Озеленяване на междублоково пространство

  • 1 796
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 986
Случвало ли се е скоро такова нещо при вас? Точно пред нашия блок остава едно голямо празно място, от четирите страни оградено от блокове. Мястото е общинско. През лятото тревата става по- висока от мен. Чух, че за да се направи градинка или детска площадка трябвало да подадем молба от живущите. Би било страхотно и много удобно. Ако вие сте се занимавали с нещо такова, моля ви кажете какъв е реда, какво писахте, до кого.

# 1
  • Мнения: 4 400
Чух за едни майки в Овча купел дето ходили.... писали.... пък на края взели че субрали пари и сами си направили.В ''Часът на мама'' БТВ.

# 2
  • Мнения: 23
Ще се изненадате, като разберете, че дори и за да направите градинка ви е необходимо Разрешение за строеж. Особено ако решите да поставите люлки, да направите настилка или дупка за пясъчник. Най-добре просто си го озеленете с трева, някой друг храст, цветенца, че другото, ако трябва да е "както трябва"...Сто процента процедурата ще ви откаже от прекрасната идея.

# 3
  • Мнения: 958
Да кажа и аз, защото оня ден бях до общината, по същият въпрос.
Само че при нас, нашият двор е частен, а съседния, запустял общински.
Та отива се в общината при еколожката по район.
За детска площадка, искат голям терен, който да може да се загради, да има отстояние поне по 5м (по закон 3 ама желателно 5) от съседните сгради, да не отнемаш от прилежащите парко места (по някаква нова наредба, ако има двор, бам паркоместа  Sick), и накрая подписи от всички обитатели на заобикалящите терена, сгради, защото можело да не са съгласни (детска площадка = шум)
И това ако искаш да го правиш със собствени средства. Както и да е събираш всички необходими документи, и викаш архитект, който трябва да направи проект, и тогава отиваш в общината за одобрение.
Мен ме оказаха, твърде много баби наоколо, които няма да се съгласят. договорихме се, да озеленим и поддържаме общинският двор, като искаме разрешение за всяко дърво което засаждаме. АКо искаме да сложим ниска оградка, половин метър, колкото да не влизат кучета, пак трябва да се събират подписи.
Затова, толкова малко хора се хващат да поддържат общински терени.

# 4
  • Мнения: 220
най-добре си трайте да не надушат празно място, че току-виж изтупали некоя кооперацийка...

# 5
  • Мнения: 1 558
Това последното и аз си го помислих! За съжаление живея на 3 м. от спалните на съседите си от отсрещната кооперация, някакъв ад е.

Общи условия

Активация на акаунт