Колко средно е месечната издръжка на бебето?

  • 10 488
  • 120
  •   1
Отговори

Анкета

Месечно за бебето харчим средно...

Опции:

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Говорете ми в цифри, ползвайки горната анкета.
Ако обичате, писмено да допълвате детайли, които ви се виждат важни Simple Smile

Говорим за бебета - под годинка. Ще се опитам да дам максимално много и подробни опции на анкетата за целта.
Ако можете, в примерната издръжка включете базови неща, т.е. такива, без които не може (пелени, дрехи, мляко - за бебета на АМ - храни - пюрета, каши, продукти, играчки), а не неща, които не са необходими дефакто, въпреки че е добре човек да има по много от всичко Simple Smile

Ако имате груба представа кое колко излиза месечно, моля пишете
(от типа на: пелени - Х лв, мляко и пюрета - Y лв, дрехи и играчки - Z лв).

Ако разходите варират прекалено (примерно първите три месеца да гледате бебето ви е струвало сумата Хикс, а следващите шест - една трета от Хикс), то пояснете.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 036
Гласувах 300-400 лв.
Pampers - 60 лв;
АМ - 120 лв;
пюрета и каши (давам само Хип и кашите на Милупа) - 150 лв
дрехи и играчки - минимум 50 лв, тъй като много ни подаряват!
Общо към 400 лв, излиза че спокойно можех за гласувам и със следващата опция  Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И какво излезе - май трябваше да гласувам със следващата опция  Blush

Можеш да изтриеш глас и да дадеш нов вот Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 23 036
И какво излезе - май трябваше да гласувам със следващата опция  Blush

Можеш да изтриеш глас и да дадеш нов вот Grinning
Извинявам се - оправих го, сметките ми излязоха солени  Blush

# 4
  • Мнения: 1 428
Пелени 70 лв. ,АМ 90-100 лв.,играчки 50 лв.,дрехи и обувки поне 100 лв(Понеже обувки купувам 2 пъти месечно,тъй като още си сурка крачетата като ходи и ги изтърква),пюрета пак около 100 лв.,памперсови пелени 20 лв.,козметика 15-20 лв.И станаха около 460 лв.,без да слагаме прах,ток ,вода.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340

400-500 лв.

Първите три месеца почти нищо не купувах, освен памперси и козметика - кърмих през това време, дрехи имах много накупени предварително и след това доста подаръци.
Но след това като ми спря кърмата - 100-120 лв. АМ, 60 лв. памперси, 120 лв. пюрета и каши, козметика - 30 лв., дрехи, обувки, играчки - 50-150, но е много относително.Имало е месеци в които не съм купувала нито дрехи, нито играчки, а е имало и месеци в които само за една играчка съм давала 100 лв.

# 6
  • Мнения: 518
Опция 4.  Включвам неща от първа необходимост и съм някъде към 350-360 лв. Интересното е, че майчинството ми за сега стига, но друг е въпроса, че за последните 2 месеца нямам превод! #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 172
100-200 лв.
Месечният ни доход е висок,но никога не сме харчили повече за детето  Peace Нищо не и липсва,разполага с абсолютно всичко  Peace Не виждам къде харчите 400-500 лв  Thinking Памперси,пюрета,каши,храна-това се купува всеки месец.Дрехи,обувки и грачки не се купуват всеки месец,няма нужда.Е,играчки,може би ,но дрехите и са накупени предварително.То ако взема да купувам всичко,което видя по магазините и да пълня гардероба и със всякакви изгъзици и 1000 лв няма да ми стигнат  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 286
Гласувах 300-400лв., купуваме само най-необходимото: памперси-40лв., АМ-60, пюрета /каши, сокчета, солетки и бисквити/-70лв., друга храна /т.е. продукти за да й сготвя/-50, козметика-10лв., дрехи, обувки-60, играчки-20, лекарства-40. Понеже минахме годинката, съм усреднила разходите.

# 9
  • Мнения: 186
60 лв. памперси
20 лв. каши
20 лв. пюрета (приготвям домашни, за месец да съм купила най-много десетина; суровини за домашните-от родителите ни, които произвеждат)
50 лв. макс. за дрехи - повечето са подаръци и което става за носене от първото дете и племенника ми. Налага се да купувам дребни неща-потничета, чорапогащници, лигавници.
Излиза, че на месец за малкия отиват около 150 лв.
(+50 лв., ако съм пропуснала нещо като изчерпана козметика, прах, мокри кърпи, някоя играчка или глезотийка)
Общо 200 лв.
Не броя по-мащабните покупки, като стол за кола например.
Възраст-7 месеца.
А до пети месец практически са само памперсите.

# 10
  • Мнения: 9 973
50лв. памперси
храна
дрехи
обувки
сапун,шампоан,прах за пране
играчки
дребни неща
300лв.

# 11
  • Мнения: 428
Засега 100 - 200 лв.
Но дъщеря ми е само на кърма и основният разход са памперси и кърпи - 70 - 80лв, лекарства и козметика - 20 -30 лв, дрешки - 30 - 40, играчки основно ни подаряват, а доста от дрешките са  наследство от братовчедка и.  
С порастването и предполагам ще растат и разходите.

# 12
  • Мнения: 9 814
Зависи от възрастта на бебето.
До навършване на 4-ия месец купувахме само памперсите, защото кърмех бебето.
След това давах пари и за каши и пюрета, но повече наблягах на домашно приготвеното.
Т.е. гласувах с втора опция.

# 13
  • Мнения: 3 869
При нас са около 100 лв. и то понеже е първо дете и много неща трябва да се купуват - дрешки, играчки. Иначе бебето е на кърма, захранването ще бъде педагогическо, т.е. по никакъв начин няма да се отрази на бюджета. Сега сметката е такава - 30 лв. за месечните консултации с хомеопата ни, дрешки и играчки, книги за отглеждането - около 60, специален прах за пране - 12 лв. Пелините са за многократна употреба, затова отива повече прах.
Е, имаше предварителни разходи - за пелените и някои пособия, които се оказаха необходими заради специфични проблеми и желания на бебето. Ще има и още - столчето за хранене, премирно. Та, ако събера краткотрайните активи и дълготрайните за първата годинка, общата сметка сигурно ще дойде средно 250 на месец (основно заради количката, столчетата за кола, столът за хранене, кошарата, леглото, скрина на бебето). Избягвам козметиката - наблягам на естествени субстанции.
При мен разходът "книги" е специфичен - купувам много - стандартни за отглеждане и тясно насочени - детска психология, масажи за бебета и деца, двигателни упражнения за бебета и пр. - по няколко по всяка тема.
За дрешките - гледам да са български и не влагам особени средства. Да, и аз харесвам Petit Bateau, но не смятам, че си заслужава да се дават толкова пари. Важното е да са 100% памук, да са удобни за детето и мен, и да са приятни на външен вид. Няколко български фирми задоволяват тези ми изисквания.
Политиката ни по разходите за детете се опредаля изключително от нуждите - всичко, което купуваме е за задоволяване на нужди, не на прищевки. И понякога хвърляме повече средства, ако даден скъп продукт отговаря точно на нуждите за разлика от по-евтиния му аналог. Разходите за детето при нас нямат връзка с доходите и представляват един незначителен процент от общите ни приходи.
Със следващото дете, разходите ще са наполовина предполагам  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 187

Политиката ни по разходите за детете се опредаля изключително от нуждите - всичко, което купуваме е за задоволяване на нужди, не на прищевки.
Това изречение много ми хареса! Напълно отговаря на моите представи за харчене и покупки.
За протокола - 200-250 лв.

Общи условия

Активация на акаунт