Дали това е алергия?

  • 598
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Днес за първи път пих фреш от грейпфут,после кърмих бебето след около два часа и веднага бузките и станаха тъмночервени и топли на пипане,кожата сега е малко грапава.Възможно ли е сокът да даде толкова бърза реакция?И ако да,при захранването трябва ли да внимавам повече,т.е да считам Виан за алергична?
На голямата ми дъщеря ставаха така бузките като яде домат или кисело мляко...дори и сега понякога се случва...тя е с много леко изразен АД.

# 1
  • Мнения: 88
Определено описанието отговаря на алергична реакция, но това само специалист може да потвърди. На мен още в родилния дом ми казаха да избягвам сокове от цитруси докато кърмя, но мисля, че имаха предвид "натуралните" сокове, а ти си пила фреш.

# 2
  • Мнения: 1 404
Да,и аз ги избягвах,но сега нямаше как-голямата ми дъщеря е болна и отказва да си изпие сока ако не пийна и аз Confused
Няма как да потвърди специалист,защото вече отмина Thinking

# 3
  • Мнения: 1 584
Възможно е да е реакция от фреша. На моето първо дете се появяваха лишеи по бузите - първия съвет на педиатърката беше да не й давам на нея цитруси (беше около 1г) и да не ям аз (още кърмех).

# 4
  • Мнения: 498
Не съм кърмила,но знам,че по време на кърма цитрусови,мъхести плодове не се ядат

# 5
  • Мнения: 1 404
Възможно е да е реакция от фреша. На моето първо дете се появяваха лишеи по бузите - първия съвет на педиатърката беше да не й давам на нея цитруси (беше около 1г) и да не ям аз (още кърмех).
А други храни каза ли ти да ограничаваш?За цитрусите вече е ясно,забравяме ги и двете,но нали предстои захранване-мога ли да въвеждам храни като елда,соя,овес-в съответната за това възраст,разбира се?

# 6
  • Мнения: 1 584
А други храни каза ли ти да ограничаваш?За цитрусите вече е ясно,забравяме ги и двете,но нали предстои захранване-мога ли да въвеждам храни като елда,соя,овес-в съответната за това възраст,разбира се?

Не, не ми е казвала. Аз казах, че нито давам цитруси, нито аз ям - тя тогава каза просто да я наблюдавам. Още 2-3 пъти са й се появявали, но така и не намерих закономерност Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 68
Натуралният сок от цитруси (в кутии който е), не е добър за кърмачки , защото плодовете се смилат с корите и точно там е проблема. Мисля че не е проблем ако сам си приготвяш фреш. Аз лично дълго време се пазих, но сега си хапвам мандарини и портокали въпреки че още кърмя.

# 8
  • Мнения: 961
Според мен си е реакция към цитрусите! А по време на захранването със сигурност ще трябва да внимаваш повече, което не означава съвсем нищо да не даваш, а да въвеждаш с по-голям интервал новите храни и да забавиш алергените! Другото и по-щадящо нещо е въвеждането да става чрез теб, като самата ти започваш с по-минимални количества храните, от които се притесняваш, че може да има реакция!
Успех и дано нямате други нежелани реакции!

Общи условия

Активация на акаунт