бебето не отговаря на гестационната седмица

  • 28 869
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте!
Ако някой е имал подобен на моя проблем ,ще съм много благодарна , ако сподели опит . Днес бях на първи преглед след положителен тест за бременност , в 8 г.с. съм , но вагиналният ехограф показа много малък зародиш , който според доктора отговаря на 6 г.с. На повторен преглед съм след две седмици , за да се види дали бебето се развива или не , но дотогава ще се побъркам от притеснение , затова моля да споделите ! Tired

# 1
  • Мнения: 1 919
щом ДОКИ нищо не е казъл значи няма проблем, просто може да си имала късна ОВУ и по-късно оплождане.Всичко ще е  наред!

# 2
  • Мнения: 682
Не се притеснявай предварително. При мен беше абсолютно същата ситуация и ...резултатът се вижда в линийката ми Grinning 
Лека бременност! Hug

# 3
  • Мнения: 7 723
Не искаш да те притеснявам, ама на мен това ми се случваше три пъти поред....
Седмиците си растяха, а плодът- не...
Резултатът?
Резултатът и трите пъти беше спонтанен аборт в 13- та г. с.
Диагнозата?
Диагнозата беше "Кухо яйце"...каквото и да значи това... Rolling Eyes
На българси език?
...това значи, че ембриона просто не расте като нормален такъв,
а просто си оставаше някаква пихтиеста маса,
която така и не се сдобиваше със сърдечна дейност...
Причини?
Причини нямаше. Това ставаше след, като бях родила първото си дете...
Просто, още в началото, когато при оплождането се кръстосват
Х и У хромозомите, те не се кръстосват правилно... получава се някаква аномалия...
...
Съвет?
Съветът ми е незабавно да потърсиш и второ докторско мнение... Confused

Стискам ти палци Peace Hug

# 4
  • Мнения: 840
Споко Hug и при мен разликата беше две седмици. Ще видиш, че при повторния ехограф всичко ще е наред.

# 5
  • Мнения: 1 554
Ако си сигурна кога си забременяла,мисля ,че няма проблем Peace

# 6
  • Мнения: 479
Не бързай да се притесняваш. От ехограф до ехограф има разлика  Wink На мен в края на бременността 2 различни ехграфа даваха половин килограм разлика в плода, така че не бързай да им се връзваш още от сега. А и ако имаше оснавания за тревоги, лекарят щеше да ти каже  Hug

# 7
  • Мнения: 317
Забравих да уточня , че има сърдечна дейност , просто размера е три пъти под минималната норма за 8 г.с. ConfusedНяма оформено тяло , което трябвало вече да се вижда  Докторът говореше за генетични изменеия , които понякога можело да доведът до липса на растеж на плода, въпреки че са налице пулсации

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 21:40 от meli_80

# 8
  • Мнения: 1 475
И аз мисля, че не трябва да се притесняваш, изчакай до следващия преглед!

И аз при първия преглед, уж бях в 4г.с и имаше само сакче, но не се виждаше нищо в него и след две седмици, ми казаха пак да отида, изведнъж се оказа, че има ембрионче със сърдечна дейност, което отговаря на 8г.с- гледана съм на един и същи апарат от двама лекари, е как става бебето изведнъж да отговаря на 8 г.с незнам, като само преди две в сакчето не се виждаше нищо още, изведнъж, не знам, но е факт!!!Така, че изчакай, не мисля, че ще имаш проблеми!!

# 9
  • Мнения: 175
Нямаш никакъв повод за притеснение!
Ева до последно "изоставаше" от гестационните си седмици според докторите., и то с около 2 седмици. А пък си се роди точно на термина и беше 3.300 кг. Така че, това абсолютно нищо не означава. Ще видиш, че всичко ще е ок.

# 10
  • Мнения: 7 723
Забравих да уточня , че има сърдечна дейност , ....
Това е успокоително, но все пак потърси и друго мнение Hug
Успкой се. Това е много важно. Стискам ти палци Hug

# 11
  • Мнения: 317
Благодаря ! Hug

# 12
  • Мнения: 349
Забравих да уточня , че има сърдечна дейност , ....
Това е успокоително, но все пак потърси и друго мнение Hug
Успкой се. Това е много важно. Стискам ти палци Hug

И аз имах ....., но няма да разказвам. Naughty
 стискам ти палци всичко да е нарад  Peace

# 13
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Споко Hug и при мен разликата беше две седмици. Ще видиш, че при повторния ехограф всичко ще е наред.
Hug

# 14
  • Мнения: 317
Непременно ще пиша след две седмици , когато съм отново на преглед . Благодаря Ви ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт