Отговори
  • Мнения: 5 370
Вчера ми попадна интересна информация, мисля, от вестник "Стандарт". Инспекция по труда, ако не ме лъже паметта, щяла вече да "шпионира" ето тук : www.bgrabotodatel.com, и на база написаното там от бивши-настоящи служители, щяла да погва някои фирми за проверки ( за неспазване на почивки, за неплащане на оувъртайм, лоша работна среда и т.н.)
Позачетох се вчера в някои писания, ми че то няма фирма неоплюта. Ама просто няма!!!
Та....вие, лично, бихте ли си написал/а там мнението? А ако търсехте работа, бихте ли се доверили на вече написаното за фирмата ви? И, също, до колко анонимни постове в подобен сайт могат да послужат наистина на Инспекция по труда или друга подобна институция за предприемане на разследване? (тук се сещам и за темата срещу Еконт отпреди седмица-две).

# 1
  • Мнения: 1 517
Да - бих изтипосала работодатяле си, ако заслужава (по мои критерии). За бившият ми такъв нямам какво лошо да кажа. Но за настоящият на мъжа ми  #2gunfire
Наскоро щях да ходя на интервю в една фирма. Разровичках се в нета и попаднах на един форум - много лоши отзиви имаше там. Позамислих се дали да се осланям на тези писания, но малко след това разбрах, че моя позната е работила там и след разговор с нея лошите отзиви за тази фирма се затвърдиха./ И аз не отидох на интервюто (всъщност в момента не ми е приоритет започването на нова работа; иначе сигурно щях поне да се интервюирам, но с огромни резерви).
Моето мнение е, че колкото и да е украсена дадена история (в случая мнение за фирма) винаги има известна доза истина.

# 2
  • Мнения: 1 312
Не мисля,че бих.
Понеже лятото активно си търсех работа и преглеждах сайтовете,попаднах на доста обяви и съответно коментари за даден работодател.
Ми верно няма неоплюти.
Убеждавам се,че на подобни неща не трябва да се вярва-всичко е толкова субективно.
Някой от постовете откровено ме втрещиха,понеже имам приятели работещи във въпросните фирми от години и написаното коренно се различаваше от действителността.
А за моето ново работно място пише масово,че е свърталище на змии,лоши условия,завистливи и злобни колеги и гадно отношение към персонала.
Може всичко друго да е,ама не и горното.
С такова удоволствие отивам на работа,че понякога се чудя дали е редно чак до такава степен да ми розовее пред очите.
Определено смесвам полезното с приятното.

# 3
  • Мнения: 2 891
Жози, този сайт винаги го преглеждам, преди да си пусна СВ-то нейде.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Фирмата на мъжа ми е сред първите места в класацията на мразените. Влизала съм във форума им... няма по-неграмотен народ, нашият форум ряпа да яде. Такава помия се излива там, която в крайна сметка няма нищо общо с действителността. Не бих се доверила на написаното, нито бих публикувала мнение.

# 5
  • Мнения: 6 992
Ооо, Жозо, за нашия тийм лийд (твой бивш, де), бяха писали в същия сайт, че е гаден гей и лопеле и че всички във фирмата са гейове и лесбийки. Айде за едното от личен опит може и да е разбрал, ама за другото newsm78 Mr. Green
Иначе, да, няма неоплюта фирма. Хората са по-склонни по принцип да се оплакват, от колкото да хвалят. В някои от фирмите сигурно има и положителни страни Wink Все пак в тоя сайт има такива и с доста точки.

# 6
  • Мнения: 1 897
Не бих. Въпреки, че бившият ми работодател си го заслужава.
Ако реша да търся отговорност от него, бих се обърнала директно към инспекция по труда или да подам иск в съда например.

# 7
  • Мнения: 139
Да, бих, естествено. Преди да започна настоящата си работа изчетох коментарите за нея, не им се доверих и сега съжалавам. Има го и това, че винаги ще се намерят хора да се оплакват за щяло и нещяло, но има и доста конструктивна критика, която е добре да се вземе под внимание.
В цитирания сайт има и доста хвалени фирми и мои познати, работещи в тях, потвържадават рейтинга им на предпочитани места за работа.

# 8
  • Мнения: 1 479
Подала сьм си молба за напускане.Бяха толерантни да ми плащат м-во от 2004-та.Надявам се да ми оформят и трудовата книжка,както трябва.Мьчно ми е,че целият ни колектив /от преди да изляза по м-во/е напуснал.Не,не бих "изтипосала" холдинга Naughty

# 9
# 10
  • Мнения: 830
Зависи от това как сме се разделили.

# 11
  • Мнения: 2 212
Като гледам мойта фирма вече е изтипосана с неособено добри коментари  Laughing Най ме изкефи някъв, който казва, че ако сте начинаещ, млад IT специалист, това е фирма за 2 години и после бегай. А аз тъкмо миналата седмица ги направих 2те годинки  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 401
Цитат
Бихте ли си "изтипосали" работодателя в подобен сайт?

Хехе, не само, че бих, но съм го и направила.  Но съм написала не просто оплювки, а факти. А също така и достатъчно хора от висшето ръководство са запознати с тези факти от мен.

А на въпроса дали бих се доверила на написаното там- ми те мненията могат лесно да се разграничават, кое е  оплювка и кое -  реалност.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
миналата година го направих Mr. Green
Така да се каже "повлякох крак" бях първата с мнение,и след 2 месеца напуснах,сега влязох и виждам ,че доста са се понатрупали мнения.
Ех как ме сети
Пъзел,подобен сайт има и в karieri.bg ,наистина има доста неграмотно пишещи хора.Понякога се излива голяма помия,но има и доста мнения от които трябва да си имаш едното на ум Peace

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 11:57 от Madam Stasita

# 14
  • Мнения: 4 195
Съпруга ми започна работа в доста оплюта там фирма, бяхме прочели коментарите и беше се замислил.
Е,оказа се, че нямат нищо общо със написаното и е хубава фирма за работа.
За фирмата, в която сега работя също чета доста коментари - нямат нищо вярно.
Сигурно 2 фирми не са критерии, но все пак - нито бих изтипосала, нито вярвам напълно на коментарите там. Peace

Общи условия

Активация на акаунт