Бихте ли изпратили детето при баба и дядо в друг град?

  • 2 471
  • 54
  •   1
Отговори
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте,
Моето детенце е на година. Започнах работа преди 2 месеца и го гледа прабаба му, която дойде при нас. През март тя иска да си ходи, защото си има работа в къщи. Записах го на ясла, но там ще се освободят места чак през юни. До тогава може да се наложи да го пратя при бабите и дядовците му, които живеят на 5-6ч път от нас. Според тях така ще е най-добре, но аз искам да гледам детенцето си и да следя развитието му. И аз, и брат ми сме гледани от нашите баби, но аз мисля, че детето трябва да бъде при родителите си и да израстват заедно. От друга страна мога да говоря с директорката да го вземат през март, но с тръгването на ясла започват и болестите. А той ще бъде на 1г. и 4-5 месеца.
Как бихте или сте постъпили вие? Става въпрос за няколко месеца далеч от нас, но се притеснявам как ще се отрази на детенцето ми!

# 1
  • Мнения: 9 814
Щом въпросът опира за няколко месеца "да" защо да не го пратя?
Ако става въпрос за постоянно обече "не".

# 2
  • Мнения: 544
Съгласна съм с болестите в яслата и затова колкото по-късно, толкова по-добре. Но ако трябваше да правя твоя избор, бих го дала на ясла и да го виждам всеки ден, отколкото да го пратя токова далеч.

# 3
  • Мнения: 7 201
Не съм се разделяла за повече от 5-6 дни със сина си.Особено на 1 годинка...
Не бих направила такъв избор. Confused

# 4
  • Мнения: 277
Aко наистина ти е много належащо - защо  да не го дадеш!? Едва ли ще се грижат зле за детето. Даже напротив - някои баби и дядовци го правят по-добре от майките.  Wink
Ако пък директорката е съгласна - дай го през март месец. Дали през март или през юни - все ще боледува!

Детето си е твое и ти най-добре знаеш в какво положение се намираш в момента - сама ще прецениш най-добре!

# 5
  • Мнения: 8 999
Не бих се отделила от децата си на тази възраст. Много е мъничък още, за да се разделяте за толкова дълго. Дори и всеки уикенд да пътувате, за да си виждате детето, пак би било мъчително. Основно за вас като родители. Децата са лесно адаптивни и май много не им пука при кого са. Особено като са по-малки. Нямаш ли вариант за гледачка?

# 6
  • Мнения: 3 929
Много ми е трудно да направя такъв избор. И до ден днешен почти не го оставям на баба му и дядо му, само за няколко часа при все, че живеем заедно. А да е далече от нас - засега поне ми е трудно. В твоя случай, ако можеш да понесеш раздялата, би могла да го оставиш за няколко месеца, поне за да не боледува. Но пак някакси бих подходила със свито сърце. Щом искаш да следиш развитието на детето си отблизо, пусни го на ясла. само дето вероятно ще боледува доста и така или иначе ще се налага да го гледаш ти.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 526
Лично мен така са ме изпратили при баба ми и дядо ми в Пловдив. Не съм ходила на ясли и градина, защото много боледувах и баба ми ме гледаше. Майка ми работеше на смени и дядо ми като го преместиха да работи в Пловдив и заедно с баба ми и него живях там. След това от първи клас съм си била обратно в София.
Искам само да кажа, че съм била на 4 години, не толкова малка. От друга страна, ако е само за няколко месеца не мисля, че ще има голям проблем, защото аз лично предпочитам детето ми да е здраво, а не да отиде толкова малко на ясли, да боледува и после голяма работа че ти работиш като трябва да го гледаш вкъщи и да се изнервяш, че не му е добре...
Това е лично мое мнение, ти си знаеш най-добре какво да правиш Simple Smile)

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Сина ми беше си при баба си почти два месеца през лятото, но тя е на 25 км. от нас и през уикенда си го взимахме задължително.Въпреки всичко си ми беше много мъчно.За мен по-добре на ясла.Моя син тръгна на 1 год. и 2 мес. и го бях спряла само по време на сборните групи.

# 9
  • Мнения: 4 187
Не виждам нищо лошо в това, за малко е, ако няма друг вариант ! Аз не бих я оставила обаче, щях да търся друго решение.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Аз не бих могла да се разделя с Дария за дълго време (досега не сме се разделяли дори за ден), НО не ми се е налагало. Ако няма друг вариант и обстоятелствата го налагат - може би.

# 11
  • Мнения: 3 880
Доколкото разбирам става дума за 3 месеца- в такъв случай бих наела детегледачка за този период, колкото и да е скъпо (то и пътуването на 5-6 часа път с кола, няколко пъти месечно, пак няма да излезе евтино) но ще знам, че детето е наблизо и вечер ще сме заедно. Аз съм против дългите раздели, когато децата са още малки. Имаш почти половин година до тогава, да се подготвиш и да намериш подходящ човек, така че със сигурност ще се справиш. Успех.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, бих го пратила. Събота и неделя ще пътувам. Предпочитам да го гледат баба му и дядо му, отколкото да наема детегледачка. Но всичко е въпрос на финансови възможности и личен избор.

# 13
  • Мнения: 1 087
Бих изпратила детето си, ако им имам пълно доверие. Когато дъщеря ми беше на 1 г., се наложи да я гледа майка ми за два месеца, далеч от мен. Беше ми тежко, но и сега, ако ми се наложи пак бих направила такъв избор.

# 14
  • Мнения: 636
Не бих, ако не го налагат някакви крайни обстоятелства. Няколко месеца са страшно много за едно дете, особено когато е толкова малко. Далече от мама и най-перфектната грижа е недостатъчна. Ако тръгне на ясли през юни, вероятно пак ще боледува /ако въобще ще боледува, защото има и дечица, които боледуват рядко от самото начало/. Казваш, че не искаш да боледува, но да си разделен от майка си на тази възраст / до 30 месеца/ си е жива болест.

Общи условия

Активация на акаунт