.

# 11
  • Мнения: 3 880
На мен ми се е слу4вало няколко пъти. Веднъж в парка едно семейство, само като ме 4у, 4е подвиквам след Мила  Embarassed (ами тя си е щура и не може да стои мирна, все я гоня Embarassed), ги 4ух, 4е си казаха нещо на български, си тръгнаха.
Друг път, то4но на люлката до нас, една българка сложи да люлее детенцето си. Ние веднага й се обадихме, 4е и ние сме българи. Тя поговори с нас 5 мин., след което каза "Много ми беше приятно", и си тръгна. Постоя, то4но колкото да не си свали веднага детето от люлката.
Веднъж ми се слу4и, със съпруга ми да си говорим нещо на български, пак в парка, и ми направи впе4атление, 4е една жена ни позагледа. После разбрахме, 4е е българка, но не защото тя ни се обади. Просто стоеше и ни слушаше, какво си говорим  Close Twisted Evil Close Close. По4увствах се, все едно ни подслушва.
Много е кофти това, аз не знам друга общност, освен нас (и румънците, една румънка тук ми се оплакваше), която да прави така. Вси4ки останали са основали общности, регистрирали са се като малцинства, което им дава куп предимства, вклю4ително при наемане на работа. Само ние се делим, в момента, доколкото знам, в Монтреал има 2 официални (но не регистрирани) и куп неофициални общности и групи4ки. И като видя гръцката общност, примерно, която е едно от най-големите и силните, със свои у4илища, църкви, единна и задуржна, и ми става едно такова Sad Confused ...


Абе чудя се теzи българи така ли са се държали като попарени като са живели в България и някой българин ги е zаговарял на улуцата Thinking zаЩото то голяма раzлика няма на каква територия Ще си говорим... някои наистина zабравят от къде са... ама да са живи и zдрави Laughing

# 12
  • Мнения: 1 072
Цитат на: neznakomka Момичета, много сте свежи. Добре, че сте вие.
[quote
Neznakomka,а сега разбра ли, 4е други освен нас  не ти трябват, а??? Wink Heart Eyes Heart Eyes
Това на Шега.
 На мен ли4но не ми се е слу4вало, ама си признавам, 4е и аз бих реагирала като теб с у4удване от какво толкова се дьрпа тази жена. Вярно, аз тука сьм заобиколена от бьлгари( специално от Северозападна Бьлгария), обЩуваме си...Ама едно семейство на плажа цялото минало лято ме отбягваха, даже не поздравяваха ако аз пьрва не ги поздравя тях. А хавлия до хавлия сме. ConfusedТова лято малко стопихме леда, де Mr. Green
Не се коси, neznakomka, пожелавам ти скоро да си намерите дружки, за теб и за децата, ако ли не  имаШ нас. Hug

# 13
  • Мнения: 1 283
..и на мен ми се слу4и преди 2 дни!Разглеждам си аз в един магазин тук до нас и до мен млада жена с малко моми4енце.В квартала ни има много българи и се знаем по физиономии поне,а тези не бях виждала!Детенцето заговаря на български и аз ухилена до ушите казвам "Здравейте,как сте!"и запо4вам да зака4ам малката!Жената се опули сякаш си помисли 4е съм се припознала,измърмори нещо под носа си после хвана детето за ръ4и4ка,фръцна се и си тръгна! newsm78

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Свят широк, хора всякакви. Не се разочаровай, щом споменатата особа е решила да се лиши от възможността за един приятен контакт в твое лице, то тя губи. Дано срещнеш някого по-свестен thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт