какви проблеми може да има преносеното бебе

  • 5 034
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 170
Знам,че термина е само ориентировачна дата,но все пак какви проблеми може да има преносеното бебе? Чувала съм за по-суха кожа и някакви проблеми с дишането...

# 1
  • Мнения: 1 187
Хей майче не се притеснявай. Повечето момичета тук във форума са преносили и родили след термина си (включително и аз) и слава богу се радваме на живи и здрави бебчета. Пожелавам го и на теб от сърце! Ходиш ли редовно на прегледи да следят тоновете и водата на бебчето? То това е важното - сърдечната дейност да е ритмична, водата да не е намаляла много, плацентата да не е застарена и калцирана. Ако тези показатели са ти добри, няма място за притеснение. Бебчо си знае кога да се покаже. Преносените бебчета са с малко по-суха кожа, но това не е проблем - просто след всяка баня ще го омазняваш обилно с бебешко олио или зехтин. Мисля че след 3 ден преносване ако се притесняваш и нямаш уговорка с лекар можеш директно да отидеш в болницата в която ще раждаш и там ще ти предизвикат раждането. Успех и повече търпение. Съвсем скоро ще гушкаш едно малко пухкаво човече. Късмет!

# 2
  • Мнения: 6 472
Ами може и никакви Grinning Аз лично не преносих първия път, но сега лежах с една мадама дето преноси 15 дни - бебо си се роди с отличен вид и в много добро здраве  bouquet
По принцип е кофти, когато водите почнат да помътняват. Теб предполагам те следят всеки ден, тъй че нямаш място за паника Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 6 315
Вече не оставят бебетата толкова дълго да престоят, че да имат проблеми с кожата, спокойно! Сестра ми роди 10 дни след термин живо и здраво момченце! Леко раждане ти пожелавам, не се плаши!  Hug Heart Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 340
На моя бебо му помогнаха да се роди на 5-я ден от преносването. Роди се много сладък, без никакви проблеми, въпреки че водите бяха позеленели. Профилактично са го сложили на кислород, а на мен ми вливаха антибиотик 3 дни /казаха ми, че е заради водите/. А.. имаше и много дълги маникюри  Laughing. След това кожичката му леко се лющеше, ама с омазняване се оправи.. това не знам дали не е при всички бебета по принцип..
Ако те следят редовно, наистина няма от какво да се притесняваш. Пожелавам ти успех!!!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви се роди 7 дена след термина. Кожата и беше много суха даже се белеше. Какви ли не бебешки млека ползвах, зехтин, нищо. Само мас ни оправи, добре че беше зимно бебе. Иначе други проблеми не е имала.

# 6
  • Мнения: 920
Калоян се роди преди термина си и пак имаше аднни на преносен - зелени води и още там показатели - нищо му няма  Laughing . Не се тревожи излишно. Леко раждане!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 827
леко раждане и от мен
аз родих на 6тия ден
всичко си ни беше наред
не се притесняай

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз преносих 6 дена.Единственото,което й беше по-различно на малката бяха огромните нокти и лющещата се кожа.Всичко си се оправя с времето.Проблеми с дишането според мен е по-вероятно да имат недоносените бебета.

# 9
  • Мнения: 1 170
ще чакам,дано да няма проблеми,само да не ме пита всеки познат какво става,че се чувствам виновна Laughing

# 10
  • Мнения: 3 042
И аз преносвах 3 дена, никакви проблеми нямаше с бебето или с мен. Леко раждане!

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А може и да не преносваш, защото термина се смята по стандартните данни за овулация, а при всеки си е различно, така че спокойно.
А уж преносих един ден, а се оказ, че съм попреносила, но само се обели мъжагата и това е. Сега е много готин.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 956
И аз преносих и то не само с един-два дни, а с цели 12  Wink  и дори още нямаше да съм родила, но го предизвикаха.(Това беше преди 12г Laughing) сега не ги чакат повече от 4-5 дена.
Всичко и беше наред на щерката, само имаше по-дълги нокти, дори кожата и не беше суха.....така, че няма смисъл да се притесняваш за това  Grinning

Желая ти леко раждане и не се тревожи  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 170
Вече не ме свърта,бебчо все така не се сеща да излезе,понеделник сигурно ще има системи...и най-накрая ще се видим с бебчето

# 14
  • Мнения: 117
Кураж! Леко и безпроблемно раждане и здраво бебенце!
 Аз също преносих -  сина 4 дена, а дъщеричката 9. Хубави и пухкаваи бебенца, без никакви проблеми.Само кожичката на малката ми принцеска  беше сухичка, но със зехтин се оправи много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт