Изгорих на майка ми ръката с вряща вода.

  • 7 896
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Моми4ета, незнам темата за тук ли е, но съм много уплашена.
Без да искам излях вряща, току-що извадена от микровълновата фурна вода на майка на ръката.  Cry
Раната е около 10 кв. см.
Понеже незнаем какво да правим звъннахме на дежурния в Бърза помощ, казаха да го намажем с Дефламол, и да стой открита раната.
Абе, ужас....4е и на по4ивка заминава.
Пуснах търса4ка, но не намерих подобен слу4ай, моля Ви ако на някоя от вас и се е случвало да каже какво стана. Предполагам има мами, който улисани в бързане да са се заливали с вряща вода.
За колко дни ли ще мине? Майка ми каза, 4е сега ще стане огромен мехур, който като се спука ще остане открита рана. Боже, не ми се мисли...

# 1
  • Мнения: 9 077
Аз съм си правила подобен номер,но с нагорещена мазнина-веднага намазах с веро,после няколко дни с Пантенол-пяна. След това вече за белезите с Дефламол. Дано помогне.

# 2
  • Мнения: 505
Майка ми пострада по подобен начин, с горещата мазнина. След като измаза две тубички дефламол, започна да маже непрекъснато с мехлем от невен и свинска мас. Изгореното се изхрани и в момента няма дори белег.

# 3
.. с мехлем от невен ...
И аз вчера се изгорих, но с врящо олио. Слава богу само два пръста са ми засегнати. Намазах ги с такава паста с Невен, но мехур пак се получи. Даже днес се спука явно мъничко, защото и вода потече. Хубаво е наистина раната да диша.

# 4
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Аз знам, че изгорено трябва веднага да се намаже с олио. Тези рани не се покриват - когато кожата диша, зараства по-бързо. Пък и сигурно много боли допира до каквото и да било, та камо ли да се привързва и пристяга.

А иначе, свекърва ми прави един крем, с който се е мазала, когато си е изгорила деколтето  Shocked преди години. Казва, че много й е помогнал при облекчаване на болката и също така е спомогнал за пълното отстраняването на белега. Доколкото знам, кремът се прави от пчелен клей и зехтин, но не знам точната пропорция. Ако те интересува, мога да й се обадя и да я питам.

# 5
  • Мнения: 8 769
Като съвсем първа помощ, ако няма нищо у дома, знам, че се слага кисело мляко.

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не се слага студена вода - Пантенол е жестоко добър-мен ме поля майка ми в детска възраст, защото държеше да ми прави инхалации и люсна цяла тенджера отгоре ми-изгорено около 15 см в диаметър на корема-сега нямам нищо.
Редно е превръзката, ако има такава,  да е леко повдигната, за да не допира кожата и да пази от дразнене на дрехи-сутрин и вечер се сменя.  ПРеди пантенол продаваха на спрей, много велико лЮкарство.

# 7
  • Мнения: 3 861
Като по малка се изгорих с вряло какао...Беше тежко изгаряне, имаше засегнати нерви, впоследствие се наложи операция...Вълшебното кремче , което си спомням от онова време е ПАНТЕНОЛ - има го и сега по аптеките...И не искам да ви плаша, но е хубаво все пак да го види лекар изгореното, най-добре в "Изгарянията" в Пирогов...И да не се покрива с нищо раната

# 8
  • Мнения: 3 861
Впоследствие се сетих да погледна, че си от Русе, така че варианта с Пирогов е немислим май EmbarassedНо все пак и в Русе има "Изгаряния" затова се консултирайте задължително с лекар...

# 9
  • Мнения: 82
Има едно кремче, спадащо към нетрадиционната медицина (Аюрведа), много помага при изгаряне, казва се Антисептичен крем, производител е Хималая. Според мен дефламолът нищо не прави, по- добре първите дни пантенол и  после това антисептично кремче. Пожелавам бързо излекуване.

# 10
  • Мнения: 418
Крем "Витасин" много помага при изгаряне и не остават никакви белези. Аз се полях с горещо масло тично преди абитуриентския ми бал и този крем помогна, продава се в аптеките. Но както са те посъветвали най-добре се консултирайте с лекар.

# 11
  • Мнения: 5 577
Благодаря моми4ета за бързите и из4ерпателни отговори.  Hug
Вече не я боли ръката, каза, че се е успокоило, привечер ще пита наша съседка лекарка за мнение. Слага студено, и ще опитаме този ПАНТЕНОЛ, от който всички сте доволни.

Благорадя за мненията и съветите, безценни сте.

# 12
  • Мнения: 291
Аз се залях миналата година с вряла вода, цялата ръка до лакътя. Веднага сложих ръката под студена вода, после натърках със сапун и отгоре с хлебна сода на много дебел слой. От нея не боли толкова, после когато содата засъхне, слагах нова и така, 10 пакетчета изхабих, обаче ми мина за 2-3 дена, после се олющи кожата и нищо ми нямаше, нито белег нито нищо

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Дегламол + ракия
изпитана комнинация в/у мен и майка ми. Маже с дефламол топи ръклата в ракия някаква реакция става и аз не знам каква но минава и нищо не остава
в костинброд( ако сте от Сф) има една жена, която прави мехлем за изгаряния

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
За бързо и без белег зарастване - извлек от жълт кантарион в зехтин /даже не знам дали излек се казва,когато е в мазнина/ - ако може да се намери в аптеките. Ако има болка в първите часове и дни - има охлаждащи спрейове - на Ханзапласт и др. подобни.

Общи условия

Активация на акаунт