Преди месец напуснах работа, а съм бременна.

  • 6 188
  • 23
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Здравейте, имам син на 2г.и 7мес. след като ми изтече неплатения отпуск от 4месеца, който си бях пуснала, напуснах работа т.к. реших да си търся нова с подходящо работно време и т.н. но докато си търсех нова работа разбрах, че съм бременна. Посъветвайте ме какво да направя? Надали някой ще ме вземе на работа сега. Искаше ми се поне мъничко да поработя и тогава да правим опити за второ, но това си бяха само планове.
Очаквам да ми се обадят от едно място - работата е в държавния сектор, но ако случайно ми се обадят какво да правя?

# 1
  • Мнения: 245
здравей мила , аз съм на същия хал само че + ипотека която виси и съм в безисходица , неисках  и да си помисля за аборт. Усилено си търся работа но за съжаление като ми видят коремчето следва : намерихме си вече човек.  Сега следя единствено за нещо надомно дано се намери нещо поне да закърпим ипотеката . Надявам се бързо да излизате от това положение и сме все по-малко тези , които искаме деца а живота поднася неприятни изненади , само се старай да бъдеш спокойна , защото аз от 5ти месец съм с контракции и пия лекарства.
Дано всичко се оправи

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Благодаря ти des-bes, дано при теб всичко се нареди и ти пожелавам по - малко неприятности.
За надомна работа и аз мислех, но като поразгледах тук там и се оказва доста трудно да попаднеш на " истинска" надомна работа. Успех и на двете ни!  Hug

# 3
  • Мнения: 159
Здраей миличка, стискам ти палци да си намериш колкото се може по-скоро нова работа!  Hug
Ще ти споделя накратко житейския си опит. Сама си направи изводите.
И аз като тебе и с двете бременности изживях голям стрес. Първият път тъкмо напуснах по собствено желание и разбрах, че съм бременна... Естествено когато ходих на интервюта им казвах, че очаквам дете и никой не се обаждаше повече. Записах се на бюрото по труда и когато наближиха 45 дена до излизане в болничен майка ми ми съдейства да се водя на трудов договор при нейна позната за да вземам майчинство.
Вторият път, точно когато забременях ми промениха длъжността с изпитателен срок 6 месеца и тогава вече реших да не споделям. Не излизах в болничхи и ходих с малко по-широки сака. Избутах до постоянния договор.
Успех, мила!

# 4
  • Мнения: 262
Здравейте, моят проблем е почти същият. Почти защото аз пък бях уволнена затова,че съм бременна. Казаха ми, че не са съгласни да ми плащат здравните понеже няма да имат печалба от мен (става въпрос когато съм в майчински). Предложих да им ги давам на ръка, но уви.  Когато си честен и откровен ти забиват нож в гърба, както направи шефката ми. Ако си бях взела болничен до раждането тогава законът ме защитаваше, но сега не. Чувствах се добре и работих докато една сутрин най-ненадейно ми се връчи заповедта за уволнение дори без предизвестие. Онемях. Да беше мъж шефът ми, не - жена е, дори е майка. По-подробно съм описала  ситуацията си в Re: уволнени бременни

# 5
  • Мнения: 159
Може да е много крайно мнението ми, но са настанали вълчи времена и затова, ако има опасност да ви уволнят не споделяйте с никого на работа, че сте бременни. Поне докато не сключат постоянните договори или не излезете в болничен.
 Аз не съм излизала в болничен по време на бременност, въпреки че за известно време бях страшно зле с бъбреците, но тогава все още бях в изпитателен срок....

# 6
  • Мнения: 262
Аз нали бях на постоянен договор, и какво от това - пак ме уволниха.  От инспекция по труда ми казаха, че мога да я съдя, но ще получа само обезщетение в размер на 240лв. затова, че липсва предизвестие от 30 дена. А за това, че ми прекъсва осигуровките и правото да получавам 2г. майчински нищо. Ако излязя от борсата също не мога да получавам 1г. по 100лв., защото съпругът ми е назначен на 420 лв. заплата. Доколкото разбрах в момента доходът ни не трябва да надвишава 300, а догодина 350 лв. Но не знам тази сума за цялото семейство ли е  или на член. В момента сме тричленно семейство, имам едно сладко бижу на 3г.6м. Просто тази бременност беше планирана, желана и затова не я скрих. Но въпреки всичко, живи и здрави да сме. И дано наистина има някой там горе, който съди и награждава. Съвестта ми е чиста

# 7
  • Мнения: 2 110
Стискам ви палци да си намерите работа и дано татковците да имат повече парички !

# 8
  • Мнения: 159
eli_su, дано наистина има някой горе! Хората са станали зверове!
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебе накрая! Това е най-важното!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз нали бях на постоянен договор, и какво от това - пак ме уволниха.  От инспекция по труда ми казаха, че мога да я съдя, но ще получа само обезщетение в размер на 240лв. затова, че липсва предизвестие от 30 дена. А за това, че ми прекъсва осигуровките и правото да получавам 2г. майчински нищо. Ако излязя от борсата също не мога да получавам 1г. по 100лв., защото съпругът ми е назначен на 420 лв. заплата. Доколкото разбрах в момента доходът ни не трябва да надвишава 300, а догодина 350 лв. Но не знам тази сума за цялото семейство ли е  или на член. В момента сме тричленно семейство, имам едно сладко бижу на 3г.6м. Просто тази бременност беше планирана, желана и затова не я скрих. Но въпреки всичко, живи и здрави да сме. И дано наистина има някой там горе, който съди и награждава. Съвестта ми е чиста

Изискването за получаване на социално майчинство е 350 лв на член от семейството.Определно вашият доход е по-малко.

Аз бих те посъветвала малко преди излизането в 45 дневен болничен да започнеш фиктивно във фирма на приятел.По този начин ще получаваш 240 лв в продължение на две години.

Естествено най-добре е да си намериш работа и да си взимаш заплата.Но горното ти е резервният вариант.

# 10
  • Мнения: 262
Благодаря за съвета, озъртам се навсякъде и дано да успея да си намеря фирма чрез която да се осигурявам. Честито Рождество

# 11
  • Мнения: 6 274
Дано и двете си намерите човек, който да се съгласи да ви назначи...  Peace
Защо не ?
Аз пък бих назначила човек, стига да можех...
Ако знам, че този човек наистина има нужда от това...
Весели Празници на всички !!!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Моята история е подобна. Бях по майчинство почти 3 години, След което започнах работа. На 2-рия месец разбрах, че съм бременна. Бях шокирана. Изпитателният ми срок беше 3 месеца. Не исках да си оставам в къщи, а и ми се работеше. Затова казах, че съм бременна когато бях в 3-тия месец. Притеснявах се да не ме уволнят. Но нещата се подредиха. Накрая взеха че закриха цялата фирма и аз останах от последните уволнени.
априлска мама, ако може почни работа. После вече ще видиш какво ще се случи. Имай си и резервен вариант ако фирмата не е толерантна към бременните.
Дано всичко да се развие добре!

# 13
Здравейте и от мен,някой може ли да ми каже нещо и за моя проблем-преди няколко дена получих предизвестие за съкращение което е 30 дена и след няколко дена разбрах,че съм бременна-в такъв случей могат ли пак да ме съкратят.Моля ви някой да ми разясни нещо по този въпрос.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 129
Здравейте и от мен,някой може ли да ми каже нещо и за моя проблем-преди няколко дена получих предизвестие за съкращение което е 30 дена и след няколко дена разбрах,че съм бременна-в такъв случей могат ли пак да ме съкратят.Моля ви някой да ми разясни нещо по този въпрос.

На какъв договор си? По какъв член те предизвестяват?

Общи условия

Активация на акаунт