Липса на менструация

  • 9 895
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета. Имам проблем, за който искам да открия най-правилния съвет и ако има някоя, която е минала през това, да може да ми помогне поне накъде да тръгна и към кого да се обърна за помощ. Ето и моята история. На 26 години съм, не съм раждала до момента, а това е най-силното ми желание, като на всяка жена.

От три месеца почти не съм имала менструация - първия месец бе слабо, като в първия ден бе кафяво, втория ден нормално, третия - липсваше. Втория месец ме отрази само с няколко кафеви капки, както и третия.

Миналата седмица ходих на лекар и резултатът беше следния - лигавицата на матката ми е 4 мм. Сега очаквам осталите резултати от изследванията и ми предстоят още няколко. Попрочетох някои неща и, честно да ви кажа, косите ми се изправиха, а и докторът ми обясни, че в момента състоянието ми е като в период на менопауза. Иска ми се да вярвам, че нещата са обратими и ще мога един ден да имам дете, но ме е страх, че всъщност реалността е малко по-различна.

Всеки един малък съвет или полезна информация ще ми е от полза. Благодаря ви предварително. Confused

# 1
  • Мнения: 4 700
Ами аz бих те посъветвала да се консултираШ с ендокринолог. Това е лекарят, който би трябвало да ти иzследва хормоните и то не само репродуктивните, а и теzи на Щитовидната жлеzа, какво и инсулин например. Причините zа липса на менструация могат да много.

# 2
  • Мнения: 822
Пазила ли си скоро диети?Извинявай,че те питам,но някой път те водят до хормонални проблеми?Патила съм си и вече без диети.

# 3
Не, не съм пазила диета. Храня се нормално, но преди известно време бях подложена на голям стрес и рязко напълнях. Лошото е, че проблемът се появи, когато всичко около мен се нормализира и се успокоих.

Ами аz бих те посъветвала да се консултираШ с ендокринолог. Това е лекарят, който би трябвало да ти иzследва хормоните и то не само репродуктивните, а и теzи на Щитовидната жлеzа, какво и инсулин например. Причините zа липса на менструация могат да много.

следващата седмица съм на ендокринолог задължително.

# 4
  • Мнения: 112
Поискай да ти изследват и Пролактин.След 3 месе4на липса на менструация на мене ми откриха аденом на хипофизата вследствие на хиперпролактинемия.Направи си цялостни хормонални изследвания.Успех!

# 5
  • Мнения: 1 335
Не разбрах какви изследвания точно си правила, освен ехото.
Консултирай се с ендокринолог. Няма да е зле да се ориентираш към специализирана клиника.
Причините за липса на менструация могат да са много.
От кой град си?

# 6
  • Мнения: 37
здр,4ета тук и изкам да споделия и аз и на ме ми закасня близо 1месец генеколога ми изписа примулут нор 5 да ми доиде 3 по 2 хап4ета и доста 4акане и претеснение и 4ак на 14 ден и като видя кога за последно ми е било правя  70дни без цикал доиде ми но трябва да се изследват хормоните или утразвук да се види за6то липсва цикал!!!

# 7
  • Мнения: 1 335
Извинявам се за недискретния въпрос, но на колко години си?
70 дневен цикъл за жена в репродуктивна възраст говори за проблем.
Добре е да направиш обстоен преглед при гинеколог и ендокринолог.

# 8
  • Мнения: 746
Здравейте, момичета. Имам проблем, за който искам да открия най-правилния съвет и ако има някоя, която е минала през това, да може да ми помогне поне накъде да тръгна и към кого да се обърна за помощ. Ето и моята история. На 26 години съм, не съм раждала до момента, а това е най-силното ми желание, като на всяка жена.

От три месеца почти не съм имала менструация - първия месец бе слабо, като в първия ден бе кафяво, втория ден нормално, третия - липсваше. Втория месец ме отрази само с няколко кафеви капки, както и третия.

Миналата седмица ходих на лекар и резултатът беше следния - лигавицата на матката ми е 4 мм. Сега очаквам осталите резултати от изследванията и ми предстоят още няколко. Попрочетох някои неща и, честно да ви кажа, косите ми се изправиха, а и докторът ми обясни, че в момента състоянието ми е като в период на менопауза. Иска ми се да вярвам, че нещата са обратими и ще мога един ден да имам дете, но ме е страх, че всъщност реалността е малко по-различна.

Всеки един малък съвет или полезна информация ще ми е от полза. Благодаря ви предварително. Confused

я, споко! Изобщо не изпадай в паника. Особено когато нямаш всички необходими изследвания. За съжаление, стресът е доста подценяван като причина за негативни здравословни влияния, от друга страна е спряган като причина за всичко непонятно. Това, че след като са се нормализирани нещата, се е появил проблемът, не означава, че стресът не е причината. Напротив - много често докато човек е под стрес, няма явни негативни проявления. Не бързай да се паникьосваш, нито да губиш вяра   bouquet желая ти успех и си направи всички необходими изследвания, за да си спокойна!

# 9
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Подкрепям Аркана и в двата случая! Peace

# 10
  • Мнения: 37
здр,на 42години съм,правих цитромазка 1,2 група сум,явно се казае за менупазуа 6те видим като ида на генеколог да се изследват хормоните,може и ранко да ми е но какво да се прави!!!

# 11
...а това с диетите вярно ли е? - аз правих също диета но то беше преди няколко месеца...а от септември края до сега няма никой.Ходих на гениколог, нищо не се вижда, а и си знам, че не съм бременна де.         Изписа ми едни хормонални duphaston -незная дали ги има в БГ, има вътре хормон на жълтото тяло, каза ми да ги пия 7дни  х 2 на ден и като спра щяло да дойде. ...но възниква въпросът, другия месец, дали пак ще се налага дапия същите? или ще се нормализира...някой дали е пил такива??? моля да споделите

# 12
  • Мнения: 1 335
nina42, възможно е да. Едкокринологът би бил от полза.
deily, Dufaston е синтетичен прогестерон. Аз го пия заради недостатъчност на същия хормон. Пие се по схема (при мен ежемесечно до "откат"). Аз лично съм категорично против изписването на хормони без необходимите изследвания. Препаратите хич не са безобидни. Проблемът при теб може да не е нисък прогестерон. Агресивните диети оказват влияние върху хормоналния баланс. Изчакай този месец и поговори с гинеколога си ако и по-нататък имаш смущения.

# 13
  • Мнения: 37
здр.да 6те изследвам хормоните и 6те видим какво ми е и какво 6те изпи6е генеколога тогава 6те пи6а отново!!!!!

# 14
  • Мнения: 510
...а това с диетите вярно ли е? - аз правих също диета но то беше преди няколко месеца...а от септември края до сега няма никой.Ходих на гениколог, нищо не се вижда, а и си знам, че не съм бременна де.         Изписа ми едни хормонални duphaston -незная дали ги има в БГ, има вътре хормон на жълтото тяло, каза ми да ги пия 7дни  х 2 на ден и като спра щяло да дойде. ...но възниква въпросът, другия месец, дали пак ще се налага дапия същите? или ще се нормализира...някой дали е пил такива??? моля да споделите

Да,мила! Много е вярно! Една приятелка беше на ръба на анорексията,вследствие на стрс...нищо почти не ядеше, нямаше цикъл около година.Беше пробвала всички хормонални лечения,инжекции, билки, баячки..мереше темп.да следи има ли изобщо овулация..хормони,хипофиза..беше чудо! Много се беше отчаяла дали ще има деца..Но благодарение на подкрепата на близките си започна на сила да се храни,наддаде на кг и цикъла дойде. Сега има прекрасно момченце Peace
Не се отчайвайте, имайте вяра в добрия изход! Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт