Колпит и бактерии

  • 1 276
  • 2
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте, моля за помощ и съвет:
Състоянието ми е следното и вече се боря цяла година, незнам вече да сменя доктора ли какво да правя.
Отидох на проф.преглед м.януари - пуснах си цитонамазка - Пап 2 - гноен колпит. Изписаха ми полижинакс вагинално.
Получих обаче и кървене, отидох на ехограф по друг повод и се оказаа,че имам малки кистички и единия ми яйчник е леко увеличен.
Отидох отново при гинеколога и той ми изписа Дуфастон 3 мес.,защото и кървях пак.
След дуфастона отново на преглед и цитонамазка и се оказа,че пак съм с пап 2 - гноен колпит. Изписа ми вече Гиналгин таблетки вагинални и хапчета 4 на брой се изпиват наведнъж от мен и партньора ми, забравих им името обаче. Прегледа гинокологичния беше добре, нямаше нищо за което да се безспокоя.
Следващия месец получих същото течение и вече крайно изнервена отивам отново, защото искам да отстраня проблема, а и искам да забременея.
Доктора вече реши да пусне микробиологично изследване, оказа се че имам Стафилококи аурелиус, изписа ми антибиотик.
Отново ме погледна на ехограф и каза,че яйчника ми е малко увеличен, предполагал че там била повече овулацията ми в момента, обаче се оказа,че моя цикъл доста закъсня- дойде ми на 45 ден, което ме води до мисълта,че тогава не съм била в овулация.
Сега отново имам някакво течение. Какво трябва да направя вече? Дали съм излекувала тези бактерии? Трябва ли отново такова изследване?

# 1
  • Мнения: 116
Как функционират яйчниците Ви и дали имате овулация няма нищо общо с колпитните проблеми
за които вероятно отново ще трябва да се извършат изследвания както и на съпругът Ви.

# 2
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На какво може да се дължи увеличението на яйчника, който е така от няколко месеца - установено при два ехографски прегледа. При последния преглед доктора каза,че се дължи на овулацията. Менструален цикъл имах на 16.09, бях на преглед на 29.09 - тогава доктора предположи че съм в овулация и затова яйчника е увеличен, но по-късно аз установих че не съм била в такава т.к следващия цикъл дойде със закъснение и беше на 03.11. - почти 45 дни по-късно. ( нали овулацията е 14-16 дни преди цикъла).

Имам и още един въпрос , възможно ли е тези течения и нередовния цикъл да се дължат на хормонални проблеми? Задавам ви този въпрос, защото по време на приема на Дуфастон получих киста в гърдата, която според мамоложката е в следствие на употребата на хормоналния препарат. Досега не са ми изследвани никакви хормони.

Моля посъветвайте ме какво изследване трябва да изискам да ми бъде направено, за да отстраня проблемите, а също и на съпруга ми.
Благодаря за вниманието.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 22:57 от zornitsa

Общи условия

Активация на акаунт