От какво бихте се лишили?

  • 4 315
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
От какво бихте се лишили(спестили)-храна,дрехи,козметика,заведения,почивки и т.н.,за да купите нещо за себе си или по-скоро за вкъщи? newsm78Имам познати,които с месеци не излизат никъде,не си купуват дрехи,а на кръчма цяла вечер пият по 1 сода,но след  време си купуват я лаптоп,я някое лсд....Това ми се струва леко странно,затова реших да ви чуя и вас. Thinking
 

# 1
  • Мнения: 2 448
Не виждам нищо странно, какво да направят хората, ако средствата им са ограничени, а искат да си купят по значима придобивка. Да ги изпапкат по кръчми ли? Всеки сам си определя кое му е по важно.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво му е странното ...
един депутат събираше даже от закуските.

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Ако трябва да купя нещо за дома или за детето,и нямам достатъчно средства,бих се лишила от всичко,за да го купя.За мен е по-стрнно,това че някои хора предпочитат да ходят по кръчми и да хвърлят пари на вятъра ,отколкото да ги вложат в нещо смислено-лаптоп или каквото и да било за дома и семейството. Peace

# 4
  • Мнения: 323
Хората,за които говоря не си финансово пртеснени,за да пестят по-този начин.Не говорим за пилеене на пари по кръчмите-но се излагат с това скотстване.

# 5
  • Мнения: 646
Всеки си знае колко пари има и колко е богат , независимо от това какво мислят хората за него.
И за мен пръскането на много пари по заведения е глупаво. За по-малко пари бихме си направили нещо в къщи , даже и ще е по-вкусно. А приятелите могат да дойдат и в къщи.
От изброените не бих се лишила никога от храна, от останалите бих.

# 6
  • Мнения: 3 880
В грешка си нещо newsm78
Странно би било, ако някой, който разполага с ограничени средства, през вечер виси по кръчмите и се прави на баровец за пред хората, а не мисли за липсите в къщи.  Peace

# 7
  • Мнения: 581
 Аз съм с широки пръсти и пестенето не ми се отдава.Най-голямото ми постижение е спирането на цигарите и по-рядкото излизане нощем.От дрехи, козметика и почивки не искам да пестя.Мисля, че ако ми се наложи да се лиша от нещо, то ще бъде от храна.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 819
От много неща бих се лишила. За да имам голямо жилище се лиших от честите вечери в ресторанти, от пътувания, започнах да си купувам по-евтина козметика и дрехи. Единственото от което не пестя и не смятам да пестя е от детето. На нея продължавам да й купувам хубави дрехи и играчки.

Човек си има някакви приоритети и когато знаеш защо го правиш не е лишение или драма. Това, че спряхме да ходим по ресторанти, ми позволи да развихря готварския си талант и ми доставя удоволствие.

# 9
  • Мнения: 3 880
Не говорим за пилеене на пари по кръчмите-но се излагат с това скотстване.
Въпрос на приоритети. За някои кръчмите и парцалките са висша форма на забавление и душено удовлетворение, за други пътуване, за трети лаптоп или някаква друга материална придобивка за дома. Затова е хубаво всеки да гледа себе си.
А за това кой колко е добре финансово може да се спори Wink Всеки знае него си...

# 10
  • Мнения: 540
Аз съм с широки пръсти и пестенето не ми се отдава.Най-голямото ми постижение е спирането на цигарите и по-рядкото излизане нощем.От дрехи, козметика и почивки не искам да пестя.Мисля, че ако ми се наложи да се лиша от нещо, то ще бъде от храна.

и аз така

# 11
  • Мнения: 323
Стига сте се хващали за думата,хората за които говоря,знам с какви финанси разполагат,не празнословя.Просто ми се струва странно,да стоят с месеци буквално в тях си ,сами,защото нямат половинки,за да не отидат някъде с приятели и да изхарчат десет лева месечно.Пак казах не говоря да отваряме и затваряме заведенията,а за съвсем нормално едномесечно излизане.
Темата беше съвсем друга...

# 12
  • Мнения: 646
Ами приеми , че за тях, това е най-нормалното нещо.

# 13
  • Мнения: 861
Защо мислиш, че се хващаме за думата?
Всеки сам решава за какво да си харчи парите си и какви са приоритетите му! И не мога да разбера защо според теб е задължително да се излиза ежемесечно на кръчма newsm78 Можеш де прекараш много по-добре на един пикник на открито например Peace или в домашна обстановка., зависи с кого си!
А на въпроса, аз и мъжо бихме се лишили почти от всичко.

# 14
  • Мнения: 3 880
Просто ми се струва странно,да стоят с месеци буквално в тях си ,сами,защото нямат половинки,за да не отидат някъде с приятели и да изхарчат десет лева месечно.[/b]
Ами ако причината не е в десетте лева? А в приятелите примерно? Wink
Колкото и да е странно за теб има хора, за които подобен род мероприятия не са чак толкова любими, колкото за други. Затова пак казвам, че човек не бива да съди останалите, като произхожда от своите идеали за хубав живот... Peace

Общи условия

Активация на акаунт