Случайност или какво?

  • 2 090
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 813
От няколко месеца ми се случват много неприятни неща по улиците.
Искам да знам случайност ли е или просто излъчвам нещо,личи си страхът ми или какво?

Спомням си,че първият неприятен случай беше зимата,около 20:00. Излизаме с една приятелка,тя решава да си изтегли пари от банкомат,на главна улица в центъра на града. Докато тя си върши работата,аз стоя с гръб към нея и си гледам по улицата. Забелязох двама мъже,които вървяха в обратна на нашата посока. Единият обаче ни видя,побутна другия и тръгнаха към нас. Казах на приятелката ми и почнахме да бягаме,влязохме в първото кафене. Доста се уплашихме.

Вторият ми случай. Лятото следобед 16:30 ставам от кафе и на 20м от него усещам как нещо се отскубва от врата ми - златния ми синджир. Обърнах се и видях как един тъп наркоман бяга. Запомних го. Жалби,разпознаване и т.н.

Трети случай месец след грабежа ми. Вървим със същата приятелка,отново посред бял ден на оживена улица,влизаме в една пресечка и някакъв млад мъж ме спира "извинявай,познавамте!" /личи му,че е наркоман/ . Казах,че се бърка и продължихме бързо с приятелката ми. При което зад мен "ЧАКАЙ !!! ЕЛА ТУКА! "  Познайте дали отидохме,влязохме в един магазин за обувки и изчакахме да се отдалечи. Беше и пълно с хора,та май му мина мерака да прави каквото и да е.

Четвърти случай вчера. Отново със същата приятелка,ще пием кафе, влизаме в едно,което се предполага,че трябва да е пълно,защото има гимназия наблизо. Уви-  кафенето празно,само един млад мъж,абсолютен перко навизия,стои на една маса,пие нещо и гледа надолу. Решихме,че ще ходим на друго кафе. Както си говорим,забелязваме,че този същия е дошъл и е на отсрещната маса. Приятелката ми ме пита как ли е разбрал,тогава се сетих,че ние изкоментирахме,че ще ходим на въпросното място. В този момент той стана от масата .
-Ами извинявайте може ли да дойда при вас понеже ми е тъпо сам?
/имаше визия на ХЕРЦ ама отвсякъде/
-Ние си тръгваме,съжалявам.
След 3 4 мин наистина ставаме да си ходим и този казва на приятелката ми "Извиняваай ще може ли .. "

Познайте можеше или не можеше. Направо си заминахме.

Петият случай е днес. Приятелката ми минава от същото място,където "се беше припознал в мен" онзи там.  Но е бил друг мъж. Тръгва да върви след нея, накрая тя решава да влезе в един магазин и да мисли какво да прави - този път е сама. Гледа навън, мъжът се отдалечава бавно и я гледа в очите. Стреснала се е доста,обадила се е по телефона и я прибрали близки.

Та въпросът ми е :  Какво става, преди като че ли нямаше толкова много луди?  Почвам да си мисля,че те избират жертвите си,ние нещо излъчваме ли? Може би си личи,че сме си патили и се вижда страхът ни? Не мога да разбера!
Но определено имам вече голям страх да излизам сама,дори през деня.

# 1
  • Мнения: X
Усещат адреналина и колкото повече си мислиш,че ще попаднеш на някой идиот, толкова повече съдбата се старае да не те разочарова в очакванията си.
В момента, в който излезеш от сценария си на жертва, нещата си идват на мястото. Изгрява слънце, запяват птички и мрачните субекти отиват да тормозят някой, на който му е дошло време примерно за Сатурнова дупка.

# 2
  • Мнения: 6 417
Зарежи я тая приятелка. Crazy

# 3
  • Мнения: X
Зарежи я тая приятелка. Crazy
А, вярно. Може тя да е карък. Peace

# 4
  • Мнения: 1 813
Зарежи я тая приятелка. Crazy
А, вярно. Може тя да е карък. Peace

Когато ми взеха синджира от врата бях с друга. Просто май лудите са много вече.

После " Бургас бил градът на трите ленти и ножа на кръста" .  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
А може не ти, а приятелката ти да ги привлича Laughing
Ии, Шушон ме изпреварила.

Стегни се, това са глупости Hug Наплашила си се от грабежа и всеки срещнат перушан ти изглежда страшен. Аз, след като ми обраха стаята, докато аз спях вътре, 2-3 месеца не можех да се съвзема и постоянно си мислех, че някой ще ми бръкне в чантата, в джобовете, че някой ще влезне у нас нощем и т.н. Стрес. Ще мине Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 210
Според мен много се вживяваш в преживяванията си и сама си вкарваш паника. Предполагам, че и приятелката ти е от този тип. Освен отскубването на синджира ти, не виждам нищо толкова стресиращо в останалите разказани случки. Иначе, идиотите са навсякъде....

# 7
  • Мнения: 592
Не - няма нищо общо с усета на кучетата към хората които ги е страх от тях. Просто анархията и безнаказаността са водещи в най-новата ни история. Не е страшно, че това се случва, страшното е че е истина и ще продължи да се случва, но никой нищо няма да направи - на тези които веднага ще ми скочат, ще дам пример с днешната стачка на УЧЕНИЦИ !!!! в Германия. Баси и случката, а тука сме си от 2 века силни само на маса. Защо това не стане в Щатите или Германия - щото като стане, после не ми се мисли какво се случва с тези ХЕРЦ-и! Ето ви още един пример на прекрасна Родина със скапана държава.
п.п. А какво точно е ХЕРЦ? Сигурно не е единица за честота на тока?

# 8
  • Мнения: 1 813
Според мен много се вживяваш в преживяванията си и сама си вкарваш паника. Предполагам, че и приятелката ти е от този тип. Освен отскубването на синджира ти, не виждам нищо толкова стресиращо в останалите разказани случки. Иначе, идиотите са навсякъде....

Добре,как не е страшно да теглиш пари от банкомат,да те забележат и да тръгнат към теб?
Или от едно кафе,да се пресели на друго,човек видимо ненормален?
Или да те преследват по улиците? Отново човек с точна визия на наркоман, само да ти поясня,че повечето грабежи на улицата са от наркомани.



Херц са онези наркомани,които направо се боцкат.

# 9
  • Мнения: X
Не - няма нищо общо с усета на кучетата към хората които ги е страх от тях. Просто анархията и безнаказаността са водещи в най-новата ни история. Не е страшно, че това се случва, страшното е че е истина и ще продължи да се случва, но никой нищо няма да направи - на тези които веднага ще ми скочат, ще дам пример с днешната стачка на УЧЕНИЦИ !!!! в Германия. Баси и случката, а тука сме си от 2 века силни само на маса. Защо това не стане в Щатите или Германия - щото като стане, после не ми се мисли какво се случва с тези ХЕРЦ-и! Ето ви още един пример на прекрасна Родина със скапана държава.
п.п. А какво точно е ХЕРЦ? Сигурно не е единица за честота на тока?
объркаФ се

# 10
  • Мнения: 3 210
Може би е въпрос на мироглед и житейски опит...Би било страшно, ако си сама, на затънтена тъмна улица, поне за мен. Предполагам, че откакто ме гониха до пред входната врата, та чак подметките ми пропушиха, ми се промениха критериите за страх и самозащита.
Иначе, прав е notar, за съжаление...

# 11
  • Мнения: 2 792
  Прочетох, че виждаш преследващите наркомани навсякъде, а си имала единична случка с такъв, другото е плод на твоите заключения, не мога да се ентусиазирам поради тази причина.
  Съжалявам, но нямам намерението да те подкрепя в самонавиването ти, може би е трябва по трезво да приемаш в какви ситуации попадаш.
 

# 12
  • Мнения: 1 813
Значи според вас си внушавам?  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 423
Добре, че нямате неонацисти в града.

# 14
  • Мнения: 4 585
Извинявай, какъв смисъл влагаш в "луди"? Херцове, мерцове, и накрая обобщаваш "луди".
Може би имаш предвид психично болни?

Общи условия

Активация на акаунт