Бременност и зъболекар

  • 1 642
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Налага се зъболекарят да ми постави упойка,защото при работата по един зъб много ме боли и не може да изчисти зъба.Дали упойката може да навреди на бебето,вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 554
 Rolling Eyes консултирай се с гинеколога си и питай какво съдържа упойката Peace

# 2
  • Мнения: 4 111
Има упойки, които могат да се прилагат на бременни, за съжаление не знам как се казват. На мен са ми слагали такава през бременността, но зъболекарят всеки път ме питаше в кой месец съм, явно е имало значение.

# 3
  • Мнения: 616
в 4 месец ми се наложи същото казах на зъболекарката, че съм бременна и тя ми сложи локално на самия зъб упойка  Peace и док каза че няма проблем.

# 4
  • Мнения: 7 723
Питай и зъболекаря си.
Те са учили и лекции по въпроса.
Моя е светнат и ми беше казал, че в някои месеци може,
а в други- не. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 433
Питай и зъболекаря си.

# 6
  • Мнения: 5 790
Ходих на зъболекар да ми прави плупит 3 дни преди да родя. Сложи ми упойка. Упойката за бременние без адреналин /не съм съвсем сигурна, но почти/. Не съм имала никакъв проблем след това.

# 7
  • Мнения: 171
Зъболекарят ми каза че няма проблем,тъй като сега влизам в 7 месец,каза че до 8-ми месец имаме време да оправим всичкки зъби

# 8
  • малко градче
  • Мнения: 188
Правих си зъбите от четвъртия до деветия месец.При всички зъби ми слагаха упойка.Десет дни преди да родя правих пулпит-с арсен и упойка.Спокойно се слага упойка след трети месец.Тя е почти без адреналин.Имам здраво и без никакви проблеми бебче.Зъболекарката се притесни за пулпита дали няма да родя докато съм с арсен.Така че не се притеснявай няма никакви проблеми.

# 9
  • Мнения: 19
Аз съм в края на 4 месец и вчера ходих на зъболекар.Той каза няма проблем да се слага упойка защото е локална.Единственото което ми каза че не е хубаво да се правят зъбите през първите 3 месеца и след 7 месец.

# 10
  • Мнения: 4 433
аз в 7мия месец бях на зъболекър Wink

# 11
  • Мнения: 229
В 8 МЕСЕЦ ИМАХ ПРОБЛЕМ С ЕДИН ЗЪБ И СТРАШНО МЕ БОЛЕШЕ.НЯКОЛКО ЗЪБОЛЕРАКЯ ОТКАЗАХА ДА МЕ ЛЕКУВАТ ПОРАДИ СЪСТОЯНИЕТО МИ И НЕВЪЗМОЖНОСТТА ЗА УПОЙКА. НАМЕРИХ ЕДИН " смелчага" , който много внимателно без упойка ми оправи зъба

Общи условия

Активация на акаунт