Доверение и уважение между съпруг и съпруга

  • 4 709
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Има етапи в живота, в които се губи доверието между двамата по според обстоятелства.Жалко е че доверието се гради с години и се разрушава за миг.
На скоро имах такъв проблем, мога да кажа, че е почти решен, трябва си време за всичко.

Вие, мамички  какво мислите по темата. Въстановява ли се напълно доверението?

# 1
  • София
  • Мнения: 173
Доверието и уважението са две различни понятия за мен.Мога да уважавам някого заради много личностни качества или умения , но това не означава , че мога да му имам пълно доверие за всичко.
И ние скоро имахме такъв случай , в който загубих доверие на съпруга си.Опитах да го преодолея , но не мисля , че някога ще му имам отново пълно доверие.Но за всеки нещата стоят по различен начин - някои успяват.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
      Лошото се забравя. Особено ако има любов...  Peace Всички сме хора, на всеки може да се случи да направи грешка.

# 4
  • Мнения: 46 434
... Въстановява ли се напълно доверението?

Не.

# 5
  • Мнения: 2 476
Навремето загубих доверие на един човек,на когото много държах.Никога после не си го възстанових.
Засега имам огромно доверие на мъжа ми,но дано не ме предаде.Никога не може да е същото.Поне аз не познавам такива хора.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
някой беше писал, че доверието е като чаша, счупиш ли я можеш да я залепиш, но следите винаги ще останат

# 7
  • Мнения: 1 726
Цитат
някой беше писал, че доверието е като чаша, счупиш ли я можеш да я залепиш, но следите винаги ще останат

Изобщо не може да се залепи, ако питате мен!

# 8
  • Мнения: 2 448
Доверие и уважение за различни неща. Заради лъжа не бих изгубила лесно доверие в човек, когото уважавам, още повече, ако го обичам, но заради предателство веднъж изгубено, мисля, че не мога да си го върна напълно.
Трудно губя доверие в хората по принцип, трудно и се доверявам напълно, но веднъж спечелил доверието ми човек, трябва много много явно и грубо предателство да извърши спрямо мен, че да не му се доверявам повече.
Рана и обида по лесно се преглъщат, загубено доверие , не.

# 9
  • Мнения: 537
Не, не се възстановява напълно.

# 10
  • Мнения: 13
Не, не се възстановява напълно.

Аз мисля така.  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 448
Не, не се възстановява напълно.

Аз мисля така.  Thinking

Не се и налага даже да го мислиш. То се усеща, или го има или нещо те дърпа назад и имаш едно наум. Нито можеш да си заповядаш да се довериш, нито пък да не се, дори когато всичко говори, че не трябва.

# 12
  • Мнения: 13
Не, не се възстановява напълно.

Аз мисля така.  Thinking

Не се и налага даже да го мислиш. То се усеща, или го има или нещо те дърпа назад и имаш едно наум. Нито можеш да си заповядаш да се довериш, нито пък да не се, дори когато всичко говори, че не трябва.

С това изказва си личи, че разбираш, ох,  как  да кажа ?  Нещо като духовна психология. Grinning Simple Smile Не  всеки може това.Надявам се да ме разбереш. newsm53

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Когато човек е безумно влюбен е готов да повярва на всичко, дори на най-големия абсурд, стига той да отговаря на това, което той иска да чуе. В този смисъл доверието се възстановява напълно.
Но когато веднъж си се доверил безусловно и впоследствие разбереш, че си бил лъган, че всичко, в което си вярвал е просто розов блян, тогава се чувстваш не просто излъган, чувстваш се унизен, предаден, тогава доверието не се възвръща.

# 14
  • Мнения: 251
Когато човек е безумно влюбен е готов да повярва на всичко, дори на най-големия абсурд, стига той да отговаря на това, което той иска да чуе. В този смисъл доверието се възстановява напълно.
Но когато веднъж си се доверил безусловно и впоследствие разбереш, че си бил лъган, че всичко, в което си вярвал е просто розов блян, тогава се чувстваш не просто излъган, чувстваш се унизен, предаден, тогава доверието не се възвръща.


 Peace Това все едно аз съм го писала!

Общи условия

Активация на акаунт