дървен шкаф,който мирише лошо .

  • 5 665
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
кака да махна миризмата? мирише на старо   и  нещо смесено между нафталин и дърво. имате ли  идея как бих могла да премахна тази миризма,защото шкафа ми е полезен, съхранявам хартия,папки,книги и такива неща,но все пак като го отворя и мирише

# 1
  • Мнения: 9 467
Ако го боядисаш/лакираш отвътре? Rolling Eyes

# 2
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
И мен ме интересува обезмирисяването на стар шкаф. Купила съм си лавандулова масло хем и за молци ще стане. През почивните дни ще пробвам  newsm78.
Иначе една стара ракла я проветрявах поне седмица и след това я обърсах с препарат за стъкла, но тя имаше фурнир.
Сега и гардероба седи отворен да се проветрява.

# 3
  • На село
  • Мнения: 873
Много трудно можеш да "ароматизираш" старо, попило миризми дърво. Евентуално може да помогне боядисване с блажна боя или шлайфане отвътре, макар че за едни наследени от бабата на мъжа ми стари шкафове това нямаше особен ефект. В един дървен шкаф за обувки, който миришеше на крака, сложих ароматизатор за помещение - определено имаше по-добър ефект от боядисването. След ремонта реших проблема генерално - и за миризливите, и за немиризливите шкафове - в печката на село - като горят, не миришат Wink.

# 4
  • Мнения: 5 207
Сложи една чинийка със сода вътре. За 1 - 2 дни ще поеме миризмата.

# 5
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Сложи една чинийка със сода вътре. За 1 - 2 дни ще поеме миризмата.

В най - скоро време ще го използвам този метод.
И на мене този гардероб ми е старо наследство, за сега искам да го използвам за дрехи извън сезона иначе заминава и той за разпалки  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт