Варицела и бебе

  • 3 311
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
 Здравейте, д-р Слънчева! Синът ми (на 2г. и 11м.) е с варицела. Какъв е рискът за бебето ми (на 1м. и половина)?

# 1
  • Мнения: 5 760
Ако са контактували е много възможно да се разболее в интервал 14-21 дни от контакта. Добре е да се следи, защото при бебетата протича доста тежко.

# 2
  • Мнения: 1 666
Благодаря ви, д-р Слънчева!
Двете деца, разбира се, имаха контакт.
От снощи (точно две седмици по-късно) на бебето взеха да избиват пъпчици по окосмената част на главата, днес има и няколко по тялото. Само червени петънца са, нямат воднисто връхче. Според докторката ни, с която обаче само по телефона говорихме, не можело да е варицела. Даже ми разви пак теория, че до 6-мес. възраст имало имунитет.
За какво по-специално да следим сега?

# 3
  • Мнения: 5 760
Щом обривът е в окосмената част на главата е абсолютно сигурно, че е варицела. До 1-2 дни ще станат и мехурчета. Мажете всяка пъпчица с ментолов спирт и слагайте или сурлхфатиацол на прах или антибиотична пудра. При температура- Панадол по 3 мл. през 6 часа и вит.Ц 2 мл. еднократно дневно. Ако температурата е висока и обривът силен(може да бъде по хранопровода, червата) е добре да се консултирате с инфекционист. Оводняването е задължително. За съжаление децата отказват да се хранят и ако това настъпи и при вас е подходящо вливане на течности чрез системи. Cry

# 4
  • Мнения: 1 666
Отново благодаря!
Тя засега си се храни нормално, пие си и водичка, да се надяваме да не стигаме до крайности! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт