Спешно лекар специалист по кърмене

  • 2 829
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Моля, препоръчайте ми спешно лекар специалист по кърмене! Все едно от кой град, и на луната ще ида, ако трябва!

Нервите ми са опънати вече до краен предел и от никъде помощ не идва!

# 1
  • Мнения: 1 691
Може би е по-добре да потърсиш консултант по кърмене. Кърменето не е болест и съответно лекарите не са най-добрият съветник. Най-горе има закована темичка с координатите на консултанти, които вероятно ще могат да ти помогнат (на мен ми помогнаха).
Дано съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 2 660
Потърсила съм вече.
Трябва ми някой, който не отделя от свободното си време за съвети, защото не мога да чакам повече. Всеки ден е от  значение, когато става дума хранене на бебе. Доскоро ми беше притеснено, сега  вече ми е спешно.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 625
Здравей пак Simple Smile! Писа ли на Бу и Хедра, имай малко търпение, ще ти отговорят, ако си писала. Доколкото знам, в Майчин дом има консултативен кабинет по кърмене, виж закованата тема на 1ва страница, там дава консултации д-р Попиванова, можеш да се запишеш за консултация на телефон 0896 418 488. Успех и пиши какво е станало!

# 4
  • Мнения: 2 660
Олив, благодаря за куража! В такива моменти ми е трудно да намеря търпение - имам чувството дори, че много съм закъсняла с търсенето на решение и се страхувам. Ще ми се да знаех кое е най доброто (дори и да е даване на АМ) и да го направя!

# 5
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
какво става? стискам палци да се оправиш...

# 6
  • Мнения: 2 660
Ами денем детето ми отказва хранене. Дърпа се и пищи, яде само за приспиване. Но пък тогава изяжда по-малко, защото заспива. Получават се големи паузи без хранене. Наддава малко - 300 гр за последния месец.

Големите паузи пък ми се отразяват на лактацията и когато вечер иска да яде повечко, нямам достатъчно мляко...

Това е проблемът в общи линии.

# 7
  • Мнения: 146
Не съм лекар или специалист, но успешно кърмя повече от година и се надявам да мога да съм полезна с нещо, въпреки че не знам подробности, относно проблема ти:
1. Ако отказва хранене вероятно не е гладничко - надявам се да не го будиш "като му дойде часът". Така сънена и аз бих отказала да ям...
2. Моето бебе е пищяло само 2-3 пъти и се оказа, че имам много мляко и се дави. В тези случаи поизцеждах на ръка десетина струйки, колкото да не се лее на воля и пак и предлагах.
3. След третия месец не е нормално да наддава по кило, както в началото. Колко се роди? Сега колко е? Мокри ли памперса редовно? Въпреки, че щом заспива и прави и големи паузи със сигурност не е гладно!
4. Как разбра, че нямаш мляко? Ако се опиташ да го отбиеш (в никакъв случай не го прави) ще разбереш, че имаш мляко и че много трудно намалява. А как разбираш, че яде малко? Вече не е новородено и суче със страшна скорост!
5. Надявам се не дохранваш (особено с биберон с голяма дупка).
6. А залъгалка? Ако има такава е нормално да се измори от дъвкане на гумата и като дойде време да се храни, след първите глътчици да капне съвсем и да е доволно и на толкова!
7. Аз много плачех първите 3 месеца. Всички роднини ми даваха объркващи съвети и ме стресираха дали имам мляко. Никога не я дохраних с АМ и не съжалявам! Гледай да поспиваш и не се притеснявай - догодина ти ще успокояваш някое притеснено мамче във форума! Дръж ни в течение, защото наистина ни вълнува твоят проблем!  spoko

# 8
  • Мнения: 2 660
Жанета,

Да, не е гладна, но не може на нейната възраст, на поискване да прави паузи от по пет часа. В природата това дете едва ли би оцеляло, но аз като майка съм длъжна да се намеся. При една нощна пауза от 6 часа и една дневна от около 5 часа става притеснително.

Отделно дългите паузи ми влияят на лактацията.

Знам колко изпива, защото и направих 2 пробни 24 часови измервания. Събират се около 100 мл по-малко от долната препоръчинелна граница.

Отделно наддаването прогресивно намаля.
Първи м. - 800
Втори м - 800
Трети м- 600
Четвърти м. - 300

Роди се 4 кг, сега е 6200-6300 гола.

С акането и пишкането нямаме проблеми, не е дехидратирана.

Не давам нито шишета, нито вода, нито АМ, нито биберони, борим се с налични средства, веднъж на ден дохранвам с изцедена кърма с лъжичка. Не я будя да я храня като спи. Но може би би имало по-голям ефект от това да я подканвам да яде като и се гледа и играе...

Мерси много за съветите, Жанета! Ще чакам още! Hug

# 9
  • Мнения: 820
Ще споделя моя опит, пък дано нещо ти влезе в употреба. Около третия месец Теди изведнъж отказа да суче. Ние дотогава се кърмихме така: аз седнала с една възглавница в скута, той лежи на нея и суче. Започна да реве още като го сложа на възглавницата и отказваше да засуче. Това продължи около 10-15 дни. Започнах да променям позата на кърмене, само на главата си не застанах  Mr. Green, все някоя проработваше. Ако смяната на позата не вършеше работа, тогава му давах една глътка чай и веднага вадех биберона и бутах цицата. Това вършеше работа доста успешно. Друго, което правех приспивах го и след 10 минути той се будеше готов за ядене.  Този период отмина и сега се кърмим с голямо желание, но тогава страшно се изтормозих. Клише е, но опитай да си спокойна и пробвай различни неща. Дано нещо проработи.

# 10
  • Мнения: 2 467
Препоръчвам да прочетеш тези статии от Библиотеката:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

има и други много полезни статии по въпроса в Библиотеката.

Mademoiselle Chocolat, изнервена си (поне така звучиш). Успокой се. След като детето наддава, пълни памперсите, не виждам повод за тревога.
Бебето ти е родено голямо (моето също почти толкова). Едно 4 килограмово бебе се насуква по-бързо и по-добре от 2 килограмово. Затова предполагам са и по-големите ви паузи. Съдя по моето дете. Още от първата седмица моята дъщеря ми правеше паузи по 4-5 часа, като се насукваше за по 5-10 минути максимум. Докато на приятелка бебето (родено 2,700) сучеше през час два.
(за сверка моето е родено 3,880 и на 3м и 20дни е тежала 6,300).

За твое успокоение е добре да се посъветваш с Бу, Хедра или д-р Попиванова.

# 11
  • Мнения: 2 616
Ти всъщност в кой град си?

# 12
  • Мнения: 146
Знам колко изпива, защото и направих 2 пробни 24 часови измервания. Събират се около 100 мл по-малко от долната препоръчинелна граница.
Според мен се справяш чудесно!!! Единственото което не бих правила е да давам кърма с лъжица - губи от свойствата си и детето губи навика да суче. Мисля, че наддава чудесно! Моята девойка е 7900 с дрехи и е на 13 месеца. И аз много плачех, но пълно дете не означава здраво дете. Статистиките за кг на бебетата включват и хранените с АМ. Моето момиченце от родилния дом правеше 2 паузи по 6 часа и ме караха да го будя. Опитах, но пак не се наяждаше, защото бе сънена! Спрях, защото друг лекар ми каза, че децата растат докато спят и щом предпочита да спинка има нужда точно от това!
Аз не вярвам на пробни кърмения, защото ако при първото теглене е с пълен мехур и черва и на другото теглене се е изпишкала имаш голямо отклонение newsm78
Също така не всички жени на 30 години тежат 70 кг!!! Има и по 50, има и по 100. Тя е просто човек със своите собствени физически показатели. И характерът и ще е различен, и цвета на косата и т.н. Някога се събуждам и искам да изям света, а друг път искам просто пак да си поспя! Остави детенцето само да си реши, а ти просто да си на разположение с млекоцентралите. Чакаме новини...
Консултирай се с Бу и Хедра, но според мен се справяш великолепно!!! Hug

# 13
  • Мнения: 75
Моето бебе също е на 4м. и  наддава малко - в момента е 6кг., изписана е 3330кг. Хедра ме посъветва да я храня и през нощта ( при нея паузата нощно време е около 7-8 часа). И аз мисля, че сменянето на позите би дало резултат. Успех!

# 14
  • Мнения: 2 660
Благодаря на всички за съветите и за насърчението! В такива моменти подкрепата е страшно важна!

След малко отиваме на лекар, после пак ще се включа, със сигурност с още много въпроси.

Да питам - какво ви е мнението, на колко часа е добре да се храни на тази възраст? 3-4? 4.5?

Ето и нещо весело, днес съм в по-добро настроение - вчера разпитвах баба ми за кърменето, захранването и тя ми каза: И да не даваш изкуствено мляко! От него главите на бебетата стават големи  hahaha

От Бургас съм.

Общи условия

Активация на акаунт