Мнения за ОДЗ 28 В Мл2

  • 727
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 752
Голям проблем се оказаха тези ясли в Младост.От февруари все ни взимат и все не става. Сега уж сме приети в 28 ОДЗ "Ян Бибян" в Младост 2, но докато малката не тръгне вече не вярвам. ОДЗ-то ми хареса, но все пак бих искала да попитам мамите, които си водят децата там или просто имат някакви наблюдения за нея, да споделят. Ние ще сме в яслата, така че за там е питането ми.
Благодаря ви предварително и дано все пак добре сме се ориентирали (то не че имаме богат избор).

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Нашата баба е готвачка там.
За съжаление не мога Бобо да го водя там (много ми е неудобно местоположението)
За яслата знам, че има една леля Мая, която е много добра.
Ако искаш инфо от "кухнята", само кажи, ще доноснича Mr. Green
Кухнята не е в буквалния смисъл... Laughing

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом сте приети- браво! А кога подаде молбата? Щото искам и аз за малката, но май съм закъсняла. Като знам как ми отказаха за голямата- препълнено било, а бях подала молба 1 год. преди това Rolling Eyes "Спонсорство" ли искат?!  newsm78

# 3
  • Мнения: 752
Рени, молбата ми е от януари. Тогава подавах в почти всички градини около нас. Може и да съм била закъсняла, ама тогава ми казаха половин година по-рано да я подам и аз така направих. Казаха, че сме приети (и то с връзки и ходатайства от високо уж) още март, но.... Факт е, че вече е юли, а Рая си е вкъщи. И сега сме прити в ОДЗ в съседния квартал, защото там се откривала нова група (аз и там имам молба от януари). Предполагам, че ако бяхме спонсорирали някое ОДЗ отдавна щеше да е на ясла. Но просто НЯМА ДА ИМ ДАМ. (Не че е лесно ще го отделим, но щом е за детенце ще намерим пари). Ега ти държавата - бременейте, раждайте - всичко е поето от Държавата. Глупости - само ти искат парите за уж безплатните неща - и то само защото се на зор.
Май доста се отплеснах, сори, ама като се сетя и побеснявам.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В 28-мо ОДЗ основното предимство е да живеете около детската градина. А ние сме в горната част на квартала, където ясла няма. Надявам се да отворят, но до септември ще ни държат в неведение дали частното училище, което се помещава в детската градина ще освободи Shocked

# 5
  • Мнения: 4 458
 newsm10

Я колко хора от нашия район  Grinning

Яслата - супер! препоръчвам ти я! Учителките са доста добри и сърдечни и се грижат много добре за децата. От миналата година или по-миналата разделиха яслата на 2 групи, че има много желаещи.
Аз лично съм много доволна както от яслата така и от градината!

vesi1 Стига бе сериозно ли бабати е готвачка там? Специални поздрави от близначките  Wink Тя не може да не се сети. Моите моми редовно си ходиха на гости при тях с как Тони (лелката в групата им) и всяка сутрин ги поздравявахме през прозореца.  Mr. Green

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
off...kiara, вие взимахте ли детска кухня? Близначките ти са едноячни, нали? Струва ми се, че ви знам  Wink

# 7
  • Мнения: 4 458
Да взимахме и децата са двуяйчни Laughing

# 8
  • Мнения: 217
Една приятелка води дъщеря си там и ми разказа следния случай: Разговорили се с една друга майка, чиято дъщеричка също е в яслата и станало ясно, че от няколко дни детето и било с висока температура, ама тя я "наблъсквала" (както самата тя се изразила) през нощта с Панадол, Ефералган и други температуропонижаващи и на другата сутрин детето "било добре и нямало температура" и я водила на ясла #Crazy Освен това преди това му имало нещо на оченцето, ама пак било на линия детето... Това е случай от преди една-две седмици... Аз много се чудех дали да местя дъщеря си там, но като чух за това..... ще се ослушвам направо за градина в района догодина.... Така че имайте едно наум.... верно, че това зависи от родителите, доколко са съвестни, но все пак се чудя как го допускат лелките от яслата.... newsm78

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Megche - да не падаш от Марс?  newsm78

# 10
  • Мнения: 4 458
....., но все пак се чудя как го допускат лелките от яслата.... newsm78
Добро утро!  Grinning, че това си е редовна практика не само в яслата на тази градина.
Лелките и дежурната сестра го "допускат" защото детето няма никакви сиптоми на болест!!!!
По-скоро попитай как майката допуска такава небрежност  Naughty

Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 08:02 от Ellypr

# 11
po4ti e sigurno, 4e qsla 6te ima i v drugata detska gradina v Ml2, 18CDG, kadeto usloviqta, personala i vsi4ko ostanalo e v pati po-dobro.
Uspex

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
po4ti e sigurno, 4e qsla 6te ima i v drugata detska gradina v Ml2, 18CDG, kadeto usloviqta, personala i vsi4ko ostanalo e v pati po-dobro.
Uspex
Да така е. Детската градина е мнооого добра, а от 01.10 се очаква да отворят яслата. На есен и двете ми щерки са там (но имаме молба от началото на годината).

Общи условия

Активация на акаунт