до д-р Лачев

  • 2 852
  • 2
  •   1
Отговори
Преди две години ми поставиха спирала Мирена понеже правех чести кръвоизливи и имах желязо-дефицитна анемия. Лошото обаче беше в това , че през всичкото това време имах все леко кървене и нямах чисти дни. Тази година отидох на профилактичен преглед и доктора ми каза ,че имам изменение на шийката на матката и трябва цитонамазка а можело да се наложи и да ме поизрежат.След няколко дни получих остри болки вътре във влагалището, но така и никои не ми каза на какво се дължат. Бях пренудена да сменя доктора и посетих друг кабинет.  Спиралата беше почти изпаднала ,а за тези кръвотечения ми направиха Аbrasio probatoria separata. Моля да ми обясните резултатите от хистологията и направената колпоскопия също и от цитонамазката.
-Десквамативен ендометриум, мекротична тъкан /децидуа/;  цитонамазка- PVCИ-CC-PAP IIз(Leи,метапластични кл.,Ек в СС);колпоскопията - малка част не реагира на йод.
Първия цикъл след абразиото също ми беше много обилeн. Страдам от териодит на Хашимото/хипотериоидизъм /. Какви противозачатъчни мога да пия с цел регулиране на цикала и за предпазване от бременост?На 42год.съм!  bouquet

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 22:13 от Petra6

# 1
  • Мнения: 116
Можете да използвате нискодозирани противозачатъчни таблетки

резултатите които съобщавате не мога да коментирам без преглед

# 2
Благодаря Ви за отговора,д-р Лачев.
Тревожи ме това , че тази малка част не реагира на йод , а гинеколога ми не ми обясни. За резултатите разбрах , че нямало нищо тревожно. Препоръча ми да вземам Дуфастон  в началото на цикала или да вземам Регулон и да отида на преглед отново след шест месеца. Може би е напразно  това безпокойство .
Ако е възможно мога ли да разбера графика ви за да видя кога ще е удобно да дойда на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт