Как да почистя филтрите на аспиратора

  • 5 127
  • 14
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аспираторът ми е марка "Фабер".Филтрите са постоянни,но не са почествани скоро,опитах с обезмаслител на Мистър Мукул-ефект нула.Моля за идеи-по-силен обезмаслител или други трикове.

# 1
  • Мнения: 99
направо в миялната машина

# 2
  • Видин
  • Мнения: 168
 Peace в миялната,всичко пада

# 3
Обезмаслител "Meglio"

# 4
  • Мнения: 3 641
Свалям ги, накисвам в банята с Фрош или Циф  и с четка търкам Peace

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ви за бързите отговори  bouquetСега отивам да опитам.

# 6
  • Мнения: 1 305
По принцип е добре да се почистват веднъж на един - два месеца, в зависимост от употребата, за да не се задръстват. Когато се мръсни и кпд-то на аспиратора пада.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сваляш, пръскаш с обезмаслител, изчакваш 20-тина минути, мяташ в миялната. Стават като нови.

# 8
  • Мнения: 734
Сваляш, пръскаш с обезмаслител, изчакваш 20-тина минути, мяташ в миялната. Стават като нови.

А понеже рамката на филтрите е пластмасова, няма ли някаква опасност за нея в миялната? На каква температура ги миете?

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На икономична, мисля е 55 градуса. Ама моите нямат пластмаса, само инокс са.  Thinking

# 10
  • Мнения: 734
На икономична, мисля е 55 градуса. Ама моите нямат пластмаса, само инокс са.  Thinking

Хм...ами не знам тогава моите дали да ги пускам...да не ги прецакам нещо..  newsm78 До сега съм се мъчила на ръка, ама не е много гот...

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Има 2 вида пластмаси - които издържат в миялна и които не. Можеш да пробваш твоите филтри от коя са, но първо проучи има ли резервни и на каква цена Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 734
Има 2 вида пластмаси - които издържат в миялна и които не. Можеш да пробваш твоите филтри от коя са, но първо проучи има ли резервни и на каква цена Rolling Eyes

Добра идея!  Joy
 newsm10

# 13
  • Мнения: 3 818
Аз ги бях забравила да ги чистя тия филтри бая време и в един момент като опитах - нито търкане помогна, нито пъхането им в миялната.
Тогава ги напръсках с препарат за почистване на фурни - от онези спрейове, които се пръскат, чака се и след това се бърше. Напръсках ги здраво, изчаках половин час и след това станаха като нови Simple Smile

# 14
  • Мнения: 417
и моите в миялната. става страхотно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт