OIL of OREGANO?!

  • 1 584
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Та това ми е питането. Някой ползвал ли го е като превантивно и имунустимулиращо ср- во? И ако да, с каква потенция на карвакрола в него? Четох доста добри неща за ореганото, някой дори го наричат "природният АБ".

# 1
  • Sf
  • Мнения: 978
Ореганото не е ли риган?
http://bilki.elena.bg/bilki/rigan/index.htm

# 2
  • Мнения: 2 959
...Ореганото не е ли риган?...
Абсолютно права Си, Льо Пингвинче, както винаги. Явно затова никой не ми отговаря. Май трябваше да напиша другото/ Origanum vulgare/, та някой можеше да се сети за това което имам предвид. Благодаря Ти за корекцията, Ти ползвала си за каката или за Лиза?

# 3
  • Sf
  • Мнения: 978
Аз избягвам да давам превантивно, дори билки и хранителни добавки, а потенция на карвакрола ми звучи на китайски...
Нищо не мога да кажа по темата.  Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 959
...Аз избягвам да давам превантивно,...
Mrs. Lovett , благодаря Ти, най- малкото че ми каза българското име. И аз не давам нищо превантивно засега. А за болднатото, това е активната съставка на ригана, на която дължи страхотните си качества. Явно никой не го е ползвал, освен като подправка в кухнята.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Kalida, маслото с най-високо съдържание на карвакрол е мащерката /тимус вулгарис/ и то по-точно един неин хемитип, който вирее в ниските надморски височини. Т.нар. червена или черна мащерка. Тя има много широк противоинфекциозен спектър.
Маслото добивано от високопланинска мащерка е светло, то има нищожно съдържание на карвакрол.

# 6
  • Мнения: 2 959
...маслото с най-високо съдържание на карвакрол е мащерката /тимус вулгарис/ ...
Фитилджийке, благодаря за отговора, вече бях загубила надежда някой да се включи. Но тук не съм срещала да пишат за мащерката, ще се разтърся.

Общи условия

Активация на акаунт