Ламиниран паркет??

  • 11 285
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте мацки..
Преди 2 седмици сменихме паркета в детската стая сложихме цвят орех....,но си личи всяка стъпка всеки паднал косъм виждам се в чудо...Вие как се справяте и как почиствате ламинирания паркет...Ако има някакъв начин да се познава паркета  на който няма да имам този проблем моля да споделите,защото ми предстои смяна и в хола ,а нямам време да вървя все с парцала..

# 1
  • Мнения: 4 187
Може би на по- светлия паркет няма да личи.Аз лично се справям с чистене  Mr. Green. Друг начин за сега не съм открила  Tired.

# 2
  • Мнения: 68
Паркета не ет ъмен орех е...На цвят венге как ли ще е...А,ти с какво миеш паркета ..аз с мистър пропър..

# 3
  • Мнения: 1 305
Да, върху по-светлите паркети по-малко си личи прахта.
Има значение дали стаята е слънчева или не. В по-мрачните стаи, където няма пряка слънчева светлина да огрява пода по- не се вижда прахта.

# 4
  • Мнения: 68
да стаите ми са доста слънчеви...

# 5
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
и аз с това питане - но за по-голямо помещение - 70 м2 - много ми се иска да е от избеления дъб - ама на толкова квадратура да не стане прекалено светло - като хамбар. тъмния вариант - още по-зле - всичко си личи. а пък - средния вариант - бук, дъб и т.н вече ми омръзна.. офф и аз не знам какво търся, но като го намеря ще кажа и покажа.
сори за спама  Wink

# 6
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме със светъл ламинат- ясен, в слънчева стая. Ами мъка е! Всеки косъм, всяка трошичка, всичко си личи. И като тръгна да го чистя (по няколко пъти на ден) се виждам в чудо. Мислех си че на тъмния под няма да личи толкова, но явно и това не е така. Сега сме решили да си вземем килим, та дано да събира малко от праха, та да не се чувствам постоянно в мръсотия. Вече искам да го сменя с естетвен, дори и да е най- ниско качество...

# 7
  • Мнения: 5 899
Не зная дали зависи от това с какво го миеш,но имам приятелка с малко дете,което постоянно нещо пипа и взема от пода и тя засега мие само с вода-не с препарат.Ами друго е.С препарат сякаш отблъсква праха. Пък и някои ламинати са по-лъскави,а другите по-матови.И от това зависи.

# 8
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ние сме с тъмен ламинат навсякъде. Всичко личи на него. Но съм малко дете, което ту лази, ту ходи, така че си чистя така или иначе всеки ден.

# 9
  • Мнения: 8 999
Нашият е шарен - тип "Рустик", средно тъмен. Нищо не му личи, не остават и петна като ходим боси. Просто е вълшебен. Но е мат, не е лъскав. Холът ни е много слънчев, с огромни прозорци, които осветяват чак до дъното на стаята, но пак не личи мръсотия. Е, все пак трябва да се съобразяваме с това, че така или иначе, с естествен или с ламиниран, то винаги се налага да се чисти. Просто на 2-3 дни минавам с прахосмукачка само, не мия ламината.
Мои приятели си сложиха някакъв суперскъп трислоен ли, петслоен ли, не помня вече, ама не дават да се ходи у тях бос /имам предвид с голи крака - без чорапи, или без обувки/, защото остават петна по паркета. Така че и естественият паркет не  е решение в някои случаи.

# 10
  • Мнения: 4 187
Паркета не ет ъмен орех е...На цвят венге как ли ще е...А,ти с какво миеш паркета ..аз с мистър пропър..

С *Пронто* чистя!

# 11
  • Мнения: 3 818
Интересно, нашият е някакъв орехов цвят, никакви неща не личат по него. Трябва доста време да го чакаш, та да си проличат боклуците. Иначе го чистя с обикновен препарат за под.
Но и нашият е като на baibibi - матов, може и това да има значение.

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
ох, да вземете да сложите по една снимка? - ако не ви затруднява.  Praynig в различните магазините разликата от орех до орех и другите с еднакви имена е толкова голяма. аз пък до неделя трябва да  купя паркет и съм се видяла в чудо. ще кажа после какво съм измъдрила...

# 13
  • Мнения: 3 818
Ето, но се абстрахирай от фъстъка в центъра на снимката Laughing Нямам снимки само на паркета, все е като фон Confused
http://media.snimka.bg/1319/008892464-big.jpg
http://media.snimka.bg/1319/008892465-big.jpg

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ето, но се абстрахирай от фъстъка в центъра на снимката Laughing Нямам снимки само на паркета, все е като фон Confused
http://media.snimka.bg/1319/008892464-big.jpg
http://media.snimka.bg/1319/008892465-big.jpg

е те такова де - какъв цвят се води - и това ли е реалния цвят или е една идея по-светло

Общи условия

Активация на акаунт