8-годишно момиченце от Йемен е жена на годината

  • 2 158
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Историята на това момиченце ми напълни душата.......Искам да я споделя с вас - http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1251782

През април Нуджуд Али се обърна към съда в столицата Сана да разтрогне брака й, след като станало ясно, че родителите й са я излъгали, че ще я дадат на съпруга й, когато стане на 18. Седмица след сватбата те я принудили да живее с него. 30-годишният мъж малтретирал детето физически, психически и сексуално.

Нуджуд Али даде на съд и съпруга си, и баща си и се обърна за помощ към адвокат, който се занимава със защита на човешките права.

В специално изявление на организаторите по повод наградата на Нуджуд Али се казва, че тя и адвокатката й Шата Насер трябва да положат огромни усилия, за да спасят от подобна съдба и други невръстни момичета.

Наградата на Нуджуд включва дарение в размер на 100 хил. долара, които да бъдат използвани за образоването на момичетата в Йемен, за които ранният брак не е изключение.

"Надявам се да живея тук и да работя за децата, за един нов свят и за едно ново общество", каза 8-годишната Нуджуд Али, която присъстваше на церемонията.

# 1
  • Мнения: 6 991
Спомням си тази история. Дано малко или много тя успее да промени нещата там със своя пример.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Колко е човеченце, а какъв дух има.  Thinking Заслужава да е "Жена на годината", защото е по-жена от много други.

# 3
  • Мнения: 1 187
А аз продължавам да се чудя как може да има такива родители?
Ако момиченцето запази този си дух, може да очакваме много от нея в бъдеще.  smile3501

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Жалко е, че децата понасят нашето безумие на свой гръб, а трябва да имат сила  ида ни наливат акъл в главите. А ние после да ръкопляскаме несръчно и сконфузено.

# 5
  • Мнения: 3 521
Настръхнах. Потресаващо е, когато едно детство е почернено по този начин. Горчива титла, много горчива.

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Колко е човеченце, а какъв дух има.  Thinking Заслужава да е "Жена на годината", защото е по-жена от много други.

аз съм на същото мнение!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 103
Леле какви ужасии има по света  Shocked.
Браво за нейната смелост.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 840
Това момиче е по жена от много възрастни.

# 9
  • Мнения: 3 423
Кел файда, като е съсипано и физически, и морално.

# 10
  • Мнения: 5 877
Браво на момичето, изненадвам се колко окумуш е било да намери адвокат, пък и как е успяло де факто.
И спечелило ли е делото? Защо ще остава в Йемен - и къде? Ни при родителите, ни при съпруга става.
Не ми изглежда съсипано, но оттук нататък накъде? Парите от наградата отиват за други такива деца, а това собствено какво прави оттук нататък?

# 11
  • Мнения: 654
Настръхнах. Потресаващо е, когато едно детство е почернено по този начин. Горчива титла, много горчива.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами, хубаво, ама титлата няма да и върне детството.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дано малко или много тя успее да промени нещата там със своя пример.
Дано!

# 14
  • Мнения: 637
Кел файда, като е съсипано и физически, и морално.
Tя е силно момиче и ще го преодолее Peace За съжаление хиляди  деца, които споделят нейната съдба не успяват. Какво се чудите какви са тези родители, по-скоро какви са тези обичаи. В страни като Йемен това  сигурно е напълно нормално. Шапка свалям на това дете, че е застанало срещу тия смразяващи нрави. Браво Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт