7-месечният ми син е със запушен нос....

  • 2 489
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мами, аз съм настинала и по законите на Мърфи докато се усетя съм го лепнала и на синчето. За пръв път му е запушен носът и не знам какво да го правя, снощи почти не е спял. Няма температура, иначе си е весел както обикновено, малко киха и кашля (по 4-5 пъти през деня). Пръскам му Диснемар, ама.....ефекта е никакъв. По-късно ще звъня на педиатърката, но понеже не съм сигурна дали ще се свържа с нея, затова бързам да се допитам и до вас. Търсих за подобни теми във форума, но ми излизат все за по-големи дечица и не знам дали тяхното лечение е приложимо и при нас. Ще се радвам на всякакви съвети  Hug

# 1
  • Мнения: 7 201
Здравей,Емма!Ето ти една темичка от мин. седмица:
хрема ,неспокоен сън

# 2
  • Мнения: 4 053
промивай нослето със Стеримар или си поръчай в някоя аптека капките Коларгол,
те са подходящи за вашата възраст

# 3
  • Мнения: 530
Аз сам много доволнаот спреи тетрисал

# 4
  • Мнения: 5 393
Секретите бистри ли са или жълтеникави? Ако са бистри- физ. разтвор + ако имаш аспиратор за издърпване на секретите. Ако са жълтеникави, тогава направи изследване.

# 5
  • Мнения: 4 433
физиологичен разтвор Peace

# 6
  • Мнения: 1 545
промивай нослето със Стеримар или си поръчай в някоя аптека капките Коларгол,
те са подходящи за вашата възраст

Изключено е коларгол за бебе на 7 месаца. Лекарите не изписват така лесно по 1 год коларгол.

# 7
  • Мнения: 5 393
Изключено е коларгол за бебе на 7 месаца. Лекарите не изписват така лесно по 1 год коларгол.

Никак даже не е изключено. Просто се приготвя във възможно най-разреден вариант. Капала съм Коларгол на сина ми още на 6 месеца, и то по предписание на лекар. .

# 8
  • Мнения: 129
Здравей! Абсолютно същите симптоми, какви ли не капки и няма спиране. В петък и взеха секрет от нослето за иследване резултатите ще излезнат утре. А днес ни изненада с първото си зъбче мисля ,че е от това.Изчакай с капките промивай със Тетрисал или физ.р-р и изсмуквай с помпичка и току виж ви изненада с някой зъб

# 9
# 10
Здравей, най-доброто за твоето малко дете е Стеримар, това е 100% морска вода и можеш да пръскаш по десет пъти на ден без никакви притеснения. Освен това не е под налягане

# 11
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета за отговорите. Снощи беше много зле, плаче защото не може да диша, събужда се през час, аз пръскам Стеримар (а за Диснемар чували ли сте??), първо с клечка за уши обирам, после пробвам с помпичка ама той много плаче, върти се не мога да му вкарам помпичката, а и тя е една.....моля кажете вие какви аспиратори имате, които да вършат работа, че аз втори сменям и нищо  Rolling Eyes....
 Сигурна съм че не са зъби, аз жестоко се разболях и той от мен се натръшка, ама аз съм си виновна , че не сложих маска веднага  Whistling.

# 12
  • Мнения: 7 201
Виж този:

# 13
  • Мнения: 431
И при нас е голям проблем отпушването на носа-върти се бясно и изпада в истерия от тази помпа(на Nuk е),не дава да му пипам изобщо носа.
И на нас са ни изписвали Коларгол-веднага потичат секретите,обаче ужасно цапа.
В момента сме със същите симптоми като вашите,а би трябвало днес да поставят ваксина  ooooh!.
Напоследък му капах(ако успея) Аркол-донякъде овладяхме положението,но защото действах веднага,т.е. има ефект,ако започнеш в самото начало.Пак от Аркола пръсках в гърлото.Мисля,че е по-добре днес  baby_neutral.
Не пречи да пробваш и ти Peace

# 14

Общи условия

Активация на акаунт