Не пие мляко

  • 488
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Даниел-Кристиян така и не се научи да пие течности. Отказва всякакви сокове, вода, адаптирано мляко. Все още го кърмя (1г. 3м.), но предполагам, че се събира не повече от 100-200 мл на ден. Мляко добавям към кашите (100-150 мл / ден), но така или иначе, си мисля, че му е малко. Според вас колко мляко трябва да изпива дете над 1 г. на ден? Кисело също не яде, както и да го замаскирам, някакси усеща, че има кисело мляко и не яде. Яде сирене и кашкавал, но как да го накарам да пие мляко... ?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ако не обича мляко не го насилвай, едва ли ще постигнеш нещо, най-много да го намрази още повече.
След годинка трябва да приема около 500 мл млечни продукти, това означава мляко, сирене, кашкавал, извара и т.н
Щом не яде едното, наблегни на другото, успех  Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Според мен, даже според нас с Мая, щом не иска да пие друго, значи няма необходимост и не бива да се тревожиш. Нали го кърмиш на поискване? Ако пък е лишен през деня, то предполагам скоро ще започне да пийва нещо си. Жега е все пак!
Мая така пропи вода, после се привърза към сок, а сега е на адаптирано 2 пъти дневно. Даже някоъ път и вечер.  Та се притеснявах аз, че не пие течности, но сама пропи, като ограничих кърменията.
Важно беше да й предлагам вода от най-различни чаши и шишета, демонстрирах и аз как се пие... Тъй е то...

# 3
  • Мнения: 713
Ето, виж я моята щерка на 25 мес. е, да е жива и здрава, нито пие прясно, нито яде кисело. Кърмих я до 22 мес. Само сирене на препечена филийка ядеше за закуска до миналата седмица, сега и него спря. Гледам да готвя ястия със сосове, в които слагам кашкавал и сирене. Тях ги яде. Спагети на спирала със cheese сос, карфиол залят със cheese сос и запечен с настърган кашкавал, омлет със сирене набъркано в яйцето. Ей такива едни Grinning.
Предлагай вода в неразливаща се чашка с дръжки, отначало дай празна чашка да се запознае, после сложи вода. Ако вече не сте минали през тези упражнения. Аз много съжалявам, че и дадох да пие сок, когато беше на 16 мес. Сокопристрастена е вече и не иска вода изобщо, само тия тъпи сокове от лилавите бутилки  Twisted Evil. Иначе си яде плодове и се успокоявам, че тия сокове, в които няма нищо, са точно едно нищо. Ма нали трябва да ги купуваме Twisted Evil. Е, то на глава не се излиза. Предлагай само вода според мен и плодове.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Щом го кърмиш, всъщност не знаеш колко изпива... Мая на 22 месеца вчера беше на 'млечна' диета заради проблеми стомашни - уж като яде манджи, суче по-малко, но като гледам подаръците в гърнето с традиционния златистожълт цвят (колко бързо се изменя цвета и консистенцията, като мине само на кърма!) - май суче доста повечко, отколкото аз предполагам... Ех, що ми се изтри разграфеното на циците!!!

А иначе - за прясно, кисело и адаптирано недей се тревожи, щом яде сирене и кашкавал. Преди 2-3 седмици обсъждахме подобна тема и се пуснаха хубави статии, виж назад, в които се казва точно, че прясното мляко не е задължително за прием на калций, който се набавя и от много други продукти.

# 5
  • Мнения: 7 106
Да те успокоя, че не сте само вие така. Ева също така и не пропи повече от 50-60 мл. вода на ден, сок дръпне два пъти и не иска вече, адаптирано мляко не ще да вкуси даже, а киселото го яде на сила ooooh!. Мислех че жегите ще я накарат да пие повече, ама.... От една седмица и правя прясно изстискан сок от моркови, ябълки, круши и праскови и и го давам с лъжичка - така успявам да я излъжа да изпие 100 мл. Тя обича доста супите и давам и на обяд малко преди манджата и вечер също. Даже на вечерната супа  добавям кисело мляко и така го яде без физиономии. Забелязала съм, че ако и дам киселото мляко с някакъв плод пасиран вътре (който да преобладава) също го яде. Правя и  и кремчета с извара и плодове и също ги хапва. Слава Богу сирене обича и си хапва доста.
Опитай да му направиш таратор, може да му хареса вкуса като е подправено с мааалко чесънче и копър.
Да кажа, че съм опитала всякакви варианти - сламки, шише с най-разнообразни биберони, чаши неразливащи с човки и без човки, резултата е един и същ.  Но виждам че памперсите са и досат пишкани, което ми говори, че получава достатъчно течности, ама знам ли? Като чета, как някои деца пият литри сокове и вода на ден Rolling Eyes

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
... Като чета, как някои деца пият литри сокове и вода на ден Rolling Eyes
Това ме подсети за 2-годишното дете на една моя позната, което изпива по 3 л. степчета на ден  Shocked
На въпроса "Защо му даваш такива количества?" ми отговори "Педито каза колкото повече течности - толкова по-добре"
И аз онемях  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 106
... Като чета, как някои деца пият литри сокове и вода на ден Rolling Eyes
Това ме подсети за 2-годишното дете на една моя позната, което изпива по 3 л. степчета на ден  Shocked
На въпроса "Защо му даваш такива количества?" ми отговори "Педито каза колкото повече течности - толкова по-добре"
И аз онемях  ooooh!

Е тя па намерила какво да му дава - степ  Sick блях, това и аз не бих го пила! Боядисана подсладена вода Crazy ! Много е гледала реклами тая женица hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Това ме подсети за 2-годишното дете на една моя позната, което изпива по 3 л. степчета на ден  Shocked

 Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 9
  • Мнения: 35 891
Боядисана подсладена вода Crazy !

с леко отровно аспартамче

Общи условия

Активация на акаунт