За имената на децата

  • 2 390
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравеите мами.Нова темичка дано да ви хареса и да помогне на някои които още не е решил как да се казва детето му.Как се казват децата ви ?Как избрахте името ?Кръстихте ли го на някои (светец ;баба или дядо)?   Моите сланца се казват Мария-Габриела и Христо.Мария-Габриела носи имената на богородица и на баба си Ганка а Христо носи името на Христос.Ако някои знае как да направим каталог на имената ще е от полза на очакващите бебета. babydust7 yes                                                                   

# 1
  • Мнения: 118
Теми за имената има много, а и Ганка=Габриела?
Йорданка също е хубаво име. А?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сина ми е Велизар, кръстен на дядо си Величко.
И наистина има цял подфорум за имената.

# 3
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми се казва Катрин.
На никого не е кръстена.


# 4
  • Мнения: 14 133
Казва се Александър.  Peace На никого не е кръстен.  Wink
Просто с мъжа ми ни харесва това име.  Laughing

# 5
  • Мнения: 5 183
Синът ми се казва Томас.
Кръстен е на баща ми (но доста изменено).
Живеем и е раждан в англоговоряща страна и това повлия избора ни на име.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Дъщеря ми се казва Мария на баба си, е кръстена.

# 7
  • Мнения: 284
Въпреки че съм доста консервативна, напълно приемам избора на чуждо име за децата, които са родени в чужбина и родителите им планират там да живеят, или пък единият от родителите е чужденец. Напълно дори приемам и промяна на българската фамилия с англозвучаща за хора, които живеят в чужбина - в крайна сметка името е за да ни отличава, но е важно хората да могат да го произнесат. Когато чуя обаче тук, че някое момиченце се казва Даян, Даяна, или пък момченце да се казва Матю, ми става тъжно за детенцето. Просто комбинацията от малкото и фамилното име доста често звучи като име на герой от фейлетон и горкото дете е "дарено" с това за цял живот!

# 8
  • Мнения: 132
Дъщеря ми се казва Магдалена.На никого не е кръстена.
А иначе чувам доста забавни имена.Горките деца.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Синът ми е Калоян. Кръстен е на цар Калоян. Отказахме се категорично с мъжа ми да кръщаваме на някого, въпреки че имената на родителите ни са хубави.

# 10
  • Мнения: 336
Йоана - на таткото и на мен : Иван и Ана

# 11
  • Мнения: 959
А иначе чувам доста забавни имена.Горките деца.

В темите за имената винаги се учудвам, на хора който са убедени, че техният избор на име е идеален, а на останалите смешен и видите ли, децата трябва да ги съжаляваме, и наричаме "горките деца"!!! - така бих казала за дете което е гладно, без семейство, болно, но не бих го нарекла "горко" само защото името му не съвпада със моите представи за "хубаво" име.

# 12
  • Мнения: 437
...Когато чуя обаче тук, че някое момиченце се казва Даян, Даяна, или пък момченце да се казва Матю, ми става тъжно за детенцето...
Aster, всеки има право на свои убжеждения (както в случая даваш за пример своите), но нека не забравяме, че едно от най-разпространените женски имена в България съвсем не е българско - Мария.Но си звучи толкова естествено в комбинация с фамилното име...
Защо Даяна Георгиева (примерно) да не звучи добре newsm78
А името Матю се среща доста отдавна в България.Аз познавам двама души с това име, които са доста възрастни.
 

# 13
  • Мнения: 1 763
Синът ми се казва Лъчезар. Не е кръстен на никой, името избрахме от списък с имена в нет-а.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287923.0 точно 3 теми по-надолу от твоята....

Общи условия

Активация на акаунт