Първи изследвания при бременност

  • 22 046
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте, мили мами!
Аз съм в вече в 10 г.с. и въпреки че вече 2 пъти ходих на ЖК, все още не са ми направили никакви изследвания с изключение на цитонамазка. Това не е ли странно? Мислех си (вкл. от всички прочетени книжки и статии по темата), че най-малкото стандартни изследвания на кръв и урина се правят в самото начало, още при установяване на бременността, а то какво? Пробвах при няколко лекаря - именити уж, но всички казаха - да се изчака!
Та нали именно в първите седмици на бременността, когато се формират органите на бебо, е най-важно майката да е здрава и да се установи, че всичко й е наред?  Thinking
Моля ви, споделете как беше при вас! Кога си направихте първите изследвания и какво включваха те?

# 1
  • Мнения: 544
Кръв и урина ми изследваха когато се регистрирах на ЖК, а това беше към 14-15 седмица. Включваха кръвна картина,Васерман и обикновена урина, доколкото си спомням.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Веднага. както и ехограф.

# 3
  • Мнения: 5 026
Кръв и урина ми изследваха когато се регистрирах на ЖК, а това беше към 14-15 седмица. Включваха кръвна картина,Васерман и обикновена урина, доколкото си спомням.
И при мен така  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако имаш впр. кръв и урина, аз си правих изследванията в края на 3-тия или началото на 4-я месец. Не мисля, че е необходимо по-рано. Пък и спин и васермана нпр. има трайност 6 месеца и ако ги бях направила по-рано, в 8-я месец пак трябваше да ги правя, което пък е напълно излишно. Но щом си в 10-та г.с. е добре да се ориентираш към БХС, което е най-добре да се направи в 11-13 та седмица.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Направих изследвания веднага щом се установи бременността

# 6
  • Русе
  • Мнения: 343
А регистрирали ли са те вече? Защото, доколкото знам, официално преди 12-та седмица не се регистрира бременност. Вярно е, че доста лекари не го спазват и го правят доста по-рано. Може би си попаднала на някои от стриктните Laughing и изчакват с изследванията. Peace

# 7
  • Мнения: 219
А регистрирали ли са те вече? Защото, доколкото знам, официално преди 12-та седмица не се регистрира бременност. Вярно е, че доста лекари не го спазват и го правят доста по-рано. Може би си попаднала на някои от стриктните Laughing и изчакват с изследванията. Peace
да и при мен беше така, регистрираха ме 12-13 седмица и тогава изследванията, преди това само ехограф  Peace

# 8
  • Мнения: 840
и на мен ми пусна изследвания към края на първия триместър newsm78 преди това само ехограф

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Доколкото знам висчки изследвания се правят след 12-тата седмица....

# 10
  • Мнения: 822
Доколкото знам висчки изследвания се правят след 12-тата седмица....

До тогава само ехограф,поне при мен беше така.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 854
Да, след 12-та седмица ги правят, а моите се пада да ги направят в 14 даже. Може би защото до 12 е доста по-висок рискът от спонтанен аборт и за да не се правят напразно, сигурно това им е логиката на лекарите. И аз точно това си мислех, че примерно аз страдам от анемия често и беше важно дали сега примерно пак имам. Но лекарката ми предписа витамини за бременни, ей така, профилактично, докато се направят изследванията. Абе луда работа...

# 12
  • Мнения: 4 433
само ехограф при мен.

# 13
  • Мнения: 1 428
Мисля че ,тези изследвания си ги правих след 3 месец.

# 14
  • Мнения: 518
На мен не са ми правили цитонамазка! Само кръв и урина през първия месец! + ехограф, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт