Пак за цветната снимка - притеснена съм....

  • 933
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Извинявам се, че пускам нова тема - знам, че има такива стари, но не ги намерих и сигурно са доста назад и така няма да видите моето питане Sad
Този месец ми предстои въпросната снимка..
Страх ме е..
Страх ме е от резултата, на болка ще изтърпя всичко..
Но не това ме притеснява най-много..
Навсякъде съм чела, че задължително се прави микробиология преди снимката.
Особено аз съм имала страхотни проблеми с непрекъснати микробиологии една след друга, една бактерия, антибиотик по антибиограма, пак микро - друга бактерия, друг антибиотик и така до безкрай...
Един ден ми писна, незнам от лекарите ли зависи или от какво - нали уж по антибиограми, а ставаше още по-лошо. Спрях да лекувам и последно юни бяз с е-коли. Ползвах малко хомеопатично лечение( само с такова преди време бях излекувала упорити гъбички), но май не ми помогна и си останах така...
Сега посещавам клиника Малинов и съм при д-р Персенска. Правихме фоликуметрия и на последния ми преглед беше самият Стаменов - каза ми, че имам овулация и ако ми дойде да си насрочвам час за снимка при него..
Аз му обясних набързо за притесненията си, защото той ми изписа свещички и аз помислих, че са за влагалището  Той ми каза, че са за дупето и аз го попитах за микро..
Той каза, че няма да пипаме нищо във влагалището, че по-зле ставало.
Достатъчно дезинфекцирали със всякакви препарати и да не се притеснявам.
Но аз се притеснявам и то много..
Незнам какво да правя..
Знам, че трябва да му се доверя, защото нали все пак е най-добрия, но не мога да спра да се притеснявам...
Имам си това парене от време на време като от колите и незнам какво да правя.
Моля ви, посъветвайте ме, защото днес имах за пореден път отрицателен тест и трябва да се подготвя, а незнам какво да правя....
Извинявам се за дългия пост, но съм много притеснена...

# 1
  • Мнения: 3 294
naskomimi не се притеснявай , в добри ръце си , довери се на лекаря си , той най-добре е запознат със твоя случай . Пожелавам ти успех и да ни зарадваш с добър резултат .  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Доколкото си спомням от предишни теми, д-р Стаменов не държи на МБ преди цветна снимка. Когато аз правих такава, моят лекар задължително ми искаше МБ. Щом смяташ своя лекар за най-добрият, довери му се Peace Иначе тук мнения ще чуеш всякакви Rolling Eyes
Дано резултатът от снимката е добър; успех Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря ви, момичета..
Там е работата, че той не е толкова запознат със случая ми..
Защото д-р Персенска проследяваше цикъла ми, но последният път имаше лични проблеми и той ме пое...
Тя си беше писала всичко и той разбра за какво става въпрос...
Но като се виждах с него за пръв път не посмях да го попитам по-подробно...
В крайна сметка не разбрах дали той разбра, че съм имала е-коли и не съм сигурна дали са излекувани...
За това се притеснявам...
Макар че като ме преглеждат нали ще се вижда ако имам зачервяване или смущаващо течение, но все пак....
Незнам какво да правя..
Да си пусна микробиология на своя глава, но нали снимката се прави на 3-4 чист ден.
А микрото няма да ми излезе за два дни резултата...
Пък и като се знам ако ми излезнат бактерии ще има пак лекуване с месеци....и незнам дали какво да правя...
Искам да му се доверя, но съм чела такива страшни неща за инфектиране навътре в матката и тн....
Затова съм притеснена... Sad

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Пожелавам ти успех,само премахни лошите мисли от главата си.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Наскомими, аз лекувах коли преди 3 години и нефрологът ми беше на мнение, че трябва задължително да ги излекуваме преди да забременея. За цветната снимка, обаче, не знам как стоят нещата Rolling Eyes Според мен се обади на лекарката и попитай, по-добре да си наясно с нещата предварително Peace

# 6
  • Мнения: 2 309
Имам две цветни снимки зад гърба си...на нито една не съм правила микробиология!
Обясниха ми,че заедно с контрасното вещество вкарват антибеотик!
След това също приемах такъв на таблетки за три дни.
Не се тревожи и да пускаш микробиология на своя глава,щом лекаря не я изисква,няма смисъл!Така ще се изложиш пред него,смисъл все едно нямаш доверие в това което прави.
Довери се или потърси друго мнение Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря ви, момичета!
Много се мили! Hug  bouquet Hug
Ох, аз съм такава паника...
Мисля си, че наистина трябва да звънна на лекарката, но се притеснявам да не я безпокоя, че като знам колко е натоварено в клиниката и са до 20 ч там...
Пък да я безпокоя вкъщи...
Но ще опитам...
Рожбе, само ако знаеш как чаках точно такова мнение... Hug
Аз съм толкова нерешителен човек...
Не мога да взема и елементарни решения САМА...
Наистина това е най-добрият съвет.
Наистина е най-добре да се доверя на лекаря, но пустото му притеснение....
Като знам, че винаги съм била с проблемни микробиологии....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 908
naskomimi не се притеснявай,при най-добрия доктор си,всичко ще е наред. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 417
Здравей аз наскоро правих ЦС и изрично попитах дали трябва микробиология, казаха че не, само да съм имала изследване за хламидия, аз имах ортицателна е, така и не направих микробиология, не се притеснявай дано всичко е наред, довери се на лекаря аз така направих Peace

# 10
  • Мнения: 769
И аз съм правила две цветни снимки, без предварителна микробиология. Наистина изписваха някакъв антибиотик превантивно, аз не го пих - казаха ми че няма нужда.

Хламидията ми беше отрицателна обаче.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря ви, момичета! Hug
Аз съм правила хламидия през февруари чрез цервикален секрет( знам, че е за предпочитане пред кръвно изследване)- отрицателна...
Не съм била с друг Laughing, имам вяра на съпруга си Wink не би трябвало да се притеснявам за наличие на хламидия вече...нали?
Не трябва да правя пак скоро изследване newsm78

Общи условия

Активация на акаунт