Холандска тема - 28 - в очакване на Синтърклаас

  • 23 960
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914



това сме ние: Hug

Мопси 10.12 - София 08.01.2007
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006, Емма 25.06.2008 
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
eddita 21.01 - Максим 14.03.2007, Алекси 10.07.1996
Kalina_I 28.09- Александър 20.09.2007
SaraJK 20.02 -  Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
Илче - Виктор 26.04.2006
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
mimkata - Станислав 30.08
A.A.M.Belev - Алекс 28.09
fata morgana - Джордана и Мариза 15.08
windy [YES]
mimkata
мими 23
dimitiya
red_girl8602



полезна информация:
- Данъчната служба;
- Българско посолство в Холандия;
- NUFFIC- Холандска организация за международно сътрудничество в областта на висшето образование;
- Клуб на българските студенти в Холандия - Информация за кандидатстване в Холандия и контакти на много български студенти;
- Холандската служба по имиграция и натурализация;
- Министерство на правосъдието на Кралство Холандия;
- Правителство на Холандия;
- Целта на този сайт е да внесе повече яснота относно възможностит … Кралство Холандия;
- Всичко за Холандия
- българско училище в Холандия
- български магазин в Хага
- стандарт на живот - тук и тук

предишни теми:

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20
тема 21
тема 22
тема 23
тема 24
тема 25
тема 26
тема 27

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 17:51 от звездичка

# 1
  • Мнения: 107
Пу първа!

# 2
  • Мнения: 1 550
Пу, втора Mr. Green

Картинка, мерси за комплимента:hug:
А за леглата и на мен ми мина една мисъл, че накрая може и да са за вас Grinning

red_girl8602, как сте вие?

# 3
  • NL
  • Мнения: 520
Цоп цороп в новата темичка.Звезди  bouquet за което.
Миленски поствай снимките на тортите в бяло,който е със слаби ангели да не ги болдва hahaha Joy hahaha.Всичките които показа до момента са много хубави но ягодовата е направоооо eat.Как е Алекс,имаше ли песнички и бонбони при вас?
Мопси аз си пеем и агитирам за наше село ама никой не ме слуша Laughing.Кухнята като я види Софи няма начин да не се заиграе.Какви нови думички е научила твойта госпоица?При нас освен "мама","папа" и "айде" сега е кръстила котарака Ханс -тете и само след него лази,сочи го с пръст и тете тете
windy Yes ама вие наистина голями геймъри.Кой печели повече Wink?
Картинка как върви тай чи?


# 4
  • Мнения: 1 761
Аз четвърта ли съм?Пу за мен!

Милика- утре вечер съм на тай- чи.За една седмица съм свалила кило и половина без никакви диети,даже няколко пъти ядох шоколад и разни сладки неща.Добре ми действа.То не е толкова движенията,колкото отношението, с което ги изпълняваш.Не подозирах,че може да се отразят на почти всичко останало,което върша-само положителен ефект има за мен.
А това е сайта на учителя:
http://www.taneska-taichi.nl/


Милена-май ще се окажеш права.Себастиан идва и ни казва,когато иска да спи.И като му кажем "Хайде да си лягаш" и влиза в нашта стая,неговата я подминава.Даже се сърди,ако светна лампата-той спи на тъмно.На мен не ми пречи, аз късно си лягам и късно ставам ,но мъжа ми нощем не се наспива,ако някой пее.(Аз веднъж сънувах,че имам концерт и не съм усетила кога съм се разпяла,той първо не разбрал какво става,после не успял да ме събуди).Сега като се замисля,детето следва моя режим.Някъде бях чела,че активния период на деня бил  за всеки в зависимост от часа на раждане-аз съм на обед,детето вечерта, а мъжа ми рано сутрин.Но ако не се наспиш когато и да ти е този активен период все ходиш като замаян.На мен и 10 минути сън са ми достатъчни,за да събера сили,ако съм изморена.Сега обаче гледам да не заспивам навън,че имам лош опит от една дискотека-танцувах като бясна, изморих се жестоко и не съм усетила как съм заспала на стола.След 10-15 минути се бях събудила,но ми бяха откраднали кувертната карта заедно с питието.
Мъжът ми много ми се смее как спя,даже като пуска на Себастиан филмчето за Бамби,като покажат пора как спи зимен сън,все ми вика "мама е цвете ( така казват на пора във филмчето-Флауер)а всички цветя спят зимен сън.


Звездичка-много хубава картичка си сложила за Сента Клас.
 Hug


# 5
  • Мнения: 1 550
Звезди, на мен чак сега ми "изгря" СинтърКлаас Crazy
Супер оформление  bouquet
Днес въобще голям зор беше да отворя форума Rolling Eyes

Картинка, много се смях как си пяла на сън Hug
Моята половинка изнася речи, а Алекс си кикоти на съм Crazy Само аз спя тихо, че и ги слушам те какви ги вършат Joy

Милика, много сладко това за тете Hug

# 6
  • Мнения: 1 559
И аз да се запиша.... Laughing
ред_гирл къде се загуби?как е коремчето? Hug
Ох ние сме на голяма Синтерклаасна вълна..Елисе само разгърща рекламите,и си избира подаръци,които общо взето са всички картики там hahaha...посочва и вика"mijn ,van Elise" Whistling

# 7
  • Мнения: 1 132
Добро утро!
Милика на мен Апелдорн много ми харесва, но не ми се мести пак.   Laughing
Това тете е много сладко. Аз като чета в отчетната ,децата там правят цели изречения, аз все още се радвам на думи.Софи е научила акоу или ака (казва го когато се наака), балуу е балон, Мия (София). Казва доста думи на холандски, но за сега не я поощрявам в употребяването им. Като тръгне след 2 месеца на зала -да я учат.Иначе бръщолеви нещо с много странно произношение и имаш чувстовто , че ще излюе нещо на бритиш инглиш, но уви нищо не излиза.  Mr. Green
Моя мъж също бълнува, Софи и тя.Аз само когато съм превъзбудена.
Аз се чудя за нещо дребно за Синтерклаас, колкото да и го сложим в ботуша. Във фирмата на мъжа ми всяка година раздават подаръци на децата, които ние преди това избираме, та смятам да не се задръстваме като миналата година с играчки.  Crazy
Иначе заплюх едно влакче от катакога на Краюдват от вчера и мисля да го купя за Коледен подарък.  Thinking
Милена, наистина и другите торти бяха хубави, но ягодовата изтрепа рибата. Даже се чудя дали не мога да я спретна за моя РД. АКо се престраша, ще те помоля за рецепта. Едва ли ще мога да я декорирам като теб, но ще намятам отгоре ягоди пък каквото стане.

# 8
  • Мнения: 1 550
Мопси, тортата е много лесно и доста се хареса. Аз по принцип си падам по всичко шоколадово и не обичам плодове в тортата или където и да е, тях ся ги хапвам отделно. Но тук си умират за сметана и плодове Wink
Ако решиш да я правиш, ето тук е рецептата. А декорацията си я правиш както искаш Wink
Само да уточня, че за крема с бял шоколада (между блатовете) използвах тена сметана (АН), а за отгоре и декорация (както и между блатовете) creme fraiche. Още една тънкост, между блатовете се слагат плодове и за да не се разтекат се прави с пош (шриц) ръбче/кръгче от сметана и вътре в него се редят плодовете и се намазва с крема и сметаната Wink Ако искаш ще потърся снимков материал за да стане по- ясно Thinking
И ние ще ходим на парти за СинтърКлаас на работата на половинката, но нямаме избор за подаръка Crazy И става една тарапана ooooh! Но важното е Алекс да е доволен. Тази събота ще посрещаме СинтърКлаас в наше село и се почва пак с дребните неща в обувката (тя вече един месец е пред камината Mr. Green) на Алекс Crazy

 Hug

# 9
  • Мнения: 1 132
Миленаааааааа, чакай да забърша лигите от клкавиатурата.  Mr. Green Всички неща изглеждат много вкусни. Мъфините също много ме впечатлиха.
Ще я спретна, дали не може с готов блат? Това не го умея. Не че другото го умея де.  hahaha
Алекс на каква вълна е тази година? Още ли е фен на Томас или има нови звезди вече. Аз събирах ли събирах стикери за куклите от АХ, а то свършила вече промоцията. Добре, че Софи още не разбира и най-вече каква отвеяна майка има.
И ние ще ходим да посрещаме в събота Синтерклаас на пристанището. Дано да е по читаво времето, че не ми се мръзне пак.

# 10
  • Мнения: 1 761
Аз да се оплача- в работата на мъжа ми само за деца над три години е организиран о тържество с подарък.Миналата година ходихме на старата му работа,мъжа ми трябваше да пее песничка вместо детето и му дадоха едно плюшено телетобис-По.Сега обаче няма да има подарък-било детето малко.
Сега обаче ние  сме му приготвили лого-зоопарк на Дибло,баба му и дядо му ми казаха,че са му купили някакъв конструктор.Има безброй играчки,аз тези,дето са най-бебешки ги бях прибрала в една кутия, но той пак си ги вади отвреме-навреме и им се радва като на нови. Hug
Скоро исках да купя играчка-хеликоптер и влязох в Барт СМит,обаче останах много разочарована от играчките за момчета-пистолети,автомати,разни военни оръжия-много агресивни ми се сториха. Rolling Eyes


Ако аз трябва да избирам играчката, бих купила дървена флейта или окулеле.Може би за следващия Сента Клас.

Милена-какво ще сътвориш за Сента Клас?

# 11
  • Мнения: 7 914
Мопси, ние пък не говорим, амам хич... най много някое алоооои толкова...но онзи ден както си минаваме с количката покрай една продавачка,  я хвана за д-то Embarassed Embarassed в следващият магазин поседгна на още една Crazy така че се успокоявам  че може и да не сме по приказките, но мсе по действието Mr. Green




Милен@
записах се в блолага ти познай за коя торта Heart Eyes


kartinka
 ами синчето като излезе от вратата веднага награбва 2 сопи... и като минем през храсталаци почва да ги удря Crazy


megan79

 как сте със спането?
а с къщата какво става?
 Thinking

# 12
  • Мнения: 1 550
Милен@
записах се в блолага ти познай за коя торта Heart Eyes
Hug

# 13
  • Мнения: 1 132

Сара, честита първа годинка на Томас!

# 14
  • Мнения: 1 132
Звезди, ей това се казва истински мъж.  Mr. Green Не думи, а дела.  Mr. Green
Софи също не говореше, когато беше колкото Ерик.
Забравила съм да ви споделя, че баща и като се прибере от работа и отива при него с касичката и докато не и даде монета да я пусне вътре не го оставя на мира. Отлеждам един малък бирник.  Mr. Green
И аз отивам да се блогна в блога.  Grinning
Лека нощ!

Общи условия

Активация на акаунт