Да будя ли детето за хранене?

  • 19 321
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 965
Позволявам си да задам този въпрос едва сега, когато първата ни консултация е минала и сме качили 950 грама за месец, ура! Поради усложнения около раждането успях да закърмя като хората (и с немалко трудности) едва на петия ден и непрекъснато се притеснявах, че детето не яде достатъчно. Сега знам, че не е така.. но!

Да питам специалистките по лактация тук предимно... но сме отворени и за всякакви други мнения... трябва ли да будя детето за хранене?

Отделно отварям скоби за денем и нощем: с изключение на две-три кошмарни нощи първите дни, Марта не плаче от огладняване през нощта, само мъца и помрънква, често в сънно състояние. Събуждам се аз и я храня, когато я видя с отворени очи или пък когато гърдите ми се препълнят до пръсване. Обикновено прави една пауза от 10 до 3, 4, 5... и след това яде към 7-8 сутринта. Някои нощи сме яли и три пъти, но рядко.

Денем: също няколко пъти ми се случва да се успи навън или пък час-два след хранене... позволявам си да я будя едва като се изпълнят 3.5-4 часа, но пак ми е жал. Обаче нали непрекъснато ни нахъсват как трябвало да сучат по 10-12 пъти в денонощие - а ние с тая нощна пауза едва правим 7-8.
Другото ми съображение е, че въпреки доброто наддаване, бебчо все още ми е мъничък - 3.750.

Та - да я будя ли, или не?


П. П. Денем като сме на затворено, не спим в 99% от случаите, намират ни се и колики, и силно желание да се разнасяме на ръце... затова и толкова ценя моментите, в които спи!

# 1
  • Мнения: 264
Моят съвет е в никакъв случай да не будидиш детето да яде. Аз съм го правила няколко пъти и в крайна сметка нито ядеше, а само мрънкаше сънено на гърдата ми. Сега никога не го будя да яде, когато огладнее той почва да си мрънка.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.

# 3
  • into the blue
  • Мнения: 771
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.
И аз мисля така  Peace

# 4
  • Мнения: 2 401
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.
Щом се отнася за новородено бебе това не е така, но във вашия случай явно всичко си е наред наддавате си добре, така че и аз мисля, че няма нужда да се буди!

# 5
  • Мнения: 564
И аз съм на мнение, че бебето не се буди за храна  Peace

# 6
  • Мнения: 10 982
Не го буди, гладно бебе не спи и не мълчи. Wink
В началото дъщеря ми правеше големи паузи между храненията и я будех на 3-3.5 часа. Резултатът беше сънливо, кисело бебе, което сучеше едва едва и пак заспиваше. Започнах да я оставям сама да си определя часовете на хранене и нещата потръгнаха.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Никога не буди детето за ядене!Щом спи,значи не е гладно.
Щом се отнася за новородено бебе това не е така, но във вашия случай явно всичко си е наред наддавате си добре, така че и аз мисля, че няма нужда да се буди!
Това е и моето мнение.

# 8
  • малко градче
  • Мнения: 188
Не я буди.Ако е гладна сама ще се събуди.Дъщеря си я будех нощем на 12ч.Но това беше голяма трудност за мен-стой буден и ли навивай часовник.Синът ми не съм го будила и съответно малко облекчение за мен.Първия се отказа лесно от нощните хранения, а вторият и сега понякога си посуква.Цени си времето ,защото е оскъдно-като спи не закачай бебето.

# 9
  • Мнения: 186
Не будя бебе за хранене! Naughty В първите дни е спял денем и по пет часа, но после си е наваксвал с яденето като си иска през час.

# 10
  • Временно
  • Мнения: 788
И аз никога не съм я будила за хранене.
Освен това на 1 месец е нормално да яде по 7-8 пъти на денонощие,а не по 10-12. Peace

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че сте наддали отлично за първия месец, браво!!!!
Аз не бих си будила детето- то моето дете почти не спеше още от началото, така че, ако спеше повече щях да се радвам много!

# 12
  • Мнения: 10 965
Дени,
и ние обичайно така - не спим!
Но вчера ме шашна - може би направи реакция от ваксината, на която бяхме - ако не бях я будила, сигурно щеше да си откара 12 часа гладна през деня!

И за тая работа получихме нощ с много плач, некачествено сукане и носене на ръце... абе...

# 13
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Щом качва достатъчно (950 г е чудесно), няма да я будиш, естествено; Съвсем скоро най-вероятно ще минете през криза на растежа и тогава тези 7-8 пъти като нищо ще хвръкнат нагоре.

Обаче коментарите как никога не се буди бебе за хранене хич не ми се нравят. Малки, слаби, недоносени, със силна жълтеница, бавно качващи и т.н. могат да се успиват много. В такъв случай трябва да се будят задължително на поне 2 часа и половина. Също по колко пъти яде едно бебе на месец зависи толкова много от бебе до бебе, че обобщения кое е нормално, са малко смелички. Всъщност повечето бебета на 1 месец ядат по-често от 7 пъти на ден. Но познавам и такива, които са се чувствали отлично и само с 6-7 кърмения.

ПП Здрасти. Ама съм шпионка, а:)

# 14
  • Мнения: 1 674
И аз съм на мнение, че бебето не се буди за храна  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт