Бебетата на ясла от 3-месечни?

  • 10 492
  • 228
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 554
"Бебетата да тръгват на детски ясли след навършване на 3 месеца, а не от десет, както е сега. Революционната промяна е записана в нова наредба на Министерството на здравеопазването."

Все си мислех, че вече трудно нещо ще ме втрещи, обаче тази недомислица направо ме уби  #Crazy

Ето цялата новина
http://dnes.dir.bg/2008/11/10/news3578150.html

Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 4 580
аз мисля че това е такъв абсурд, че ме е срам от тези които са го измислили

# 2
  • Мнения: 4 970
И по сега действащата наредба има вариант да приемат деца под 10 месечна възраст( трябва да погледна точно от колко месеца беше записано).Друг е въпрсоа че и 10 месечни   изключително рядко взимат Wink
 Първо- нямат условия, второ персонал... Simple Smile трябва да стане като на запад, където това  си е обичайна практика.САмо дето там възрасовата група не е толкова обширна Crazy, и има по една жена отговорни4ка за 3-4 деца( справка- Франция)

# 3
  • Мнения: 679
Това е немислимо, незнам коя майка би оставила 3-месечното си бебе на ясла, аз не бих го оставила на майка ми или свеки /може някой да ме обяви за луда/, камо ли на ясла. Егати държавата ... нямам думи. Няма да измислят нещо свестно ами ...  ooooh!

# 4
  • Мнения: 789
 ShockedНямам думи Shocked

# 5
  • Мнения: 3 268
Не знам що за майка би си дала детето на ясла на 3 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз лично не мисля, че е абсурд  Wink
Нали все пак е пожелание. Ако нямам избор и ми се налага да разботя бих дала детето си дори от 3 месечно. Не е ли все едно да имам детегледачка. По принцип за мен е краен вариант 3 месечно бебе да не се гледа от майката, но живота предлага най-разнообразни ситуации и няма нищо лошо в това хората да имат избор.

Сега, отделен е въпроса, че моето мнение е такова при определен условия, които в БГ едва ли ще бъдат налице... Wink

П.С. А най-не обичам изказвания "Коя майка би напраила еди накво си"
Ми ето аз бих си дала детето на 3 м на ясла ако съм притисната от обстоятелствата. Не всеки може да седи 2 г. в майчинство или да си позволи детегледачка. А както майка какво ми е!? Дори бих казала, че съм образцова... Mr. Green За сведение детето ми тръгн ана ясла на 1 г. и 3 м. и не мога и досега да си позволя детегледачка.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 12:32 от Vache

# 7
  • Мнения: 9 814
Защо не? Стига 3-месечните бебета да не са в едно помещение с 3 годишните деца, да има достатъчно персонал, групите да не са от 30 бебета и да се създадат нормални битови условия.
Това ще бъде алтернатива за много майки, които са принудени да се върнат на работа скоро след раждането, на които няма кой да гледа децата и не могат да си позволят детегледачки.

# 8
  • Мнения: 46 492
В доста европейски държави е така.
Те нямат 2 г. майчинство като нас е 2-3 месеца, така че нямат много голям избор - или напускат работа, или си дават децата на ясла. Детегледачка също, но е по-скъпо.

# 9
  • Мнения: 335
В доста европейски държави е така.
Те нямат 2 г. майчинство като нас е 2-3 месеца, така че нямат много голям избор...

Поредният случай, в който се отнемат права, които така или иначе са съществували у нас.

Не знам, защо още от раждането бебетата да не се оставят задължително в детски дом и майката да имвъзможност на свиждане по два часа на ден.

Проектовицепремиерът пък нали била предложила детската градина да стане задължителна с навършването на 3-годишна възраст.


# 10
  • Мнения: 2 090
В доста европейски държави е така.
Те нямат 2 г. майчинство като нас е 2-3 месеца, така че нямат много голям избор - или напускат работа, или си дават децата на ясла. Детегледачка също, но е по-скъпо.
Така че и аз не мисля че това е абсурдно.Въпрос на избор за родителите-както за яслата от 10 месеца,така и от 3 месеца Peace.

# 11
  • Мнения: 4 970
Малко отзад -напред действат управниците Thinking Вместо първо да орпавят нещата- вътре в детските заведения, за да има реално такова място с подходящи условия да се упражнява дейността, разрешена в тази наредба.... ooooh! Пак слагат каруцата пред коня..

# 12
  • Мнения: 46 492
Поредният случай, в който се отнемат права, които така или иначе са съществували у нас ...


Какви права се отнемат Shocked Никъде не видях да пише, че е задължително Rolling Eyes

Майчинството  не се променя, който иска го ползва, който не - тръгва на работа.
Има жени, които по една или друга причина тръгват на работа скоро след раждането, до сега единствената им алтернатива бяха детегледачките, но цените им са такива, че голям % от заплатата, която заработва жената, отиваше за тях, така че не виждам нищо лошо в това, че им се дава и друга, по-евтина възможност.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Мисля, че Холограма имаше предвид, че в посочените западни страни като няма майчинство се отнемат един вид правата на жените да отглеждат децата си до определена възраст вкъщи. Докато ние в България все още имаме такива права. /Ако съм я разбрала правилно  Rolling Eyes/

# 14
  • Мнения: 1 668
Чудя се аз ли прочетах друга новина или вие прочетахте нещо, което ви засегна
1. Това не е задължително. Тези от вас, които смятат че едно дори и 18 годишно момче трябва да се отглежда от майка си могат да продължат да го правят.
2. Тези от вас,, които имат възможности за детегледачки също могат да продължат да го правят
3. Тези от вас, които имат баби на разположение -също могат да продължат да ги ползват
4. тези от вас, които искат да си ползват платените 2 години също могат да продължат да ги ползват

Това е за тези от вас, които нямат баби, не могат да си позволят детегледачки, нямат финансова възможност да се отдадат на емейството си в следващите 50 години, дори не могат да си позволят да ползват 2 и им се налага да се върнат на работа. В новината ясно пише "В кърмаческите групи ще се приемат от 6 до 8 бебета на възраст 3 до 9 месеца". Говори се също, че ще се отглеждат от медицински персонал с висше образование. Тоест аз не видях някъде да пише, че ще ви спрат майчинството и ще ви принудят да си дадете детето на ясла. Просто това е една чудесна възможност за хора, притиснати от обстоятелствата и като всяка една чудесна възможност е редно да бъде похвалена, а не оплюта. Еййййййй, ще рече човек, че навсякъде без България майките са някакви страшни изроди, които си захвърлят децата в институция (както се изрази някаква мама преди мен)... Просто тук сме построили комунизма с майчинство по 2 години и въобще не се отглеждаме какво е положението около нас.

Общи условия

Активация на акаунт