Японски йероглифи

  • 7 169
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте всички, тъй като и друг път съм получавала помощ в този форум се надявам да ми помогнете пак Simple Smile

Трябва ми преведено на японски следното - "Непокорен дух", ако може да е с йероглифи, до този момент съм открила два йероглифа които според някакъв сайт зна4ат 'непокорен дух', но не ми се рискува, защото става въпрос за татуировка.

Предварително благодаря Simple Smile


П.П. Съжелявам ако темата не е за този раздел, но мисли, че не успях да се ориентирам по- добре Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Зандаааааааааааааааа!  Rolling Eyes

Хм, дано чуе...

# 2
  • Мнения: 4 585
Надяваш се да знае и японски ли?

# 3
  • Мнения: 2 386
Доколкото помня от темата и за Китай - да, знае, но малко. Предполагам може да помогне.
И аз я търся Занда, в дългосрочен план ми липсва тук.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 21:21 от Ева на сцена

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво ти пука какво пише, и без това никой няма да го разбере.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Надяваш се да знае и японски ли?

Все ще знае кой знае!

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
преди време търсех превод на един текст от арабски, потърсих в скайпа хора и намерих кой да помогне.
потърси някой от япония и го помоли да ти го преведе.

# 7
  • Мнения: 4 585
Все си мисля, че най-бързо с японец може да те свърже познат радиолюбител.
Но може би съм стар и затова говоря за стари техники. Ако искаш, може да намериш и японци,
които говорят български. От село Шипка, под връх Шипка. Бяха гости в шоуто на Слави Тр.

# 8
  • Мнения: 335
Когато писахме петицията за запазването на задължителното изучаване на книжовния български език в българските училища и я пуснахме в нета, подписаха я близо 100 000 души от цял свят.
Сред тях - и един български професор (или доцент) от Япония.
В темата за петицията специално му цитирах коментара, защото беше много готин.
Името му съвпадаше с това на някакъв депутат и даже Тео 777 му беше писала (на професора) погрешка, мислейки го за депутата. Тъй че - имаме из архива негова поща.
Ако не ти е неудобно да го питаш за татуировката си...

ПП И ако не помня погрешно Япония вместо Китай, все пак Laughing
което е твърде възможно...




# 9
  • Мнения: 46
Много благодаря за идеите, сега ще се поровя из кю-то или скайпа. Иначе, да интересуваме какво пише, защото са ми разказвали как един познат просто си харесал два йероглифа без да се интересува какво значат и накрая се окзало, че си е татуирал на "К**ва" Simple Smile))))))))) Нещо не ми се ще да се получава и при мен подобно недоразуменине Simple Smile

# 10
# 11
  • Мнения: 6 991
Ahahaha, във всички форуми, а.
Да ти кажем ли и тук за кифлите, дето искат да се татуират  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 232
Ще ти го намеря като имам време. Но моят съвет е много да внимаваш от къде вземаш йероглифа. Най-красивите такива са изписани по калиграфския метод, но тъй като никой не разбира тук и си драска какото му попадне, съм виждала ужасяващи "йероглифи" татуси - нищо общо със стила и правилата им за писане .

# 13
  • Мнения: 8 917
Ahahaha, във всички форуми, а.
Да ти кажем ли и тук за кифлите, дето искат да се татуират  Laughing

Това предназначено за мен ли бе? Ако е така - със сигурност нещо не съм разбрала.

# 14
  • Мнения: 6 991
Не, за драгон_флай.
Пуснала е същата тема в един друг форум.
Там едно момче се изказа доста крайно за татуровките, цитирам "кифлите, които искат да се татуират"  Laughing
И аз съм от тия кифли, иначе, споко Wink Само че нямам намерение да се дращя с някакви неща, които някой ми е казал, че значат нещо, а я значат това, я не  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт